Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dans Stüdyosu Kiralama Fiyatları – 100 TL’den Başlayan Kiralık Dans Stüdyosu

Günlük Kiralık Dans Stüdyosu Fiyatları – İyi Bir Dans Stüdyosu Kaç TL’ye Kiralanır?

100 TL’ye kiralık dans stüdyosu olur mu? Elbette olur ama nasıl? Dans stüdyoları; dans pratikleri ve provaları, dans grubu seçmelerine hazırlık, okul etkinlikleri, kurumsal organizasyonlar, dizi ve reklam çekimleri ile doğum günleri için sıkça kiralanıyor. Dans kurslarında ya da eğitim kurumlarında bulunan kiralık dans stüdyoları, kullanım amaçlarına ve taleplere göre fiyatlandırılıyor. Dolayısıyla dans stüdyosu kiralama fiyatları olarak karşımıza birbirinden farklı rakamlar çıkabiliyor. 

İster bireysel ister kurumsal amaçlarla salon kiralıyor olun, öncelikle bütçenize göre karar veriyorsunuz. Evet, 100 TL’ye de kiralık dans stüdyosu bulabilirsiniz fakat beklentilerinizi karşılayabileceğinden emin olamazsınız. Zamanınızı ve paranızı boşa harcamamak için düşük ücretli kiralık dans stüdyoları yerine içinizde şüphe uyandırmayacak, bütçenizi de fazla zorlamayacak bir stüdyo kiralamalısınız? “Neden?” diyorsanız yazımızı okumaya devam edin… 

100 – 250 TL Arası Kiralık Dans Stüdyoları – Neler Beklememelisiniz?

Dans stüdyosu kiralama fiyatları; stüdyonun genişliğine, teknik imkanlarına, konumuna ve stüdyosunu kiralayan dans kursunun sektördeki yerine göre değişkenlik gösterir. Kiralık dans stüdyosu ararken 100 TL’den başlayan fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Ancak bu rakamlar size bir fırsat olarak gözükmemeli aksine sorgulamanız gereken bir konu olmalı. 

Genel olarak baktığımızda 100 – 250 TL arasında değişen dans stüdyosu fiyatları; eğitim kurumun ya da stüdyonun güvenli, hijyenik ve konforlu bir ortam sunamadığından kaynaklanıyor olabilir. Bir dans stüdyosunun giderlerini düşündüğümüzde 100 TL günlük dans stüdyosu fiyatları açısından ortalamanın altında kalan bir rakamdır. Dolayısıyla stüdyo kiralama fiyatları araştırmanızı yaparken fiyatın düşük olması sizi yanıltmasın. 

Zemini dans etmeye uygun olmayan, gerekli ekipman ve teknolojileri karşılamayan, şehrin uzak ilçelerinde yer alan, havalandırma ve hijyen koşullarını sağlamayan ancak 100 TL gibi cazip bir ücretle sizi yanıltmaya çalışan yetersiz dans stüdyolarından uzak durun. 

300 – 500 TL Aralığındaki Kiralık Dans Stüdyoları – İyi mi Kötü mü?

Stüdyo kiralama fiyatları olarak baktığımızda bir üst skalada 300 – 500 TL dans stüdyosu kiralama ücretlerini görürüz. Bu dans stüdyoları; farklı salonlara sahip, kalitesini yükseltmeye çalışan, teknik imkanları ucuz stüdyolara göre daha çok gelişmiş olanlardır. Bu dans stüdyolarını tercih edebilirsiniz. 

300 TL’den başlayan dans stüdyosu kiralama fiyatları olan dans salonlarında; yüksek tavan ve kaymaz parkeler, ses sistemleri ve klima gibi talepleriniz karşılanabilir; daha rahat bir ders, prova ya da etkinlik geçirebilirsiniz. Ancak daha kaliteli hizmet almak ve farklı beklentiler içerisindeyseniz bir üst segmentteki dans stüdyoları sizi daha mutlu edecektir. 

500 – 1000 TL Dans Stüdyosu Fiyatları Çok mu? Ne Vadediyorlar?

Günlük kiralık dans stüdyosu olarak her zaman daha iyisini bulabileceğinizi unutmayın. Kiralık dans stüdyosu fiyatları sundukları imkanlara göre değişir. Bu nedenle 500 TL – 1000 TL arasında günlük dans stüdyosu fiyatları sizi şaşırmasın. Bu fiyat aralığındaki dans stüdyolarının MEB’e ya da Spor Bakanlığına bağlı dans kursları içerisinde bulunduğunu göz önünde bulundurarak yüksek standartlara sahip olmasını bekleyebilirsiniz. 

