Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Zeybek Kursu – Zeybek Kursu Seçerken Neye Dikkat Edilir?

Mertliğin Dansı Zeybek İle Keyifli Dans Saatleri İçin Kurs Seçiminizde Bunlara dikkat Edin!

Egenin mirası Zeybek dansı ilginizi çekiyor ve kendinize uygun bir Zeybek kursu ararken hangi kursu seçeceğinize karar veremiyor, Zeybek kursu seçerken neye dikkat edilir bilemiyor musunuz? Zeybek dansının ağrı ritimleri ve göz dolduran figürlerini iyi bir şekilde öğrenmek ve Zeybek öğrenerek kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız hangi Zeybek kursları size en iyi deneyimi sunacak anlatıyoruz!

Dans yeteneğinizi geliştirmek istiyor, Zeybek kursları arasından sizi en mutlu edecek tercihi yapmayı amaçlıyorsanız size en iyi Zeybek kursu serüvenini yaşatacak kriterlere gelin yakından bakalım…

Tüm sorularınızı bir kenara bırakın; en iyi Zeybek kursu özelliklerini sizin için listeliyoruz! İşte Zeybek kursu seçerken dikkat edilecekler:

  • Güvenilir bir dans kursu mu
  • Deneyim sahibi mi
  • Eğitmen kadrosu yeterli mi

Ana başlıkları ve daha fazlasıyla, sizlere en iyi Zeybek kursu nasıl seçilir anlatıyoruz!

   

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

MEB ruhsatı nedir kısaca bahsedelim. MEB ruhsatı, en kısa tabiriyle bir kurumun size yeterli eğitim verebileceğini kanıtlayan güvencedir. Seçtiğiniz dans eğitimi kurumunun MEB onaylı olması, onun sahip olması gereken en temel standartların bir göstergesidir. MEB ruhsatı olmayan kurumlar, iddia edilse bile, onaylı bir eğitim kurumu değildir. MEB onayı bulunmayan kurumlarda Zeybek eğitimi almak size hem paranızı hem de zamanınızı kaybettirir çünkü ruhsatsız eğitim veren bir kurumun eğtim içeriklerinden, eğitmenlerinin uzmanlığından, binanın fiziksel güvenliğinden ve size sağlaması gereken imkanların yeteri kadar sağlandığından emin olamazsınız. Dolayısıyla, Zeyek kursu seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kriter aslında seçeceğiniz Zeybek kursları MEB onaylı mı değil mi dikkat etmeniz.

2. Sektörde Kaç Yıldır Eğitim Veriyor?

Bir Zeybek kursu seçerken neye dikkat edilir derseniz, kruumun deneyim süresini göz önünde bulundurun deriz. Bunun sebebi, tecrübesiz kurumların henüz yerleşmeyen bir eğitim sistemi ve yönetim süreci olabilir. Kriz yönetimlerinde istek ve ihtiyaçlarınıza yeteri kadar iyi cevap veremeyebilir ve tecrübesizliğinden ötürü size kötü bir deneyim yaşatarak dans etmekten soğumanıza neden olabilir. Bu nedenle zeybek kursu seçerken dikkat edilecekler arasında kesinlikle Zeybek kursu tecrübe süresi bulunuyor. Uzun yıllar dans eğitimi vermiş kurumlar birikimlerinden yola çıkarak sizlere imkan sunar ve yol gösterir, uzmna eğitmen kadrosunu toplamış, eğitim planını rayına oturtmuş olabilir. Siz de kurum hakkındaki sorularınızı ve yeterliliği hakkında merak ettiklerinizi geçmiş dönemlerin öğrenci yorumlarından okuyarak yanıtlayabilirsiniz. 

