Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansı Olarak Zeybek – Misafirlerinizi Büyüleyin!

En Unutulmaz Gününüzde Zeybek Oyununun Asaletiyle İzleyenleri Hayran Bırakacaksınız!

En mutlu günlerinizin birinden geriye unutulmaz anlar bırakmak istiyor, partnerinizi ikna edemiyor musunuz? Tango, Salsa, Bachata gibi dans teknikleri size zor geliyor; düğün gününüzde çok daha rahat yapabileceğiniz bir dans mı arıyorsunuz? Misafirlerinizi dansınıza ve yeteneğinize hayran bırakın, erkekler dans edemez algısını kırın!

Zeybek düğün dansı hem geleneksel bir dans sergilemek isteyen çiftler için hem de partneri dans etmekten çekinen gelinler için oldukça ideal! Zeybek oyununu kolyca öğrenebilir, güvenle dans edebilirsiniz! Düğün dansı tercihinizi Zeybek’ten yana kullanmanız için birkaç nedene yakından bakalım…

 

Neden Düğün Dansınızı Zeybek Seçmelisiniz?

Düğün dansı, en mutlu gününüzde unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz bir aktivitedir. Düğün dansı genel olark kadınlar tarafından sergilenmek istense de erkekler dans etmekten çekinebilirler. Düğün dansı için gelin ve damadı ortak bir noktada buluşturacak, erkeklerin üzerinden çekingenliği alacak bir dans olarak Zeybek tercih edilebilir…

Dans etmekten çekinen erkeklerin yapmaktan zevk duyacağı Zeybek ile düğününüzde izleyenleri büyüleyecek ve aşkınızı dansınızla gösterecksiniz. Düğün dansı yapmak istemeyen erkeklerin fikrini değiştirecek Zeybek oyununu düğün dansınız için neden tercih etmelisiniz anlatıyoruz!

Erkeklerin dans pistine severek adım atacağı bir düğün dansı olarak Zeybek oyununu seçmeniz için nedenler; 

1. Heybetli Hareketleri Çok Seveceksiniz

Düğün dansınızın akıllarda kalmasını istiyorsanız, Zeybek sizin için en mükemmel seçeneklerden biri! Zeybek oyununun heybetli figürleri ve gelinler için zarifçe salınmalarını sağlayacak hareketleri ile çift olarak dans pistinde ışıldayacaksınız. 

Dans etmekten çekinen damatların kurtarıcısı ve öğrendikçe yapmaktan keyif alacakları, tüm yiğitliklerini ve cesaretlerini ortaya en güzel şekilde koyabilecekleri dansların başında geliyor Zeybek. O nedenle, siz de figürleri, ağır adımları ve göz dolduran dönüşleri ile düğün dansınızı Zeybek oyunu seçebilirsiniz. 

Hareketleri özellikle erkeklerin heybetini göstermeye yönelik olduğundan damatlar Zeybek oynamayı çok sevecek! Heyecanınızı ve korkunuzu bir kenara bırakın, kolayca öğrenebileceğiniz Zeybek figürleri ile cesaretinizi ortaya koyun!

2. Kolayca Öğrenebilirsiniz 

Zeybek; Latin dansları, serbest stil danslar ya da Flamenko gibi yoğun teknikler içermeyen bir halk oyunu olduğundan herkes tarafından kolayca sergilenebilir. Dans pistinde “yanlış yaparım” korkusuyla yeteneklerini ve Zeybek oynama isteğini gizleyen erkekler yanlış düşünüyor! Zeybek oynamak düşünüldüğü kadar zor değil ve düğün dansı Zeybek programları ile kolayca öğrenilebiliyor!

Siz de düğün dansı olarak Zeybek oyununu seçtiyseniz, programı size uygun iyi bir kursla Zeybek figürlerini kolayca öğrenebilir ve düğün gününüzü dansınızla taçlandırabilirsiniz!

3. Erkekler Çekingenliğini Zeybek İle Bırakacak

Erkekler Latin danslarını ya da daha hareketli oyun havalarını oynarken maalesef biraz çekiniyor… Zeybek ise ağır adımları ve gösterişli figürleriyle erkeklerin yapabileceği ve eminiz ki yapmaktan keyif alacakları heybetli dansların başında geliyor. 

Düğün gününüzde Zeybek oynayarak benliğinizi en cesur biçimde oryata koymak istemez misiniz? Erkekler dans edemez önyargısını yıkın ve Zeybek oyununun tüm asaletiyle sevdiklerinizi duygulandırmak ve dansa olan yeteneklerinizi göstermek için ilk adımı atın!

4. Ege’nin Çiftleri İçin İdeal

Ege bölgesinin bayram ve düğünlerinde olmazsa olmaz bir düğün dansı Zeybek… En güzel günlerini geleneksel bir coşku içinde kutlamak isteyen çiftlerin özellikle tercih ettiği Zeybek Ege’nin gelin ve damatları arasında oldukça popüler.

Egeliyseniz ve düğün dansınızla unutulmaz anlara imza atmak istiyorsanız Zeyek dansı kesinlikle tüm sevdiklerinizi hayran bırakacak ve herkesin aklında kalmanızı sağlayacaktır! Ege’nin mirası Zeybek, en coşkulu duygularıyla Ege düğünlerinin olmazsa olmazı! 

Zeybek oyunu ile cesaretinizi siz de ortaya koyabilir ve efelerin heybetini, kökenlerinizin sahip olduğu kültürü gururla sahneye taşıyabilirsiniz!

5. Gelinlikle Oynanabilen En Kolay Danslardandır

Düğün dansı yapmak isteyen ancak gelinliğinin modeli çok da müsait olmayan çiftler için en güzel düğün dansı seçeneği Zeybek! Kadın Zeybek dansçılarının salınışlarını siz de narin kadın figürleri ile dans pistine taşıyabileceksiniz!

Düğün Dansı Zeybek Eğitimi Programı İle Unutulmaz Anlara!

Düğün dansınız için dans seçiminde zorlanıyorsanız Zeybek, düğün dansı için en iyi seçeneklerden biri. Hem erkeklerin yapmaktan çekinmeyeceği bir dans olarak hem de Zeybek figürlerinin hem gelinlikle hem de damatlık ile kolayca uygulanabiliyor olması düğün dansınız için Zeybek oyununu seçmenizde etkili olur. Zeybek hem erkeklerin dansa bakışını değiştirecek hem de en mutlu gününüze muhteşem anılar bırakacaksınız!

Erkeklerin dansa karşı önyargısını kıracak Zeybek oyununu, uzman eğitmenler tarafından Avrupa standartlarında uygulamalı ders programları ile almak istiyor; Zeybek oyununu en ince ayrıntısına kadar samimi bir ortamda öğrenmeyi arzuluyorsanız Dans Akademi Zeybek Düğün Dansı kurus programlarına gelin, Zeybek ile en mutlu gününüü taçlandırın!

[widget-177]

Yorum Yap

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46