Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dans Kursu Fiyatları Neye Göre Değişir?

En Uygun Dans Kursu Ücretleri İle İyi Bir Dans Eğitimi Serüveni...

Dans Kursları fiyatları belirlenirken etkili olan birçok kriter var. Dans etmeyi seviyorsanız ve yeteneklerinizi ilerletmek istiyorsanız bir dans eğitimi merkezine giderek eğitim almak isteyebilirsiniz. Dans kursu araştırırken dikkat edilenler arasında eğitim kurumunun merkezinden dans eğitiminin fiyatları ve eğitmenlerine kadar geniş bir liste yer alır. Bazen öğrenmek istediğiniz bir dans, diğerlerine nazaran size daha pahalı gelebilir, peki bunun nedeni nedir?

Sizin için dans kursu seçiminde her ne kadar dans eğitimi ücretleri de bir kriterse; eğitimlerin ücretleri belirlenirken dikkate alınan bazı durumlar vardır. Öğrenmek istediğiniz dansın türü, eğitmenin tecrubesi, dansı hangi seviyede yapmak istediğinize kadar ince detaylar, alacağınız dans eğitimini ücretini belirler. Bu yazımızda, dans dersi ücretleri neye göre değişir sizin için listeledik…

Kurs Konumuna Göre Dans Dersi Fiyatları

Dans kursu seçiminde fiyat araştırması yaparken bazı semtlerde yer alan dans kurslarının diğerlerine oranla daha yüksek bir fiyatla dans eğitimi verdiğini farkedebilirsiniz. Bunun sebebi, bulunduğunuz lokasyon olabilir. Ekonomik etkenlerin devreye girdiği bu maddede, dans eğitimi merkezinin gelir giderleri, çevresine sağladığı imkanlar, konum itibariyle merkezi bir yerde bulunması ve sektörün o çevredeki durumuna göre dans kursu fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Dans Türüne Göre Ders Ücretleri

Bazı dans türleri neden diğerlerine göre daha pahalı gelir? Bu sorunun cevabı aslında çok basit, dans kursları ücret belirlerken dansın eğitim süresine ve hem eğitmen tarafından hem de öğrenci tarafından sarf edilecek efora bakar. Örneğin; Bale eğitimi ve Modern Dans eğitimi almak isteyen biri, her iki kurs için farklı bir fiyat ödeyebilir. Her iki dans da birbirinden güzel ve çalışma gerektirse de Bale’nin teknikleri çok daha emek ve ders saati gerektirmektedir. Kısacası seçeceğiniz dans türünün zorluğu ve süresi dans kursu fiyatları belirlenirken dikkate alınan bir konudur.

Programa ve Seviyenize Göre Dans Eğitimi Fiyatları

Seçtiğiniz programın ne olduğu dans dersi fiyatları belirlenirken dikkate alınan bir diğer kriterdir. Yani dansı amatör mü yoksa profesyonel derecede mi yapmak istediğinize göre dans eğitimi ücretleri belirlenir. Dans kursları, ister Latin olsun, ister salon dansı, halk dansı ya da diğer danslar olsun ilk aylarda temel eğitimlerle başlarlar. Ancak, başarılı bir dansçı olmayı amaçlayan ve konservatuara hazırlık dans eğitimleri almayı düşünen öğrencilerin aldığı eğitim, temel eğitimlerden biraz daha farklıdır. Bu nedenle dans eğitimi fiyatları seçilen programa göre de değişkenlik gösterir.

Grup Dersi Mi Özel Dans Dersi Mi?

Dansı öğrenirken ne şekilde bir eğitim alacağınız da dans kursu fiyatları belirlenirken düşünülen kriterlerdendir. Bunun sebebi grup dans eğitimleri ile özel dans dersleri arasındaki farklardır. Grup eğitimlerinde bir eğitmen yaklaşık 12 kişilik sınıflarda eğitim süreci geçirirken özel ders almak isterseniz size özel hazırlanmış bir programla tüm dikkatini size yoğunlaştırarak çalışır. 

Ders Saatine Göre Dans Kursu Ücretleri

Alacağınız dans eğitiminin haftada kaç saat olduğu da dans eğitimi ücreti belirlenirken etki eden faktörlerden biridir. Program süresinin uzun olması kadar, haftada kaç saat ders alacağınız da fiyat belirlenirken dans kursları tarafından fiyatı etkiler. Dans eğitmeninin size ayıracağı zaman, dans salonunun ne kadar ayrılacağına kadar ince düşünülerek bir ücret politikası uygulanır.

Siz de kendinize uygun bir dans kursu seçerken belirli kriterlere odaklanıyor olabilirsiniz. Dans eğitimi merkezleri de dans eğitimlerinde fiyat belirlerken yukarıda saydığımız kriterleri dikkate alıyor. Unutmayın, çok iyi bir dans eğitimini uygun fiyatla alabileceğiniz gibi, her zaman ihtiyacınızı karşılamayan bir dans eğitimine de ücret ödeyebilirsiniz. Dans kursu seçerken dikkatli olun!

Hayatınızı Renklendirecek İlk Adımı Bizimle Atın!

Dans kursu fiyatları üzerinde etkli olan kriterler aynı zamanda sizlerin de yaşaycağı kaliteli dans eğitimi sürecini etkiler. Dolayısıyla dans kurslar fiyat belirleme sürecinde etkili olan kriterlerin her birine sizler de dikkat etmelisiniz. 

Günlük koşturmalarınızın arasında size bir nefes olacak ve kendinize vakit ayırmanızı sağlayacak eğlenceli bir hobi edinmek mi istiyorsunuz? Dans ederek biraz eğlenmek, kendinizi geliştirmek ve zihninizi rahatlatmak için dans kursu arıyor ve karar veremiyor musunuz? Uzman dans eğitmenlerinden Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı dans eğitimleri, bireyselleştirilmiş program içeriği, yaparak ve yaşayarak öğrenme metodundan ilham almış ders programları ve özel dans dersleri ile aradığınız dans kursu programını Dans Akademi’de bulabilirsiniz.

[widget-223]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46