Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Reformer Pilates Zararları – Sağlığınızdan Olmayın!

En Doğru Egzersiz, Deneyimli Bir Eğitmenle Yapılır

Evde pilates hareketleri yapıyor musunuz? Video izleyerek veya gördüğünüz hareketleri uygulamaya çalışarak bilinçsiz bir şekilde egzersiz yaparsanız sağlıklı olmak isterken tam tersi sağlığınızdan olabilirsiniz! 

Reformer pilates, uzman bir eğitmenle birlikte yapılması gereken bir egzersiz. Reformer pilates zararları ile karşılaşmak istemiyorsanız evde pilates yapmak yerine profesyonel bir ortamda egzersiz yapmayı deneyimleyebilirsiniz.

Reformer Pilates Zararlı mı? Reformer Pilates Zararları Nelerdir?

Aslında reformer pilates zararları, kişilerin bilinçsizce egzersiz yaparak oluşturduğu bir durum. Reformer pilates, doğru bir şekilde uygulandığında vücudunuz için oldukça faydalı bir egzersiz. Yani, reformer pilates zararlı mı diye araştırmaktansa reformer pilatesi en doğru şekilde nasıl yapabileceğinizi öğrenmek çok daha iyi bir seçenek!Peki, reformer pilates zararlarıyla karşı karşıya kalmamak için nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Reformer Pilates Kursuna Gidin

Evde pilates yapmak, sanıldığı kadar kolay ve etkili bir yöntem değil. Çünkü tüm spor türlerinde olduğu gibi reformer pilatesin de kendine özgü kuralları ve teknikleri var. Bu teknikleri bilmeden, yalnızca videolardan gözlemlediğiniz kadarıyla egzersiz yapmak, size faydadan daha çok zarar verebilir. 

Ayrıca aletli pilates hareketlerinin tamamı, her vücut tipi ve yaş grubu için uygun değil. Sağlık ve yaş durumunuza göre yapabileceğiniz aletli pilates hareketleri konusunda sizi yönlendirecek deneyimli bir reformer pilates eğitmeniyle çalışmak sizin için faydalı olabilir.

Doğru Nefes Almayı Öğrenin

Nefesi doğru bir şekilde yönetebilmek, aslında sağlıklı bir yaşam için gerekli olan önceliklerden biri. Doğru nefes alma, kalp atışını ve kan dolaşımını hızlandıran bir spor yaparken çok daha önemli bir hal alıyor. Reformer pilates zararlarıyla karşılaşmak istemiyorsanız egzersizlere başlamadan önce öğreneceğiniz ilk şey doğru nefes alma olabilir. 

Sağlık Durumunuzdan Emin Olun

Reformer pilates zararları genelde sağlık açısından engel teşkil edecek durumları olmasına rağmen spor yapan kişilerde ortaya çıkıyor. Aletli pilates yapmaya başlamadan önce genel bir sağlık taramasına girerek reformer pilates eğitmeninizi bu konuda bilgilendirebilirsiniz. 

Aletli pilates, kas gruplarını güçlendirmeye yönelik egzersizler barındırdığı için eklem ve kas rahatsızlıkları olan kişiler için gerekli önlemlerin alınması gerekebilir. Herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşmamak için sağlık durumunuzdan emin bir şekilde aletli pilates yapmaya başlarsanız çok daha fazla verim alabilirsiniz.

Isınma Hareketlerini Atlamayın

Reformer pilates zararlarıyla karşılaşan kişilerin en sık yaptığı hatalardan biri de yeteri kadar ısınmadan egzersize başlamak. Kaslarınızı yeteri kadar kadar esnetmezseniz kas yırtığı veya burkulma gibi sakatlanmalar yaşayabilirsiniz. Reformer pilates, tüm kas gruplarını aynı anda aktifleştirdiği için yeterli ısınma hareketi uygulanmadığı durumlarda ciddi yaralanmalar yaşayabilirsiniz.

Aletli Pilatese Başlama Hedefinizi Belirleyin

Aletli pilates yapma nedeniniz, egzersiz programınızın oluşturulması için çok önemli. Hedefinizin ne olduğunu en doğru şekilde reformer pilates eğitmeniyle paylaşarak faydalı bir ders programı oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, doğumdan sonra karın bölgenizde sarkmalar yaşadığınız için reformer pilates dersi almak istiyorsanız karın kaslarınızı aktifleştirmeye yönelik bir program hazırlanması sizin için daha faydalı olabilir. Ya da bel ağrılarınızın geçmesi ve duruş bozukluklarınızın giderilmesi için aletli pilates dersi almak istiyorsanız dik durmanızı sağlayacak sırt ve bacak egzersizlerinden oluşan bir programla istediğiniz verimi alabilmeniz mümkün.

Pilates Derslerini Eğitmen Eşliğinde Almak, Çok Daha Verimli!

Reformer pilates zararlı mı, eğitmenlerin en sık karşılaştığı sorulardan biri. Doğru uygulanan hiçbir egzersiz zararlı değildir. Uzman bir eğitmenle birlikte aletli pilates yapmaya başlayarak daha sağlıklı yaşam için önemli bir adım atmış olabilirsiniz.

Spor salonuna gitmeye gerek duymuyor, evde pilates hareketleri yaparak kilo vermeyi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Vücudunuzu ne zaman dinlendirmeniz gerektiğini, nasıl nefes alacağınızı, kaslarınızın ısınıp ısınmadığını bilmeden yapacağınız her hareket, ciddi sağlık problemleri yaşamanıza neden olabilir.

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46