Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Sosyal Latin Dans Stüdyosu Kiralamak – Ekibinizle Birlikte Özgürce Hareket Edin!

Sosyal Latin Dersleri İçin Dans Stüdyosu Kiralamaya Ne Dersiniz?

Sosyal Latin dans stüdyosu kiralamayı mı düşünüyorsunuz? Küçük bir grup olarak başlayıp zaman için de geniş bir ekip haline geldiyseniz ve çalıştığınız salon, artık ihtiyaçlarınıza yanıt vermeyecek düzeydeyse sosyal Latin dersleri için dans stüdyosu kiralamayı düşünebilirsiniz. Böylece kol ve bacaklarınızın uyumlu ve özgür bir şekilde hareket edebileceği, geniş ve konforlu bir alana sahip olursunuz.

Boy aynaları ve estetik dokunuşlarla dizayn edilen bir dans stüdyosunda dilerseniz sosyal Latin dansı için koreografi hazırlar dilerseniz de çiftler arasında dans yarışması düzenlersiniz. Sosyal Latin danslarını yaparken kendinizi rahat hissetmeniz ve özgür olmanız çok önemli. Dolayısıyla yeterince büyük bir kullanım alanınız olmazsa ruhunuzu dansa yansıtamaz, başarılı bir performans çıkaramazsınız. 

Sosyal Latin Dansları İçin Stüdyo – Sosyal Latin’in Özgür Ruhunu Hissedin!

Sosyal Latin dersleri için dans stüdyosu kiralamak istiyorsanız bunun iyi bir fikir olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü sosyal Latin, diğer dans türlerinde olduğu gibi belli başlı hareketler ve tekniklerle yapılan bir dans değil. Sosyal Latin, tamamen ruha ve duygulara hitap eden bir dans. Dolayısıyla içinizden geldiği gibi dans etmek, kalıplara ve sınırlara bağlı olmamak için geniş ve konforlu bir kullanım alanınızın olması şart. 

Sosyal Latin Dans Stüdyosu Kiralarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bir gösteriye, organizasyona ya da geceye mi hazırlanıyorsunuz? Etkileyici bir koreografiniz var ancak rahatça pratik yapacak bir alanınız yok mu? Salsanın dinamikliğini, tangonun tutkusunu, ruedanın heyecanını ve bachatanın kıvraklığını daha iyi hissedebilmeniz için sosyal Latin dansları için stüdyo kiralarken bunlara dikkat edin!

 • Merkezi Konum: Kiralık dans stüdyosunun merkezi bir konumda olması, ekibinizin rahatça ulaşım sağlayabilmesi açısından önemlidir. Dolayısıyla toplu ulaşım araçlarına yürüme mesafesindeki kiralık dans stüdyolarını tercih etmek, provalarınızın aksamaması ve zamandan tasarruf edebilmeniz açısından daha iyi olur.

 • Geniş Kullanım Alanı: Sosyal Latin dans stüdyosu kiralamak isteyenler, genellikle çiftlerle birlikte daire oluşturabilecekleri, boleo, ocho ve calesita gibi özgür bir alan isteyen hareketleri daha rahat yapabilecekleri bir ortam ararlar. Dolayısıyla ekibiniz kalabalık olsun ya da olmasın, geniş kullanım alanı sunan bir dans stüdyosu kiralamanız sizin için daha avantajlı olabilir.

 • Temizlik ve Düzen: Sosyal Latin dersleri için dans stüdyosu kiralama sürecinde mutlaka salonun temizliğine dikkat edin. Kiralık dans stüdyolarını peş peşe kiralayan kişi ve kurumlar, genellikle temizliği ihmal eder ve gruplara gerekli özeni göstermezler. Bu yüzden sosyal Latin dansları için stüdyo kiralarken mutlaka salonu görmenizi ve öyle karar vermenizi öneriyoruz.

 • Sosyal Alanlar ve İmkanlar: Sosyal Latin dans stüdyosu kiralamadan önce size sunulan imkanlara dikkat edin. Pek çok kurum, sosyal Latin dansı için salon kiralarken elektrik ve su giderlerini, fiyatlara dahil etmez ve gruplara ekstra ödemeler çıkarır. Bu yüzden sosyal Latin dansları için stüdyo kiraladığınızda otopark, dinlenme alanı, kafe ve bahçe gibi imkanların bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz.

