Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zeybek Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Zeybek Oynamak Düşündüğünüz Kadar Zor Değil! 

Zeybek öğrenmek istiyorsunuz ve ne kadar sürede Zeybek öğrenilir merak mı ediyorsunuz? Hobi olarak Zeybek öğrenmenin ne kadar sürer, Zeybek öğrenme süresi hangi faktörlerden etkilenir öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

Zeybek, Ege’den tüm Türkiye’ye yayılmış bir dans kültürüdür. Zeybek ne kadar sürede öğrenilir merak edenler ve “Zeybek öğrenmek istiyorum” diyenler için Zeybek öğrenim süresin hakkında detaylı bir yazı hazırladık…

 

Zeybek Ne Kadar Sürede Öğrenilir –Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Zeybek öğrenmek istiyorsanız ilk olarak amacınızın ne olduğuna karar vermelisiniz. Zeybek sizin için profesyonel oalrak yapacağınız br dans mı olacak yoksa yalnızca hobi olarak mı Zeybek yapmayı amaçlıyorsunuz? Bunun sebebi, amacınıza göre Zeybek öğrenim süresinin değişikliğe uğramasıdır. 

Zeybek oyununu hobi amaçlı yapmak isteyen ve temel hareketleriyle Zeybek ne kadar sürede öğrenilir merak edenler için yanıtlayalım: Zeybek, hobi amaçlı yapıldığında 16 haftalık bir sürede öğrenilebilir. Zeybek türlerini, tekniklerini ve koreografilerini 16 haftalık bir Zeybek kursu ile  başlangıç seviyede öğrenebilirsiniz. 

1 Ayda Zeybek Öğrenilebilir Mi?

Elbette. Ancak, Zeybek öğrenilmesi kolay bir dans olsa da birçok farklı türü ve tekniği bulunmaktadır. 1 aylık Zeybek kursları ile yalnızca temel adımları, dönüşleri ve figürleri öğrenebilirsiniz. Zeybek oyununda güzel bir oyun sergilemek ve kültüre hakim olabilmek için Zeybek eğitiminize 1 ayın ardından da devam etmelisiniz. Zeybek oyununu hobi olarak öğrenmek ve farklı koreografilerde oynamak isteyenler en az 3 ay başlangıç seviye Zeybek eğitimi almalıdır.

Hobi Olarak Zeybek ve Profesyonel Zeybek Yapmanın Farkı

Başlangıç seviye, ileri seviye ve pro seviye; Zeybek öğrenimi süresi açısından birbirinden ayrılır. Zeybek Pro seviyeye kadar ilerlemek istiyorsanız 11 aylık bir program sizleri bekliyor demektir. 

Eğer Zeybek sizin için bir tutkuysa ve Zeybek kültürünü ileri seviyede öğrenmek istiyorsanız 16 haftalık başlangıç seviye Zeybek kursu programının ardından 3 aylık bir ileri seviye programıyla Zeybek teknikleinizi ilerletebilir ve Zeybek oynamak için gerekli bilgi birikimine ulaşabilirsiniz. 

Zeybek öğrenmek istiyorum diyenler arasında eğer profesyonel seviyede Zeybek eğitimi alarak Zeybek dansçısı olmak ve yarışmalara katılmak, kariyerini geleneksel danslar üzerine kurmak isteyenler varsa Pro seviye eğitim programlarına katılmalılar. Pro seviye Zeybek kursu, Zeybek dansında başarılı bir dansçı olmanız, yarişmalarda başarıyı elde etmeniz ve başarılı bir Zeybek kariyerine ulaşmanız için size gerekli sahne deneyimini Zeybek oyununun en ince ayrıntısına kadar verecek bir programdır. 

Zeybek öğreniminizin süresini etkileyecek farklı kriterler kısaca şunlardır;

  • Dans kabiliyeti
  • Yaşınız 
  • Öğrenmek istediğiniz seviye
  • Pratik saatleriniz
  • Yaşam standartlarınız
  • Fiziksel özellikleriniz

gibi kriterler nedeniyle Zeybek öğenim süresi değişmektedir.

İster Hobi Olarak İsterseniz Profesyonel… Kapsamlı Zeybek Kursu Programları!

Zeybek ile monoton günleri arkanızda bırakmak istiyor, Ege’nin mirasnı siz de tecrübe etmeyi arzuluyor ve Zeybek oyununda profesyonellerden olmayı amaçlıyorsanız kaliteli bir eğitim programı ile siz de istediğiniz seviyede Zeybek oyununu öğrenebilirsiniz! 

Hobi amaçlı Zeybek öğrenmek isteyenler için başlangıç seviye programlarından, profesyonel olarak Zeybek oynamak isteyenler için onlara sahne deneyiminden tüm teknikleri öğreterek yarışmalara hazırlayacak koreografi çalışmalarla Pro Seviye Zeybek kursu programları ile Dans Akademi Zeybek oynamayı isteyen herkesin ihtiyacına cevap veriyor! Kapsamlı eğitim programları ile en kaliteli Zeybek deneyimini bizimle yaşayacaksınız. Uzman eğitmenlerden alacağınız Zeybek eğitimleri ile hobinizden mutluluk duyacaksınız.

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46