Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zumba Nedir? En Sportif Danslar

Zumba İle Dansın Keyfini Çıkartırken Formda Kalın!

Latin dansı ezgilerinden ve figürlerinden beslenen zumba, oldukça keyifli ve eğlenceli bir dans türüdür. Günümüzde son derece popüler olan zumba dansı bir spor etkinliği olarak da yapılmaya başlanmış ve müzik, spor, zumba latin dans üçlüsünü bir araya getirmiştir.

Aslen Kolombiya’da doğan ve Latin da dansları arasında yer alan zumba latin dansı, salsa ve merengue dans türlerinden derlenmiş aerobik figürlerle şekillenmiştir. Spor salonlarında etkili bir fitness program içerisinde yer edinen zumba spor dansı olarak da dans ederek formda kalmanın eğlenceli bir yoludur.

Zumba Nasıl Yapılır? Zumba İle Fit Kalmak

Evde de kolayca yapılabilen zumba grup halinde yapıldığında daha zevkli olması ve motive etmesi açısında spor salonlarında ve dans kurslarında çoğunlukla tercih edilmektedir. Latin müzikleri eşliğinde squat ve lunge gibi zumba egzersizleri ve hareketlerinin Latin dans figürleri ile şekillenmesi zumba hareketleri için temel faktördür.

Zayıflama ve yağ yakımı noktasında da son derece etkili olan zumba iyi bir kardiyo egzersizidir. Birçok kası aynı anda çalıştıran yapısı ile zumbaya uyum sağlamak için sıklıkla pratik yapılmalı ve zumba yapmadan önce mutlaka ısınma hareketlerinin yapılma gerekmektedir.

Bir egzersiz temasıyla haftada 2-3 defa yapılması uygun görülen zumba ortalama kiloya sahip birisi için 1 saatlik egzersiz diliminde yaklaşık olarak 500 kalori yakımı gerçekleştiriyor. Zaman içerisinde pratikler ile zumba derslerinizin süresini uzatabilir çok daha sıkı bir zumba planına da sahip olabilirsiniz.

Kısa sürede öğrenilebilen yapısı ile zumba yaparken hem bir Latin dansı öğrenebilir hem de sağlıklı bir yaşam için egzersiz rutini oluşturabilirsiniz. Vücuda sağladığı faydaların yanında eğlenceli bir vakit geçirmenizi de sağlayacak olan zumba ile sosyal açıdan keyifli dakikalar geçirebilir içinizdeki enerjiyi dışa vurabilirsiniz.

Zumba Kursu – Zumba Kursları İle Sağlıklı Bir Egzersize Sahip Olun

Eğlence ve sağlığın bir raya geldiği zumba dans figürlerinin egzersizlere yansıması ile şekillenmektedir. Bu açıdan oldukça dikkatli ve planlı gerçekleştirilmesi gereken zumba için profesyonel bir yardım alınması tavsiye edilmektedir. Daha planlı ve verimli bir zumba eğitimi için zumba kursları iletişime geçmek temek adımınız olmalıdır.

Tercih etmeyi düşündüğünüz zumba kursları için uzman eğitmen kadrosu, MEB onaylı bir zumba kursu olması, zumba dansı için sınıfların rahat, geniş ve konforlu olması, daha planlı bir spor düzenine sahip olmanız ve dersleri aksatmamanız adına zumba kursunun merkezi br konuma sahip olması oldukça önemlidir. Bu faktörler zumba yapmak isteyenler için zumba kursu seçiminde dikkat edilmesi gereken temel faktörlerdir.

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46