Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yoga Kursunda Ne Öğrenilir? Yoga Kursları Eğitim İçeriği

Yoga Eğitim Almak İsteyenler ve Yoga Programlarını Merak Edenlere… Yoga Kursu Size Ne Kazandıracak?

Yoga yapmak istiyorsanız ve kendinize uygun bir eğitim programı arıyorsanız, Yoga eğitimi almadan önce Yoga kursunda ne yapılır bilmek istiyorsanız tam da size göre bir yazımız var! Yoga kursu nedir, Yoga kursunda ne öğrenilir, Yoga ile hangi değişimler sizleri belkiyor bir göz atalım!

Yoga kursu eğitim programları hakkında tüm merak ettiklerinizi yanıtlıyoruz. Yoga kursu ne öğretir merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Yoga eğitimleri size ne katacak?

1. Beden Farkındalığı

Yoga’nın temel amaçlarından biri de bedeninizin sınırlarını keşfetmeniz ve neler yapabileceğinizi görmenizdir. Yoga, bedeninizi çok daha yakından tanımanıza olanak sağlayacak. Yoga’nın kas ve iskelet sisteminize fayda sağlayacak hareketleri ile bedeninizi esneterek daha sağlıklı bir bünyeye sahip olacaksınız. 

Temel Duruş Şekilleri, Duruş Çalışması, Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi, Bedeni Esnetme Hareketleri, “Alan, Beden, Efor, Biçim" Olgusu, Beden Uzuvları Üzerine Çalışmalar (Uzuvlar üzerine tek tek çalışmalar, Uzuvlar üzerine bütünsel çalışmalar), Stretching / Jimnastik, gibi konular ile temel bir Yoga başlangıçı yapacak ve bedeninizi yapılandırmaya başlayacaksınız.

2. Doğru Duruş ve Nefes Egzersizi

Doğru Duruş ve Postür Nedir?, Temel Duruş Şekilleri, Duruş Çalışması, Duruş Bozukluklarının Düzeltilmesi gibi konularla Yoga yapmaya başlarken yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen duruş bozukluklarınızın üzerine düzeltmeye yönelik çalışmalar yapacaksınız. 

Bu sayede daha dik bir duruşa sahip olacak ve kendinizi daha dinç hissetmeye başlayacaksınız. Yoga için gerekli olan nefes egzersizleri ile Yoga hareketlerinizden daha fazla verim alacaksınız.

3. Yoga Figürleri, Yoga Pozisyonları

Yoga tarihi, Yoga ve kültür, Doğu ve Batı'ya göre yoga, Yoga kaynakları, Yoga akımları ve kolları, Sabit duruşlar, Nefes çalışmaları, Vücut temizleme çalışmaları, Yoganın sağlığımıza çok yönlü katkıları, Yoga terapisi, Yoga ve stres, Yoga ve beslenme, Yoga ve beden imgesi konu başlıklarını işleyecek ve Yoga ile ilgili tüm bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Yoga Pozisyonları hakkında öğreneceklerinizden de biraz bahsedelim. Yoga kursunda ne yapılır merak edenlere; Çakralarımızı çalıştırma çalışmaları yapıyoruz; Muladhara çakra - Kök çakra, Swadisthan çakra - Sakral çakra, Nabhi çakra - Güneş siniraği merkezi, Anahat çakra - Kalp çakra, Vishuddi çakra - Gırtlak çakra, Agnya çakra - Üçüncü göz, Sahasrara çakra - Taç çakra çalışmaları ve Pratyahara, Dharana, Dhyana, Samadhi, Omurga: Hayat Ağacı tekniklerini işliyoruz. Ani gevşeme tekniği, Hızlı gevşeme tekniği, Derin gevşeme tekniği, Surya Namaskara: Selamlama serisi, Kriyalar: Fiziksel rahatlama çalışmaları yapılır. Daha fazla Yoga tekniği de Yoga kursu devamında sizi bekleyen konulardandır. 

4. Sağlıklı Yaşam Pratikleri

Yoga yalnızca spor yapmakla alakalı değildir. Yoga ile sağlıklı bir yaşama kavuşmak için ilk adımı atarsınız. Yoga’nın size kazandıracakları yalnızca bedeninizi esnetmek ve kaslarınızı geliştirmek ile kalmayacak. Bu nedenle Yoga kursunda ne öğrenilir merak ediyorsanız söylemeliyiz ki Yoga size yaşam standartlarınızı değiştirmeyi öğretecek! İç huzuru bulduğunuz, kendiniz ve yaşamla barıştığınız bir sürece ilk adımınızı atarken gecikmeyin! Yoga ile çakralarınızı açacak ve daha sağlıklı günlere doğru keyifli bir serüvene çıkacaksınız. 

En Kapsamlı Yoga Programları ile Sağlıklı Günlere 

Yoga kursunda ne yapılır, ne öğretilir merak eden ve bir Yoga kursuna başlamadan önce Yoga’nın ne öğreteceğini bilmek isteyenler için Yoga kursu programlarını anlattık. Eğer siz de Yoga ile keyifli bir yolculuğa çıkmak istiyor ve yaşam tarzınızı değiştirerek daha sağlıklı günler yaşamayı amaçlıyorsanız Yoga yapmaya vakit kaybetmeden başlayın! Yoga kursları hayatınızı değiştirecek!

15 yıllık deneyimimiz ile eğitim sistemimizi her zaman daha ileri taşıyor ve Dans Akademi olarak öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarına uygun eğitimler vererek sporla iç içe bir toplum için çalışıyoruz. Geniş sınıflarımızda uzman Yoga eğitmenlerimizden Yoga dersleri almak için siz de hemen Dans Akademi ailesine katılın ve size özel hazırlanmış eğitim programlarıyla daha sağlıklı bir hayatın ilk adımını atın!

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46