Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zumba Yaparak Kilo Verilebilir Mi? Zumba Yapmak Kalori Yaktırır Mı?

Zumba Yapmak Kilo Verdirir Mi? Milyonların İlgisini Çeken Zumba’nın Kiloya Etkisi…

Kimi spor salonuna giderek kilo vermek ister, kimi diyet yapar, kimi de dans eder… Birbirinden farklı hayatların ortak bir amacı var, daha formda bir vücuda sahip olmak ve sağlıklarını dengede tutmak! Dans ederek zayıflamak isteyenler son yıllarda en fazla Zumba yaparak zayıflama peşinde. 

Fitness hareketlerinin elenceli müziklerle birleştiği Zumba ile zayıflayanlar da var, sadece eğlenmek için Zumba derslerine katılarak hayatına dansı, müziği ve sporu katanlar da var. Peki merak edilen soru, Zumba yaparak zayıflama mümkün mü? Zumba yapmak kilo verdirir mi? Forma girmek isteyenler arasında bu kadar popüler hale gelen Zumba yaparak zayıflama macerası size ne kazandıracak?

Zumba zayıflatır mı biraz yakından bakalım…

Yeni Bir Spor: Zumba!

Bedeninizi hareketsiz bıraktığınız her an hareket kabiliyeti biraz daha azalıyor ve yağ biriktirmeye her gün biraz daha elverişli oluyorsunuz. Eğer çalışma tarzınız hareket etmenize müsait değilse, yaşam standartlarınızı yükseltmek ve bedeninizi aktif hale getirmek için kendinize zaman ayırmalı ve biraz dans etmeye ve spor yapmaya başlamalısınız. 

Spor salonuna gitmeyi sevmiyor olabilirsiniz, günlük telaşlar arasında zamanınız da kalmıyor olabilir… Ancak size mükemmel bir çözümle geliyoruz: Milyonların denediği Zumba! Zumba yaparak zayıflama serüvenine başlamak isteyenler ilk olarak Zumba yapmak kaç kalori yaktırır merak ediyor ya da Zumba yaparak zayıflatır mı bilmek istiyorlar. 

Zumba yapmak kilo verdirir mi bilmek isteyenlere, istedikleri cevabı verelim: evet, Zumba yaparak kilo verebilirsiniz! Düzenli Zumba eğitimleri ve egzersizleri ile Zumba yaparak kalori yakabilir ve daha formda bir vücuda kavuşabilirsiniz. 

Peki ama Zumba nasıl zayıflatır

Zumba’nın, Fitness hareketleri ile müziğin, Oryantal ve R&B gibi çeşitli kas çalıştırıcı dansların bir birleşimi olduğunu biliyoruz… Zumba tam da bu yüzden kilo verdirir. Kas güçlendirmeye ve esnetmeye yönelik Fitness ile karın bölgesinin kıvrak hareketlerle sürekli aktif kalmasını sağlayan Oryantal’in birleştiğini bir düşünsenize! Karın bölgeniz daha sıkı olacak ve kaslarınızın esnekliği ile daha zinde hissetmeye başlayacaksınız. 

Zumba kaç kalori yaktırır merak ediyorsanız cevaplayalım… Zumba yaparak zayıflama sürecinizden verim almak istiyorsanız düzenli yapıldığında yaklaşık 2 saatte 350 – 700 kalori arasında size yağ yaktırdığını bilmek size motivasyon olacaktır. İlk defa Zumba yapacaklar için beden farkındalığı kazandırmasının yanında, her ders öncesi yapılan esneme hareketleri de bedeninizin fit bir görünüme ulaşmasına yardımcı olurken hareketli Zumba saatlerinde metabolizma hızınıza ve beslenmenize göre siz de 700 kaloriye kadar yakabilirsiniz. 

Zumba yaparak zayıflama sürecinizi hızlandırabilir, sağlıklı beslenmenizi dansla; Zumba serüveninizi de size uygun bir diyetle destekleyebilirsiniz. 

Zumba İle Daha Fit Bir Görünüm Elde Edeceksiniz!

Dans ederek zayıflamak isteyenlerden misiniz? Zumbanın eğlenceli koreografileriyle siz de kalori yakabilir ve kilo verebilirsiniz. Bedeninizin sağlığına en iyi gelecek dans türlerinden biri olan Zumba enerjinizi tazeleyecek, eğlenirken forma girmenize destek olacak… Zumba yaparak zayıflama macerasına katılmak size ve bedeninize çok iyi gelecek!

Eğer evde Zumba yapamam, bana bi eğitmen ve kaliteli bir eğitim planı gerekiyor diyenlerdenseniz, sizi Dans Akademi ailesine katılmaya davet ediyoruz! Avrupa standartlarında uygulamalı Zumba dansı eğitimlerini uzman eğitmenlerden alın; Dans Akademi’nin samimi ortamında sosyalleşmenin ve eğlenceli müziklerle tüm stresinizi kapının arkasında bırakmanın keyfini yaşayın! Geniş sınıflarda dans ederken forma girmeyi çok seveceksiniz!

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46