Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Dans Provası İçin Stüdyo Kiralama – Koreografinize Doğru Bir Mekanda Hazırlanın!

Dans Pratiklerinize Yüksek Standartlarda Bir Stüdyo Eşlik Etsin, İçiniz Rahat Olsun!

Dans provası için stüdyo kiralama son yıllarda daha ekonomik bir seçenek olduğu için tercih ediliyor. Dans pratiği yapmak isteyen dans grupları, dans seçmelerine hazırlanan dansçılar, resmi bayramlarda dans gösterisi sergilemek isteyen okullar ve organizasyon hazırlığında olan kurumsal firmalar dans provası için stüdyo kiralıyor.

Özellikle İstanbul’da kiralık dans stüdyosu sayısı giderek artıyor. Her biri birbirinden farklı imkanlar sunan kiralık dans stüdyoları, nasıl kiralanıyor ve nelere dikkat etmek gerekiyor, detaylıca bakalım…

Dans Provası İçin Stüdyo Nasıl Kiralanır?

Dans salonu kiralama amacıyla öncelikle dans kursları, belediyelerin dans salonları ve spor merkezleri tercihiniz olabilir. Stüdyo kiralamadan önce seçeneklerinizi sınıflamalı fiyat ve kalite araştırması yapmalısınız. 

Dans provası için stüdyo kiralama alternatifleriniz arasından tercihinizi yaptığınızda dans kursu ya da dans stüdyosu ile görüşerek salonu görmeli, vadedilenlerin doğruluğunu sorgulamalısınız. Kararınızı verdiğinizde kiralama aşamasında depozito vermeniz gerekebilir ve fiyatlara KDV dahil olmayabilir. Mutlaka dans stüdyosu kiralama sözleşmesi yaparak işi resmiyete dökmelisiniz. 

Dans Provası İçin Stüdyo Kiralarken Bunlara Dikkat Edin! Eğlenceli Bir Prova İçin Bunlar Şart!

Keyifli bir dans provası yaparak gösterinize rahatça hazırlanmayı istemez misiniz? Cevabınızı duyar gibiyiz… İster Latin dansları isterseniz halk dansları için pratik yapacağınız bir stüdyo arayın, dans stüdyosu kiralama sırasında doğru bir seçim yapmazsanız zamanınızı ve paranızı boşa harcamış olacaksınız. 

Dans toplulukları, bale grupları, okullar, dans yarışmalarına hazırlananlar, etkinliklerinde dans gösterisi sergilemek isteyen kuruluşlar aşağıdaki kriterlere dikkat etmeden dans provası için stüdyo kiralamayın. 

Geniş ve hijyenik dans stüdyolarını tercih edin.

Dans salonu kiralama sırasında dans stüdyolarının farklı büyüklüklere sahip olmasına dikkat edin. 20 metrekarelik bir dans stüdyosunda rahat dans edemeyeceğinizi bilin. Özellikle 50 metrekare ve üzerindeki dans salonlarını tercih edin. Salonların hijyen standartlarına uyup uymadığını kontrol edin, temiz olmayan dans stüdyolarını kiralamayın. 

Araç – gereç ve teknik donanım kriterleriniz olsun.

Dans provası için stüdyo kiralama aşamasında en önemli kriter araç – gereç donanımıdır. İyi bir dans stüdyosu size aynalı duvarlar, ses ve müzik sistemleri, projeksiyon, ışıklandırma, fon perdeleri, giyinme salonları ve dans ekipmanları sunmalıdır. 

Dans stüdyosu kiralama fiyatları üzerinde de etkili olan bu faktörler, dans salonunun ne kadar iyi olduğunu ve provanızın sorunsuz geçip geçmeyeceğini sizlere gösterecektir. Bu nedenle seçeceğiniz dans kursunun teknolojik altyapılarını ve teknik imkanlarını sorgulamalısınız. 

Merkezi konum önemli.

Dans pratiği için stüdyo kiralama aşamasında mutlaka merkezi yerlerde olan dans salonlarına bakın. Özellikle İstanbul gibi bir yerden bir yere ulaşımın zor olduğu şehirlerde metro, metrobüs, otobüs, dolmuş ve diğer ulaşım seçeneklerine yakın bir dans stüdyosu seçin. Ücra bölgelerde ya da ulaşımın zor olduğu semtlerde hizmet veren dans stüdyolarının da kalitesi tartışılır değil mi?

Tercihen MEB ya da Spor Bakanlığına bağlı bir dans stüdyosunda prova yapın.

