Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Kiralık Dans Stüdyosunda Olması Gerekenler

İyi Bir Dans Stüdyosu Arıyorsanız Bu Kriterleri Göz Önünde Bulundurun!

Dans stüdyosu kiralamak istiyor ancak nasıl karar vereceğinizi bilmiyor musunuz? Dans topluluğunuzun kendini rahat hissedeceği ve farklı imkanlar bulabileceği bir dans stüdyosu mu arıyorsunuz? Dans stüdyosu kiralarken ücretlerini mi öncelik alıyorsunuz? Sizlere birkaç önerimiz olacak…

Ülkemizde dans tutkunu sayısının her geçen gün artması ve buna bağlı olarak dans okullarının sayısındaki yükseliş dikkat çekiyor. Bu dans okulları, dans stüdyolarını kiralayarak dans gruplarına, dansçı seçmelerine ya da dans yarışmalarına hazırlananlara, dizi ve klip çekecek olan prodüksiyon şirketlerine, kurumsal organizasyon düzenleyecek firmalara hizmet veriyor. Dolayısıyla ortaya büyük bir dans stüdyosu sayısı çıkıyor. Peki bu kiralık dans stüdyoları arasından nasıl seçim yapmalı? Kiralık dans stüdyosunda olması gerekenler neler? 

Geniş ve hijyenik dans stüdyoları

Kiralık dans stüdyosunda olması gerekenler arasında ilk sırayı elbette geniş dans salonları alıyor. 10 – 20 metrekarelik bir dans stüdyosuna rahat dans edemeyeceğinizi tahmin edersiniz. Dolayısıyla iyi bir dans stüdyosu kiralamak istiyorsanız büyük salonları tercih etmelisiniz. 50, 75, 100 hatta 150 metrekarelik salonlardan kişi sayınıza göre tercihinizi yaparak dans etmenin sizin için bir eziyete dönmesini engellersiniz. 

Kiralık dans salonu kriterlerinizden biri de mutlaka temizlik olsun. Covid – 19 önlemlerinin alındığı, günlük olarak temizlenen dans stüdyolarını tercih edin. 

Araç – gereç ve teknik donanım

Kiralık dans stüdyosu imkanları kurstan kursa ya da salondan salona değişir. Ancak dans stüdyolarında olması gereken belli başlı ekipmanlar vardır. Profesyonel bir dans stüdyosu size; boydan boya aynalı duvarlar, bale ve modern dans için dans demirleri ya da denge barları, ses ve müzik sistemleri, projeksiyon, aydınlatma gereçleri, fon perdeleri, dekorlar, mat ve ipler ile farklı dans ekipmanları sunmalıdır. 

Dans stüdyosu kiralama fiyatları üzerinde de etkili olan bu faktörler, dans salonunun hizmet kalitesini ve sizleri ne kadar önemsediğini gösterir. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz kiralık dans stüdyolarında ise bahsettiğimiz olanakları bulmanız hayal olacaktır. 

Giyinme odaları ve lavabolar

Kiralık dans stüdyosunda olması gerekenler arasında en önemlilerden biri giyinme odaları elbette. Rahatça dans provanıza hazırlanabileceğiniz giyinme odaları, iş ve okul yorgunluğunu üzerinizden atmanız için elinizi – yüzünüzü yıkayacağınız lavabolar, kesinlikle hijyen standartlarını sağlamalı. 

Giyinme odası olmayan, dans sınıflarında ya da boş odalarda hazırlanmanızı isteyen dans kursları ya da stüdyolardan uzak durun…

Havalandırma ve ısıtma-soğutma sistemleri

Kiralık dans salonu her imkana sahip olmayabilir ama kesinlikle havalandırma sistemi olmalıdır. Covid-19’un hayatımızdaki varlığı düşünüldüğünde onlarca insanın havasız bir ortamda prova yapmasının ne kadar tehlikeli olduğu görülebilir. Dolayısıyla kiralık dans stüdyosunda olması gerekenler arasında en önemlilerden biri havalandırma sistemi ya da klima teknolojileridir. Ortam havasını tazeleyecek, yaz ve kış iklimlendirmeyi kolaylaştıracak klimalar, bir dans stüdyosunun olmazsa olmazıdır. 

