Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Profesyonel Dansçı Olmak İsteyenlere 20 Altın Öneri

En İyi Dans Eğitmenlerinden Profesyonel Dansçı Olmak İstiyorum Diyenlere... 

Hiçbir dansçının yetenekleri ile dans hayatında başarılı olduğunu düşünmeyin. Profesyonel dansçı olmak için uzun yollar kat ettiklerini bilin. Küçük yaşlarından itibaren dans etmeye başladıklarını, eğitimler aldıklarını göz önünde bulundurun. Tesadüflere dayalı bir profesyonellik olmadığının bilincine ulaşarak vücudunuzu ve ruhunuzu dansa hazırlayın.

Profesyonel dansçı olmanın oldukça disiplinli ve adım adım ilerleyen bir süreç olduğunu bilin. Sonrasında yapmak istediğinizin gerçekten dans etmek olduğuna emin olun. Hırslı ya da tutkulu değilseniz ister amatör, ister profesyonel olarak olarak ilgilenin, yine başarılı olamazsınız. Bunun dışında profesyonel dansçı olmak isteyenlere öneriler neler derseniz:

 1. Profesyonel dansçı olmak için hangi dansta uzmanlaşmak istediğinize karar verin. Dans etmeye küçük yaşta başlayın.
 2. Profesyonel dans eğitmenlerinden dersler alın. Yolunuzu aydınlatacak kişileri iyi seçin.
 3. Dansın zor olduğuna dair söylentilere kulak asmayın. Kendinizi psikolojik açıdan da destekleyin. Profesyonel dansçı olmak için sağlam bir psikolojiye sahip olun.
 4. Öğrendiklerinizin sadece ders ortamında kalmasına izin vermeyin. Sürekli tekrar yapın.
 5. Profesyonel dansçılara öneriler listemizde kilo almamak için spor yapmak da yer alıyor. Vücudunuzu tanıyın ve mutlaka kilonuzu kontrol altında tutun. Farklı egzersizler yapmaya çalışın.
 6. Dansa ilk başladığınızda bol bol dans videoları izleyin. Profesyonel dansçıları yakın markaja alın.
 7. Profesyonel dansçı olmak için konsantrasyon becerilerinizi artıracak zihinsel çalışmalar yapın. Hem bedeninizi hem zihninizi geliştirin.
 8. Profesyonel dansçı olmak için dans eğitimi ile ilgili kitaplar okuyun, internette araştırmalar yapın, kendinizi bilgilendirin.
 9. İyi bir dansçı olarak anılmak için her fırsatta pratik yapın. Mümkünse odanızda bir boy aynası olsun. Hareketleri nasıl yaptığınızı inceleyin ve hatalarınızı görün.
 10. Profesyonel dansçı olmak için her dansı öğrenmeye çalışın. Farklı dans türlerinde uzmanlaşmaya çalışın.
 11. Dans okullarına gidin. Mesleğinizi hakkıyla yapmak için konservatuar eğitimleri alın. Yurt içi ve yurt dışında dansçı yetiştiren dans okulları ile başarılı bir kariyerin temellerini atın.
 12. Profesyonel dansçı olmak için özel dersler alın. Dans kursu ya da dans okulu profesyonelleşmek için yeterli olabilir ancak eksiklerinizi kapatamaz. Yeterli olmadığınız yanlarınız için özel dans dersi alın.
 13. Profesyonel dansçı olmak için pilates ve yoga gibi sporları deneyin. Hareket kabiliyetinizin artması, sakatlanma durumlarının önüne geçmek için esnekliğinizi artırın.
 14. Kendi tarzınızı oluşturun. Profesyonel dansçı olmak için kendi figürlerinizi ve stilinizi ortaya çıkarmaya çalışın.
 15. Profesyonel bir dansçı olmak için sağlıklı beslenin ve diyet yapın. Kaslarınızı güçlendirin ve düzenli olarak su içmeye özen gösterin.
 16. Arkadaşlarınıza da vakit ayırın. Sürekli dans etmek ve kazanmaya odaklanmak psikolojinizi zedeleyebilir. Sosyal hayatınızla dansı bir arada yürütün.
 17. Profesyonel dansçı olmak isteyenlere öneriler listemizde dans yarışmalarına katılmak da yer alıyor elbette. Dans yarışmalarında kendinizi test edin. Profesyonel hayatı tanımak ve yeteneklerinizi sınamak için müsabakalara katılın ve profesyonellerle tanışın.
 18. Dans eğitmenleriniz ile iyi bir iletişim kurun. Onlarla sorunlarınızı ve eksiklerinizi rahatlıkla paylaşın.
 19. Profesyonel dansçı olmak için işinizi sevin ve eğlenmeye odaklanın.
 20. Kendinize güvenmeyi ihmal etmeyin.

Profesyonel bir dansçı olmak için çok çalışmanız ve sabırlı olmanız gerektiğini bilin. Profesyonel dansçı olmak isteyenlere öneriler listemizden yararlanarak nasıl adımlar atmanız gerektiğini öğrenin. Dünyanın en eğlenceli mesleklerinden birini yaptığınızı unutmayın  ve kendinizi her zaman motive edin.

Hayallerini Gerçekleştirmeye Adım Adım

İlerde kendine en uygun mesleğin dans sahnesinde parlamak olduğuna inananlardan mısınız? Kendinizi kısıtlamayın ve hayallerinizin peşinden gitmeye devam edin. Profesyonel dansçı olmak zor olduğu kadar en keyifli yolculukların başında geliyor! 

Kendinize en uygun dans eğitimi programını Dans Akademi’de bulacaksınız; Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı dans eğitimleri, 15 yıllık tecrübemizle geliştirdiğimiz eğitim sistemi ve bireysel farklılıkları esasa alan dans dersi programları ile profesyonel dansçı olmak isteyen dans tutkunlarının yanındayız!

[widget-223]

Yapılmış Yorumlar (1)

Hüseyin bilgin
04 Nisan 2022, 20:32

çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz çok güzel

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46