Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yoga Kursu İçin Yaş Sınırı Var mı? Herkes Yoga Öğrenebilir mi?

Beden ve Zihin Dinginliği İçin En İdeali: Yoga – Kimler Yoga Yapabilir?

Her yaşın günlük koşturmalar arasında sıkışıp kaldığı, bedenini ve zihnini dinlendirmeye ihtiyaç duyduğu bir dönem vardır… Yoga kursu ise kendinize dönüşünüz için en ideal eğitimlerden biridir. Yoga yaş sınırı ise Yoga yapmak ya da çocuklarını Yoga kursuna göndermek isteyen ebeveynler tarafından merak edilen bir konudur. Eğer siz de Yoga kursu yaş sınırı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ve Yoga yaş sınırı var mıdır merak ediyorsanız gelin, kimler Yoga yapabilir biraz yakından bakalım…

Yoga’nın zihninizi dinlendirmesini istiyor ve kendinize uygun bir Yoga kursu mu arıyorsunuz? Yoga’nın dinginliğinden yararlanmak, hem kaslarınızı hem de zihninizi geliştirmek için Yoga kaç yaşında yapılır merak ediyorsanız söylemeliyiz ki Yoga yapmak için asla geç değil! 

Yoga Kursu Yaş Sınırı 

Yoga yaş sınırı var mı merak edenler için yanıtlayalım… Yoga’ya başlamak için aslında belirli bir yaş sınırı yok ancak; 13 yaşından küçük çocuklar Yoga derslerine aileleri ile katılabiliyor. Günlük stresleri Yoga eğitimi ile geride bırakmak için herkesin bir şansı var!

Yoga kursu eğitimleri yaş gruplarına şu şekilde ayrılıyor;

  • Çocuklar İçin Yoga 
  • Gençler İçin Yoga
  • Yetişkinler İçin Yoga 

Ancak belirli durumlarda yaş durumu ve kimlerin yoga yapabileceği doktor tavsiyesi üzerine değişiyor. 

Çocuklar İçin Yoga 

Yoga yaş sınırı nedir merak edenlere söyleyelim… Çocuklar için yoga yaş sınırı genelde 13 yaşında başlar. Ancak, Yoga yapmak isteyen çocuklar için aileleri ile beraber yapacakları bir özel Yoga dersi verilebilir. 

13 yaş Yoga dersleri ile çocuklarınız kendiyle baş başa kalmayı, daha sakin olmayı öğrenecek ve Yoga’nın konsantrasyon çalışmaları ile hayatlarında daha odaklı ve dolayısıyla daha başarılı olacaklar. Yoga ile vücut yapıları daha esnek, kasları daha kuvvetli olacak ve Yoga öğretileri ile hayata daha pozitif bakmayı erken yaşta öğrenecekler. 

Gençler İçin Yoga 

Gençler için Yoga dersleri birbirinden çeşitli faydayı da beraberinde getiriyor. Günlerinin büyük çoğunu okul ve sınav stresiyle hatta gelecek kaygısıyla yaşayan gençler için Yoga aslında bir kurtarıcı. Yoga yapan gençler daha dingin oluyor ve streslerini atabiliyorlar. Ayrıca ergenlik döneminde değişime uğrayan vücutları Yoga’nın kas ve esneme çalışmaları ile daha sağlıklı bir yapıya uğrayabilir. 

Rahatlamaya ihtiyacı olan gençler, Yoga yaparak kendilerini daha iyi hissedecek ve sağlıklı günlere kavuşacaklar. 

Yetişkinler İçin Yoga

Yoga kursu yaş sınırı yetişkinleri de kapsamıyor! Çünkü sağlığa ve zihne iyi gelen Yoga her yaştan insana farklı faydalar sağlıyor. Yetişkinler için Yoga, deforme olmuş bedenlerini iyileştirmelerine fayda sağlar. Günlük hayatın iş stresinden uzaklaşmalarını ve kendilerine ayıracakları bir zaman yaratmalarına imkan tanır. 

Bu nedenle Yetişkinler için Yoga kursu yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaştan yetişkin Yoga eğitimi alabilir ve bedenlerini rahatlatmaya, zihinlerini boşaltmak ve sorunlarından uzaklaşmaya başlayabilirler. Bu sayede Yoga eğitimleri ile bedenlerini daha sağlıklı günlere hazırlayabilirler. 

7’den 70’e Yoga’nın Sakinliği İle Sağlıklı Günler!

Yoga hem beden hem de zihin sağlığına iyi gelen, sizi dinlendirecek bir spordur. Herkes tarafından yapılabilir, çocuklar eğer Yoga yapmak istiyorsa ailelerinin izni ile Yoga yapmaya başlayabilirler. Bu nedenle Yoga kursu yaş sınırından söz etmek doğru değildir. 

Eğer siz de çocuklarınıza Yoga eğitim aldırmak istiyor ve kendiniz için de rahatlama yolları arıyorsanız DAns Akademi ailesine katılıp Yoga eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Geniş ve ferah Yoga sınıflarımızda, uzman eğitmenlerimiz tarafından 7’den 70’e yoga dersi verilmektedir. Gelin, bir kahve içelim ve Yoga eğitimi programınıza birlikte karar verelim.

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46