Merkezi konum 

Dans stüdyosu kiralamak için araştırma yapıyorsanız mutlaka ev ya da iş yerinize yakın konumda olanları tercih etmelisiniz. Metro, otobüs, metrobüs, tramvay ya da diğer ulaşım alternatiflerine yakın olan dans stüdyoları yolda geçireceğiniz vakti kısaltır. Bu da dans pratiklerinizi daha keyifli bir şekilde yapmanızı sağlar. 

MEB ya da Spor Bakanlığı ruhsatı

İyi bir kiralık dans stüdyosunda olması gerekenler arasında Milli Eğitim ya da Spor Bakanlığı ruhsatı da var. MEB’e ya da Spor Bakanlığına bağlı eğitim kurumları ya da dans stüdyoları, derslik büyüklüklerini, stüdyolardaki havalandırma ve güvenlik sistemlerini, acil çıkışlarını ve ses sistemlerini, teknolojilerini ve sosyal alanlarını belirli standartlara göre düzenledikleri için ruhsatsız kurumlardan kat kat yüksek kalitede hizmet verirler.

Dans stüdyosu kiralama fiyatları üzerinde de etkili olan bakanlık ruhsatı, dans stüdyosuna güvenebileceğinizin de kanıtıdır aynı zamanda. 

Eğitmen desteği

Kiralık dans stüdyoları genel olarak dans kurslarının sunduğu bir hizmettir. Dolayısıyla bünyelerinde dans eğitmenleri de barındırırlar. Dansçı seçmelerine hazırlananlara, dans gösterisi yapacak olan gruplara, kurumsal firmaların etkinliklerine eğitmen desteği sağlayabilirler. Hatta koreografi ve müzik için de yardımcı olabilirler. Dans eğitmeni olan bir salon kiralamak iyi bir tercih olabilir. 

Şık tasarım ve dekorasyon

Standart bir dans stüdyosu sizi ne kadar cezbedebilir? Tuğla duvarlar, rustik kapılar ve ilgi çekici tablolar, kiralık dans stüdyolarını birbirinden ayıran etkenler olabilir. Sizin için sadece dans stüdyosu kiralamak değil aynı zamanda keyifle gidebileceğiniz bir mekan önemliyse dekorasyonuna özen gösteren bir dans stüdyosu tercih edin. 

Sosyal alanlar, otopark ve yeme – içme imkanları 

Kiralık dans stüdyosunda olması gerekenler arasında otopark ve kafeterya da var. İyi bir dans stüdyosunun kendine özel otoparkı olmalı ve öğrencileri ile misafirleri bu otoparktan yararlanmalıdır. Ayrıca yiyecek – içecek otomatları ya da kafesi olan bir dans stüdyosu rakipleri arasından sıyrılacaktır. Sosyalleşme imkanı sunan bu kiralık dans stüdyoları dansçıların ve dans tutkunlarının network ağlarını genişletmelerini de sağlayacaktır. 

Özel Talep ve Beklentileriniz Karşılanmalı – Dans Stüdyolarında Sadece Dans Edilmez! 

Dans stüdyolarının sayısı o kadar çok ki kaliteli bir dans salonu kiralamak gerçekten zor. Dolayısıyla yukarıda bahsettiğimiz kriterlerin olduğu dans stüdyoları rakiplerinden bir adım önde yer alıyorlar. Ayrıca dans tutkunlarına özel imkanlar sunan ve dans stüdyosunu kiralayanların taleplerini karşılayan salonlar da daha çok tercih ediliyor. 

Kiralık dans stüdyosunda olması gerekenler arasında son olarak dekor, kostüm, saç ve makyaj desteği sunanların dikkat çektiğini söyleyelim. Dans stüdyosunun imkanları ne kadar genişse o kadar tercih edilecektir. Kiralık dans stüdyosunda dans çalışmaları dışında casting ve fotoğraf çekimleri, tiyatro ve oyun çalışmaları, workshop ve atölyeler, resim sergileri, doğum günü kutlamaları, dizi, film ve reklam çekimleri, müzik provaları yapılabiliyor olması da büyük bir ayrıcalıktır. 

Siz de kiralık dans stüdyosu imkanları arasında farklılık arıyor ve kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız mutlaka bu hususları göz önünde bulundurun. Dans stüdyosu kiralama fiyatları ile ilgili bilgi almak ve kiralık dans salonu hakkında aklınıza takılanları sormak için bize ulaşın. 

[widget-229]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46