Dans provalarınızın sıkıntısız geçmesini sağlayacak bir diğer kriter de dans stüdyosunu kiralayan dans kursunun Milli Eğitim ya da Spor Bakanlığına bağlı olup olmamasıdır. MEB’e ya da Spor Bakanlığına bağlı dans kurslarında derslik büyüklüklerinden acil çıkışlara, ekipman yeterliliğinden hijyene, sosyal alanlardan ulaşıma kadar bakanlık ruhsatı alma şartları sağlandığından dans stüdyolarında yüksek standartlar bekleyebilirsiniz. 

Dans provası stüdyo kiralama ihtiyaçlarınızı MEB’ ya da Spor Bakanlığına bağlı bir kurumdan karşılamanız daha az sorunla karşılaşmanızı sağlayacaktır. 

Salon tasarımı ve dekorasyonu da provanızı etkileyecektir.

Dans provalarınızı şık dekore edilmiş, renkleri ve tarzıyla size ilham veren bir mekanda yapmak istemez misiniz? Dans pratiği için stüdyo kiralama aşamasında mutlaka dans salonlarının tasarımına dikkat edin. Prova yapmaktan hoşlanacağınız, büyük bir zevkle gideceğiniz, eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir dans salonu dans çalışmalarınıza keyif katacak. 

Sosyal alanlar, otopark ve yeme – içme imkanları olsun.

Dans salonu kiralama kriterlerinizden biri de dans stüdyosunun özel otoparkının olması, cafe ya da yeme – içme imkanları sunması aynı zamanda sosyalleşme olanağı tanıması olsun. Aracınızla geldiğinizde dakikalarca park yeri aramamış, gergin ve mutsuz bir şekilde dans etmeye başlamamış olursunuz. Aynı zamanda farklı insanlarla tanışabileceğiniz bir ortamda dans pratiklerinizi daha verimli bir şekilde yaparsınız. 

Dans provası için stüdyo kiralama ücretlerine su ve elektrik kullanımı dahil olmalı.

Salon kiralama ya da dans provası için stüdyo kiralama fiyatları birbirinden farklıdır. Bu farklılıkların en büyük etkeni elbette imkanlardır. Ancak stüdyo kiralarken mutlaka fiyatlara elektrik ve su ücretlerinin dahil olmadığını öğrenin. Bazı dans stüdyoları saatlik ya da günlük elektrik ve su kullanımını ekstra maliyet olarak size sunabilirler. 

Özel talep ve beklentileriniz karşılanmalı.

Dans stüdyoları o kadar fazla ki kaliteli bir dans salonu kiralamak gerçekten zor. Standartların üstünde dans salonları ise özel taleplerinizi karşılıyorlar. Dans topluluğunuzun ya da dansçılarınızın dekora, kostüme ya da makyaja mı ihtiyacı var? İyi bir dans stüdyosu mutlaka bu isteklerinizi karşılamalı. Pratikleriniz sırasında yemek ya da ikram mı istiyorsunuz? Eğitmen ya da ekstra dansçı desteği mi gerekli? Kaliteli dans salonları sizlere bunu sağlayacaktır. 

Siz de dans provası için stüdyo kiralama sırasında size ayrıcalıklı hizmet sunacağından emin olduğunuz, referanslarını inceleyerek kalitesini görebileceğiniz bir dans salonu seçin. 

Dans Stüdyosu Kiralama Fiyatları – 100 TL’den Başlayan Kiralık Dans Stüdyosu!

Dans provası için stüdyo kiralama fiyatları 100 TL’den başlıyor. Ancak bu rakam dans stüdyosunun ya da dans salonunun kiralayan kursun kalitesini sorgulamanız için bir sebep. Elbette ucuza dans salonu kiralayabilirsiniz ama ne ile karşılaşacağınızdan emin olmalısınız.

Dans stüdyosu kiralama fiyatları ucuz olan yerlerin salon konforu, hijyeni ve sunduğu imkanlar beklentilerinizi karşılamayabilir. Dolayısıyla ilk olarak göz önünde bulundurmanız gereken faktör kiralık dans stüdyosu fiyatları değil salon genişliği, temizliği, teknolojik donanımları, konumu ve referansları olmalıdır. 

Dans provası için stüdyo kiralama bütçenizi 350 TL’den başlatmalı, saatlik stüdyo kiralama fiyatları olarak 1000 TL’yi dahi gözden çıkarmalısınız. Kaliteli dans stüdyoları size 100 TL’ye dans salonu kiralamayacaktır. Dans pratiği için stüdyo kiralama ya da dans stüdyosu kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayarak kiralık stüdyolar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

[widget-229]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46