 • Ekipman: Sosyal Latin dersleri için dans stüdyosu kiralamadan önce mutlaka salonun dans için gerekli olan ekipmanları sağlayıp sağlamadığını öğrenmeniz gerekiyor. Aksi halde dans stüdyosu kiralamak için ayırdığınız bütçeye bir de ekipman tedarik etmek için yeni bir kaynak çıkarmak durumunda kalabilirsiniz. İnternette oldukça uygun fiyatlara gördüğünüz kiralık dans stüdyoları genellikle ses sistemi gibi temel ekipmanları bile fiyata dahil etmez. Dolayısıyla daha ucuza kiralama yaptığınızı düşünürken aslında daha zararlı çıkabilirsiniz.

Kiralık Dans Stüdyolarının Özellikleri – Neler Beklemelisiniz?

Sosyal Latin dans stüdyosu kiralamadan önce mutlaka detaylı bir araştırma yapmanızı ve belirlediğiniz kurumları tek tek ziyaret etmenizi öneriyoruz. Çünkü internet sitelerinde size vadedilen imkanlar gerçek olmayabilir. Grubunuzla birlikte mağdur olmamak ve çalışmalarınızı konforlu bir ortamda sürdürebilmek için aşağıda sizler için sıralayacağımız özellikleri kriter olarak alabilirsiniz:

 • Hareketleri daha kolay yapabilmeniz, düşme ve kayma gibi riskli durumlarla karşılaşmamanız için kiralık dans stüdyosunda mutlaka kaydırmaz parkeler olmalıdır.

 • Sosyal Latin dans stüdyosu kiralama yapan kurumların sizlere sunduğu resmi bir belgesi olmalıdır. (MEB onayı, hijyen belgesi gibi)

 • Kiralık dans stüdyosu gelişmiş bir ses sistemi, boy aynasıyla yapılmış dizayn ve estetik bir görüntü sunmalıdır.

 • Eğer bir kurum sosyal Latin dersleri için stüdyo kiralama yapıyorsa muhtemelen farklı dans türleri için de salon kiralıyor demektir. Yani eğer bulunduğunuz ortamda ses yalıtımı yoksa muhtemelen farklı derslerdeki seslerle ve müziklerle kafanız karışacak ve ilginiz dağılacaktır. Bu yüzden tutacağınız kiralık dans stüdyosu mutlaka ve mutlaka ses yalıtımına sahip olmalıdır.

 • Ayrıca sosyal Latin dansıyla ilgili bilgi sahibi olan bir eğitmen bulunmalı ve gerekli durumlarda sizlere destek olmalıdır.

 • Kiralık dans stüdyosunda havalandırma sistemi iyi çalışmalı ve mutlaka cam olmalıdır. Aksi halde hem sağlığınız hem de performansınız açısında hiç de verimli olmayan bir ortam oluşacaktır. Sosyal Latin dansı yaptığınız sınıf ne kadar ferah olursa ekibinizin de dans ederken motivasyonu o kadar yüksek olur.

Sosyal Latin Dersleri İçin Dans Stüdyosu Fiyatları – 100 TL’den Başlayan Fiyatlar!

İnternette 100 TL, 200 TL gibi oldukça uygun fiyatlar sunan sosyal Latin dansları için stüdyo ilanlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu noktada, kiralık dans stüdyosu fiyatlarının tek kriteriniz olmamasını öneririm. Kurumun sizlere ne gibi imkanlar sunacağından emin olmanız daha doğru olur. Evet, 100 TL’ye kiralık dans stüdyosu buldunuz ama yeteri kadar hijyenik ve kullanışlı olduğundan emin misiniz?

Pek çok dans stüdyosunda kullanıma bağlı olarak aşınmış parkeler, kırık dökük aynalar ve cızırtılı çalışan ses sistemleriyle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca 200-300 TL’ye sosyal Latin dans stüdyosu kiralama yaptım diye düşünürken kullandığınız su ve elektrik tutarını ekstra olarak ödemek durumunda kalabilirsiniz. 

[widget-229]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46