Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yoga Eğitmeni Olmak İçin Hangi Eğitimler Alınır?

Kariyerini Yoga Eğitmenliği Üzerine Kurmak İsteyenlere… Yoga Eğitmeni Olma Şartları

Yoga en dinlendirici sporlardan bir tanesi, hatta bir öğreti ve meditasyon çeşidi olarak tanımlanabilir. Yoga yaparak daha dingin bir bedene ve zihne ulaşanlar arasından kariyerine Yoga eğitmenliği ile devam etmek isteyenler olabilir. 

Eğer siz de Yoga eğitmenliği yapmak istiyorsanız ancak nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız; Yoga eğitmenliği için ne yapmalısınız, Yoga eğitmeni olmak için neler gereklidir bir bakalım!

Yoga Eğitmeni Olmak İçin –Yoga Eğitmenliği Eğitimleri

Yoga eğitmeni olmak istiyor olabilirsiniz. Peki, Yoga eğitmenliği için ne gereklidir? Yoga eğitmenliği kursu, Yoga eğitmeni olmak için yeterli midir? MEB onaylı yoga eğitmenliği nasıl olur? Aklınızdaki soruların cevaplarını veriyor ve Yoga eğitmeni olmak için hangi eğitimleri almanız gerektiğini açıklıyoruz.

Yoga eğitmenliği için yalnızca bir Yoga kursuna kayıt olup; Yoga sertifikasına sahip olmanız yeterli değil. Yoga eğitmenliğinin ilk aşamasında, MEB onaylı bir Yoga kursu sertifikasına sahip olmalı, daha sonra Yoga eğitmenliği için katılmanız gereken resmi sertifika programlarına katılarak sınavlarından başarılı bir sonuç elde etmelisiniz.

Yoga eğitmeni olmak için hangi eğitimler alınmalıdır açıklamadan önce ilk olarak, herkes Yoga eğitmenliği yapabilir mi bir bakalım;

  • Yoga eğitmenliği için kursların sertifika programına katılmak yeterli değildir. 
  • Fiziksel bir engeliniz olma durumunda maalesef Yoga eğitmenliği yapamazsınız. 
  • Akademik olarak Yoga kariyeri düşünenler için en az lise düzeyinde eğitim şartı aranmaktadır.

Yoga’nın sertifika programlarına katılarak başarı göstermeniz halinde Yoga için kariyer basamaklarını tırmanmaya başlayabilirsiniz.

Yoga Eğitmenliği Eğitimi Programları

Yoga eğitmenliği için özel kursların ve resmi Yoga eğitmenliği programlarının birtakım sertifika programları vardır. Yoga eğitmenliği düşünenler bilmelidir ki, nitelikli bir Yoga eğitmeni olmak için çıktığınız yol uzun ancak çok keyiflidir. Her zaman yeni şeyler öğrenebilir ve her gün kendinizi biraz daha geliştirebilirsiniz. Yoga eğitmeni olma şartları nelerdir, merak edenler ile incelemeye devam edelim…

Yoga eğitmenliği yapmak istiyorsanız ilk olarak MEB onaylı kurumlardan Yoga kursu sertifikasına sahip olmanız sizin için iyi bir başlangıç olacaktır. Bunun sebebi, MEB ruhsatı bulunmayan kurumlardan ziyade, MEB onayı bulunan kurumlardan aldığınız eğitimlerin kalitesi ve eğitim aldığınız kurumun eğitimde yeterliliği ispatlanmış olmasıdır. Sizin de aldığınız eğitim dolayısıyla daha güvenilir bir sertifikaya sahip olmanız, kariyerinizin ilk adımı için oldukça önemlidir. 

MEB ruhsatlı kurumların Yoga eğitmenliği programlarına da katılabilirsiniz ancak Yoga eğitmenliği kariyerinde başarılı bir yol çizebilmeniz için yalnızca bu sertifika yeterli değildir. Eğer Yoga’da ilerlemek istiyorsanız MEB ruhsatlı Yoga eğitmenliğinin ardından Yoga eğitmenliği için gerekli olan resmi sertifika programlarına katılmalısınız. Böylece Yoga eğitmenliğinde statünüz yükselecek ve çok daha başarılı ve nitelikli bir Yoga eğitmeni olacaksınız. 

Yoga Alliance onaylı 200 saatlik resmi Yoga eğitmenliği sertifika programlarına katılarak uluslararası Yoga eğitmenliği sertifikanıza sahip olabilirsiniz. Ancak, Yoga eğitmenliğinde uluslararası bir başarı elde etmek isteyen Yoga eğitmenliği adayları bilmelidir ki; Yoga Alliance sınavlarından geçer not almanız gerekmektedir. Tüm inziva eğitimlerine eksiksiz devam etmiş olmak ve yazılı sınavdan 70 geçer puan almak ve yazılı ile uygulama olarak verilen ödevlerin eğitim tamamlanma tarihinin ardından 1 yıl içinde teslim edilmesi gerekiyor.  

MEB onaylı Yoga Kursları İle Kariyerine Ufak Bir Adım At!

Yoga eğitmenliği nasıl yapılır merak ediyorsanız ve kaliteli bir Yoga eğitimi alarak kariyerinize başarılı bir Yoga eğitmeni olarak mı devam etmek istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken ilk şey, öncelikle Yoga konusunda nitelikli bir kursa katılarak kendinizi eğitmek, ardından Yoga eğitmenliği programları ile şansınızı denemek!

Yoga eğitmenliği yapabilmek için öncelikle Yoga’yı uzman eğitmenlerden öğrenmeniz gerekiyor. Bu nedenle seçtiğiniz Yoga kursunun kalitesine, eğitim içeriklerine ve eğitmenlerin uzmanlığına dikkat etmelisiniz. Uzun ancak keyifli olacak Yoga yolculuğunuza DAns Akademi ile ilk adımı atın! MEB onaylı bir eğitim kurumu olarak eğitim içeriklerimizin ve kurumumuzun yeterliliğine dikkat ediyor ve her daim standartlara uygun şekilde kendimizi geliştiriyoruz. Dans Akademi ailesine siz de katılarak Avrupa standartlarında uygulamalı Yoga eğitimi sistemimizle Yoga’ya ilk adımı atabilir ve uzman eğitmenlerimizden aldığınız Yoga dersleri ile Yoga eğitmenliği kariyerinize kaliteli eğitimlerle başlayabilirsiniz.

[widget-180]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46