3. Eğitmen Kadrosu Yeterli Mi?

Zeybek kursları eğer yeterli ve nitelikli eğitmen kadrosunu öğrencilerine sağlayamıyorsa, öğrenciler dersleri yeteri kadar iyi anlamıyor ve derslerinden keyif almıyorlarsa o Zeybek kursu seçenekleriniz arasında en iyi zeybek kursu değildir. Dolayısıyla Zeybek kursu seçerken dikkat seçerken dikkat edilecekler arasında kurumun eğitmen kadrosu da bulunmaktadır. Ayrıca, bu madde aslında MEB ruhsatı maddesiyle ilintilidir çünkü MEB ruhsatına sahip kurumlar kadrosunda uzman dans eğitmenleri bulundurmak zorundadır, diğer Zeybek kursları ise bu konuda size bir güvence vermez. En iyi Zeybek kursu olduğunu iddia eden dans kurumlarında Zeybek eğitimlerinizi eğitmenlik kriterlerini karşılamayan eğitimcilerden almayın, vaktinizi boşa harcamayın.

4. Bir Sınıfta Kaç Kişi Eğitim Alıyor?

Zeybek kursları arasından seçim yaparken dikkat edeceğiniz diğer kriter de kaç kişilik sınıflarda eğitim alacağınız. Çevrede birçok Zeybek eğitimi kurumu vardır ancak bunların her biri aynı kaliteye sahip değildir. Zeyek kursu sınıflarının mevcudu iyi bir eitim süreci geçirmeniz için önemli bir kriterdir. Bazı kurumlar Zeybek eğitimlerinde kontenjanlarını doldurmak için sınıflarına gereğinden fazla öğrenci alır. Bu nedenle birbirinize çarpmamaya çalıştığınız Zeybek kursları ile Zeybek dansının heybetli hareketlerini rahat öğrenemezsiniz. Bu nedenle Zeybek kursu seçerken neye dikkat edilir merak edenlere söyleyelim; maksimum 12 kişilik, geniş sınıflarda ders almayı tercih edin.

5. Dans Ekipmanları Yeterli Mi?

Bir Zeybek kursu size dans için yeterli ekipmanı sağlamıyorsa o Zeybek kursu size en iyi deneyimi sunamaz. En iyi Zeybek kursu nasıl seçilir diye düşünüyorsanız, Zeybek eğitimi sırasında size sağladığı imkanlara bakın. CD, DVD, hoparlör, amfi, projeksiyon gibi imkanlar sınıflarda bulunmuyorsa ya da kaliteli ir ses sistemi yoksa Zeybek müziklerinden keyif alamaz, kaçırdığınız ritimlerle Zeybek dansını da öğrenemezsiniz.

Zeybek Kursları Kriterlerine Dikkat Edin, Pişmanlık Yaşamayın!

Abartılı reklamlara kanmayın, aradığınız Zeybek kursu programlarının eğitim içeriği beklentilerinizi karşılıyor mu, uzman dans eğitmenleri tarafından ders veriliyor mu dikkat edin. En iyi Zeybek kursu sizin danstan keyif almanızı, hayallerinizi gerçekleştirmenizi kaliteli eğitimlerle sağlar. Zeybek kursu seçerken bu kriterlere dikkat edin, paranızı ve vaktinizi boşa harcamayın.

Eğer Zeybek dansını öğrenmek istiyor, siz de efeler gibi heybetli figürler sergilemeyi arzuluyorsanız en iyi Zeybek kursu deneyimi için Dans Akademi’ye gelin! 15 yıllık deneyimimizle Avrupa standartlarında uygulamalı Zeybek eğitimi planımızı yaparak ve yaşayarak öğrenme metodundan ilham alarak programlıyor, Zeybek dansından keyif almanızı sağlıyoruz. Bireysel farklılıkları esasa alan sistemimizle istek ve ihtiyaçlarınızı karşılıyor, Zeybek kursu planımızı seviyenize beklentinize ve isteklerinize göre ayarlıyoruz. Geniş ve ferah sınıflarda, rahatça dans etmek ve Zeybek dansını öğrenmek istiyorsanız gelin, size en uyugun Zeybek eğitimi programına birlikte karar verelim.

[widget-177]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46