Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dans Tutkunları İçin En İyi Dans Filmleri - Birbirinden Hareketli 6 Dans Filmi

Müziklerinden Sahne Şovlarına Kadar Meraklılarını Dansa Doyuracak Dans Filmleri

Dans yüzyıllar boyunca insanların kendilerini ifade etme şekillerinden birisi olarak tarihte yer edinmiştir. Görsel bir şölen niteliği taşıyan dans, müzikleri ve figürleri ile beraber etkileyici bir seyir keyfi yaratmaktadır. Bu yazımızda bir yandan müzikler bir yandan hareketler ile harmanlanmış içimizi kıpır kıpır edecek hayranlık uyandıran dans filmi türü içerisinde yer alan en iyi dans filmlerini ayağınıza getirdik.

Meraklıları için müzikleriyle eşsiz bir keyif sunarken aynı zaman da görsel bir şölen sunan en iyi 6 dans filmi sizlerle!

En İyi Dans filmleri Listesi – İlham Kaynağı Olan Dans Konulu Filmler

Listemizde hem gerçek hayattan alınmış izleyenlere ilham kaynağı olacak filmler hem de ilginç hikayeyle dikkatinizi çekecek ve size motivasyon kaynağı olacak kurgu filmler yer almaktadır. İşte tarihte yer edinmiş en ünlü dansçılar ve en etkileyici dansların sahnelere yansımasına bir kere daha tanıklık edeceğiniz en iyi filmler listesinde yer edinen 6 dans filmimiz:

  • Grease

Müzikal akademilerin unutmaz ismi Grease , 1970’lerden günümüze kadar uzanan ve popülerliğini daima koruyan bir dans konulu film olarak izleyicilere sunulmuştur.

Grease, ünlü oyuncu kadrosu ile zamanın öteside bir dans filmi olma özeliğini günümüzde de korumaktadır. Filmin oyuncu kadrosunu John Travolta, Olivia Newton-John, Didi Conn, Stockard Channing ve Barry Pearl gibi isimler oluşturmaktadır.

  • Siyah Kuğu

Kazandığı Oscar ödülü ile dans konulu filmler arasında yerini koruyan Siyah Kuğu, bir dans filmi olmasının yanında en iyi psikolojik gerilim filmleri arasında da yer almaktadır. Dansın inan ruhuyla nasıl hayat bulduğunu izleyenlere çarpıcı bir şekilde yansıtan filmin başrolünde En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanan Natalie Portman yer almaktadır.

  • The Red Shoes

Siyah Kuğu’dan sonra dansın insan ruhu e kimyasına değinen bir diğer dans filmi ise Kırmızı Papçlar’dır. 1948 ypımı olan bu dans filmi Periler Dünyası olarak da anılmaktadır. En iyi dramatik müzikallerden biri olarak da gösteriler Kırmızı Papuçlar, dans filmleri arasında Altın Küre ve Altın Aslan ödülleriyle yerini günümüzde de koruyor.

  • Kuralsızlar – Take the Lead

Size ilham ve motivayon kaynağı olacağına inandığımız özellikle tango sahneleri ile dikkat çeken bir dans film ile karşınızdayız! Antonio Banderas gibi usta bir ismin yanı sıra Rob Brown, Jenna Dewan, Yaya DaCosta ve Dante Basco’dan oluşan oyuncu kadrosuyla karşımıza çıkan “Kuralsızlar” samimş havası ve etkileyici dans sahneleri ile son derece beğeni toplayan bir dans filmi olma özelliğini koruyor.

  • Pina

Dans filmi türeleri arasında etkileyici bir dans filmi olmasının yanında n iyi belgesel dalında da hem Alman hem Avrupa Film Ödülü’ne sahip olan Pina, “Pina Bausch” gibi modern dans koreografı ve Tanztheater akımının öncülerinden birisi olan önemli bir ismin hikâyesine odaklanıyor.

  • Chicago

13 dalda Oscar’a aday gösterilmekle kalmayıp, En İyi Film Oscar’ı dahil 6 dalda Akademi Ödülü’nün de sahibi olan bir dans filmi ile en iyi dans filmleri listesi tamamlanıyor! Bob Fosse, Fred Ebb ve Maurine Dallas Watkins üçlüsünün etkileyici hikayesi merkezinde gelişen “Chicago” 2002 yılına damga vuran ve günümüzde de etkisini hissettiren bir dans filmi olarak karşımıza çıkmaktadır.

En iyi Dans Filmleri - Bonus

Dans filmi meraklıları için en iyi dans filmleri listesi bir bonus film ile taçlanmayı hak ediyor.  2019 yılında başka sinemada yer edinen  “Ema” bir dram ve sanat filmi olmasının yanında çarpıcı da bir dans filmi olma özelliğine sahiptir. Ema evlat edindiği çocuğu geri vermek zorunda kalan ve bu süreçte eşiyle ayrılan bir kadının dans ile hayata tutunmasını anlatmaktadır.

Dans utkularını en iyi dans filmleri listesi ile taçlandırmak isteyen izleyicilerimiz için derlediğimiz en iyi dans filmleri arasında kendi filminizi bulabilir keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Unutmayın ki en iyi dans filmi izlerken çok keyif adını dans filmi olacaktır.

[widget-223]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46