Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zumba Günde Kaç Saat Yapılmalı? 1 Saat Zumba Kaç Kalori Yaktırır?

Kalorilere Elveda! Yeni Nesil Dans ve Spor Zumba İle Siz De Kilo Vermeye Başlayın! 

Son yılların en çok ilgi gören dansı Zumba özellikle kadınlar arasında büyük ilgi görüyor. Fitness egzersizlerinin müzikle birleştirildiği; Oryantal figürlerinin, R&B gibi dinamik dans türlerinden esinlenilmiş hareketlerin eğlenceli müziklerle birlikte kullanılarak yapıldığı Zumba ile kilo verebilirsiniz! 

Yaşınız ve dans kabiliyetiniz ne derecede olursa olsun Zumba yapabilirsiniz. Eğlenceli bir kardiyo egzersizi olan Zumba ile hem eğlenecek hem de dans ederek daha formda bir bedene sahip olacaksınız… Zumba ile daha hızlı bir metabolizmaya sahip olacak, siz de istediğiniz fitliğe Zumba’nın enerjik havasıyla ulaşabileceksiniz. 

Peki günde kaç saat Zumba yapılmalı? Zumba ne kadar kalori yaktırır merak edenler için Zumba dansının faydalarını ve formda kalmak için ne kadar Zumba yapmak gerektiğini açıklıyoruz!

Günde Kaç Saat Zumba Yapılmalı?

Kilo vermek istiyorsunuz ancak spor salonuna gidecek zamanınız mı yok? O halde sizin için en uygun spor türü hem iş stresinizi atabileceğiniz hem de bedeninizi harekete geçirebileceğiniz Zumba! İsterseniz evde isterseniz bir dans kursunda Zumba yaparak hayal ettiğiniz kiloya ulaşabilir, siz de Zumba ile toksinlerinizi atarak kalorilerinizi yakabilirsiniz. 

Günde kaç saat Zumba yaparak verim alabilirim derseniz,  Günde 1.5 – 2 saat düzenli olarak yapacağınız Zumba dansının daha sıkı bir vücut ve daha zinde bir beden için ideal olduğunu söyleyebiliriz! Müzik eşliğinde Fitness hareketlerini dansla birleştirerek kaslarınızı çalıştıracak, bedeninizi esnetecek ve düzenli bir beslenme yardımıyla da forma gireceksiniz. 

Ancak belirtmemiz gereken bir gerçeklik var… Zumba yaparak kilo vermek isteseniz de ne kadar kalori yakacağınz ya da ne kadar sürede istediğiniz kiloya ulaşabileceğiniz tamamen sizin metabolizmanıza ve azminize bağlı. Herkes aynı süre içinde aynı kiloyu veremez, dolayısıyla hedeflediğiniz sürede istediğiniz fitliğe ulaşamadıysanız üzülmeyin ve Zumba yaparak kalori yakmaya devam edin! Zumba dansından daha fazla verim almak istiyorsanız düzenli bir beslenme ve kaliteli uyku saatleri de ihtiyaçlarınız arasında!

Zumba Kaç Kalori Yaktırır?

İster eğlenmek için isterseniz kilo vermek için Zumba yapmak isteyin! Zumba ile geçireceğiniz hareketli dans saatlerinde kalori yakacaksınız! Zumba ile kilo verenler bu sıralarda bir hayli fazla, siz de Zumba yaparak yağ yakımına başlayabilirsiniz. 

En eğlenceli kardiyo egzersizlerinden biri olan Zumba kaç kalori yaktırır merak edenler için belirtmeliyiz ki; düzenli olarak Zumba egzersizlerinize zaman ayırırsanız 350 - 700 kalori yakabilirsiniz, hem de tüm vaktinizi spor salonunda kaslarınızı güçlendirmeye ve şekile girmeye ayırmadan! Dans ederek kendinizi eğlendirecek, çok daha zinde bir vücutla gündelik hayatınızda enerjik hissedeceksiniz. Dolayısıyla hayatınıza yetişebilecek ve işlerinizi stresten uzak, daha verimli yapabileceksiniz. 

Günde 1.5 – 2 saat Zumba ile 350 – 700 kalori yakacak ve hayal ettiğiniz forma ulaşacaksınız. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey bir Zumba eğitim programı ve Fitness hareketlerine uyumlu dans müzikleri! 

Neden Zumba yapmalısınız bir bakalım…

Zumba İle Daha Sağlıklı Bir Beden!

Kendinize vakit ayırın, hareketsizliğinizi bir kenara bırakın ve bedeninizi dinleyerek ona ihtiyacı olanı verin! Ağır sporlar size göre değilse ve dans etmeyi seviyorsanız Zumba tam size göre… Kendinize eğleneceğiniz ve daha zinde bir bedene sahip olabileceğiniz bir zaman yaratın. Zumba ile yapacağınız Fitness hareketleriyle kaslarınızı esnetin, fit kalmaya devam edin. 

Zumba ile daha fit ve sağlıklı olabilirsiniz. Zumba dansını evde değl, bir eğitmen yardımıyla yaparak daha çok verim alabilir ayı zamanda sosyalleşebilirsiniz! Siz de kendinize uygun bir Zumba kursu arıyorsanız; Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Zumba derslerini uzman dans eğitmenlerinden almak için Dans Akademi ailesine katılın! Son teknoloji müzik ve dans ekipmanlarıyla donatılmış Zumba sınıflarında eğlenerek kalori yakmanın tadını çıkarın! Gelin, size en uygun Zumba eğitimi planını birlikte kararlaştıralım…

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46