Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zumba Kids Eğitim İçeriği Nasıldır? – Zumba İle Dans Eden Mutlu Çocuklar

Çocuklar İçin Zumba Hangi Farkındalıkları Kazandırıyor?

Zumba kids, son yıllarda özellikle kilo vermek isteyen kadınlar arasında oldukça popüler olan Zumba dansının çocuklar için özelleştirilmiş, onların eğlenmelerini sağlayan ve sporla büyümelerine yarayan bir Zumba türüdür. 

Fitness ile Hareketli dans figürlerinin, kıvrak müzik türlerinin birleşiminden oluşan Zumba’da çocuklar da eğlenebilir ve sporla erken yaşta tanışabilir. Çocuklar için Zumba eğitimleri ile çocuklarınızın beden gelişimi desteklenir, müzik ve ritm duygusu gelişir. Siz de çocular için Zumba kids kursları eğitim programları hakkında sorularınıza cevap bulmak için yaızmızı okumaya devam edin!

Zumba Kids kursları çocuklarınıza ne öğretir?

1. Çocuklarınız Bedenlerini Tanır

Zumba Kids’e başlarken çocuklarınızın bedenlerini tanımaları sağlanır ve koreografilere geçmeden önce her birine kendi bedenlerini nasıl kullanabileceklerini, doğru duruş bilgisini ve “Alan, Beden, Efor, Biçim” Olgusu, Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar, Stretching / Jimnastik, Ritimli ve Doğru Yürüme, Sahnede Duruş bilgisi verilir. 

Anatomi bilgisi, doğru duruş ve postür bilgisi hakkında bilgi veren; temel duruş şekilleri, duruş çalışması, duruş bozukluklarının düzeltilmesi, bedensel farkındalık konuları ile çocuklarımızın iskelet sağlığını Zumba Kids ile destekleyen eğitim programları bulunmaktadır. 

2. Müzik Bilgisi ve Ritim Duygusu Gelişir

Zumba Kids çocuklara ne öğretir diye merak ediyorsanız; Zumba’nın çocuklarınıza katacağı en temel konulardan bir tanesi Müzik ve Ritm Bilgisidir. Zumba Kids de tıpkı Zumba gibi müzik eşliğinde çocuklarınızın bedenlerini geliştirmeye yönelik, onları daha aktif ve sağlıklı büyütmek isteyen ebeveynlerin ilgisini çeken ve çocukları eğlendiren bir dans türüdür. 

Çocuklarınız Zumba Kids eğitiminde müzik eşliğinde senkronize hareket ederek müzik ve ritim bilgisini geliştirecek; sanata daha yakın büyüyecekler.

3. Zumba Kids Koreografileri ve Zumba Figürleri

Zumba Kids ile çocuklarınızın öğreneneceği en temel bilgi tabii ki koreografi bilgisi… Zumba Kids eğitimi programıyla çocuklarınız farklı dansların figürlerini öğrenecek ve Zumba müzikleri (Cha Cha, Mambo, Samba, Zumba, Cumbia, Salsa, Hip Hop, Oryantal, Flamenko, Bachata) ile yürüyüş ve dönüş şekilleri, müzikle uyumlu adım atma, nefes kontrolü, Zumba koreografisi yapmayı öğrenecekler. 

Çocuk zumba ile çocuklarınızın ne öğreneceğiniz merak ediyorsanız size vereceğimiz en temel cevap koreografi bilgisi ve Zumba figürleri olur. Fitness ve çeşitli dans hareketlerini sergileyebilen çocuklarınız hem daha aktif ve sağlıklı bir edene sahip olur hem de eğlenceli dans figürleriyle enerjilerini atarlar.

4. Koordinasyon Becerisi / Beden Dengesi

Zumba Kids eğitim programı içeriğinde çocuklarınızın kazanacağı bir diğer yetenek de koordinasyon ve beden dengesi sağlamalarına yönelik kazanımlardır. Zumba Kids eğitim planı ile çocuklarınız el ve ayak koordinasyonu kazanacak, daha dengede hareketler ve vücut yapısına sahip olacaklar. Çocuk zumba kursu çocuklarımıza ne kazandırır derseniz, koordinasyon bilgisi kazanacaklar ve uzuvlarını daha kontrollü kullanacaklar.

5. Bir Grupla Dans Etme ve Gruba Dahil Olma Yeteneği

Çocuklar için sosyalleşmek çok önemlidir. Çocuklar için zumba kursu eğitim planlarının en önemli kazanımlarından biri de budur. Zumba’nın enerjisi ve müzikle yaratılan eğlenceli ortamında çocuklarınız sosyalleşme imkanı bulurken grupla senronize dans edebilme yeteneği kazanır. Yalnızca kendi başına değil, senkronize hareketler sergileyerek arkadaşlarına uyum sağlamanın başarısını yaşayabilir. 

Zumba Kids İle Daha Aktif ve Daha Mutlu Çocuklar

Zumba Kids eğitim programları çocuklarınıza ne kazandırır merak mı ediyorsunuz? Çocuklar için Zumba dersleri ile çocuklarınız beden farkındalığı kazanacak, müzik ve ritim bilgisine sahip olacaklar ve Zumba’nın eğlenceli ritimleriyle koregorafi ve Fitness hareketleri eşliğinde dans etmeyi çok sevecekler…

Çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz bir Zumba kursu programı mı arıyorsunuz? Çocuklarınızın kaliteli bir Zumba eğitimi programıyla dans etmesini, spora alışmasını, sosyalleşmesini istiyorsanız Dans Akademi ailesine katılın ve çocuklarınızın güven içinde sanatla büyümesini izleyin! Çocuklar için Zumba Kids programı ile çocuklarınızın daha sağlıklı bir bedene sahip olmasını sağlayabilir ve sosyalleşmelerine katkı sağlayabilirsiniz.

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46