Ayrıca 500 – 1000 TL arasındaki kiralık dans stüdyosu seçeneklerinizin daha konforlu, güvenli ve hijyenik olduğunu söyleyebiliriz. Dans stüdyosu kiralama fiyatları ile kalitesi hakkında ipucu veren bu stüdyolar ya da dans kursları; 

 • Farklı büyüklükte dans salonları

 • Duvardan duvara ayna

 • Yüksek tavan 

 • Ses ve ısı yalıtımı

 • Müzik sistemi

 • Projeksiyon 

 • Işıklandırma

 • Dans direkleri

 • Yoga hamakları, mat, yoga lastikleri, pilates topları

 • Giyinme salonları

 • Kilitli dolaplar gibi imkanlarıyla standartların üstünde hizmet aldığınızı size kanıtlayacaktır. 

Ayrıca stüdyo kiralama fiyatları olarak 500 – 1000 TL gibi bir ödeme yaptığınız bu kurum ve salonlarda sizinle özel olarak ilgilenen danışmanlar, sosyal alanlar ve etkinlikler, yeme içme seçenekleri, otopark ve bahçe gibi imkanlar da bulabilirsiniz. 

Sadece bir dans stüdyosu kiralamadığınızı aklınızda bulundurun. Aynı zamanda vakit geçireceğiniz, sosyalleşebileceğiniz ve paranızın hakkını verecek bir hizmet alacağınızı bilin. Günlük kiralık dans stüdyosu ararken ortalamanın altında kalan seçenekleri eleyin. 

Dans Stüdyosu Kiralama Fiyatları Üzerinde Etkili Olan Faktörler

100 TL’ye de kiralık dans stüdyosu var 500 TL’ye de… Peki dans stüdyosu kiralama fiyatları üzerinde hangi faktörler etkili? Dans stüdyosu fiyatları öncelikle salon genişliği, müzik ve ses sistemlerinin kalitesi, tavan yüksekliği, aynalı salon olup olmaması, havalandırma ve klima gibi teknolojilerin varlığı, dans ekipmanları ve araç-gereç donanımı, konumu gibi faktörlerden etkileniyor. 

Ardından dans stüdyosu kiralama fiyat aralığında stüdyonun kullanım amaçları da belirleyici oluyor. Dans çalışmaları, casting çekimleri, dizi ve reklam çekimleri, fotoğraf çekimleri, tiyatro çalışmaları, müzik provaları ve kurumsal organizasyonlar, atölyeler ve tanıtım etkinlikleri gibi farklı sebeplerle kiralanabildikleri için saatlik dans stüdyosu ücretleri farklılaşıyor. İmkanlar genişledikçe stüdyo kiralama fiyatları artıyor. 

Dans Salonunu Önce Görün Sonra Kiralayın!

Dans stüdyosu kiralama fiyatlarının 100 TL’den başladığını ancak 300 TL ve üzerinde daha ayrıcalıklı hizmetler ve özellikler bulabileceğinizi söyledik. Bu bütçeyi ayırdığınız halde bahsetmiş olduğumuz kaliteyi bulamama ihtimaliniz olduğunu da unutmayın. Bu nedenle dans stüdyosu kiralama aşamasında MEB’e ya da Spor Bakanlığına bağlı, fiziki ve sosyal standartları yüksek, kalitesi farklı kişi ve firmalarca onaylanmış, dolayısıyla amatör değil profesyonel olan dans stüdyolarını tercih etmelisiniz. Bu kriterleri onaylamak için dans stüdyosunu ziyaret etmeli, kiralık salonlarını görmeli, size olan yaklaşımlarını incelemelisiniz. Dans stüdyosunun beklentilerinize karşılık verip vermeyeceğini sorgulamalısınız. 

Dans stüdyosu kiralama fiyatlarının dans provaları, dizi ve reklam çekimleri, sahne çalışmaları, casting çekimleri, workshop ve kurumsal organizasyonlar gibi amaçlara göre değişeceğini bilin. Etkinliğinizin kapsamına göre taleplerinizi yanıtlayacak bir dans stüdyosu seçin, fiyatı 2.kriteriniz olsun.

[widget-229]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46