Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

En İyi Pilates Kursu –Pilates Eğitimi Arayanlar Bunlara Dikkat Etmeli!

En İyi Pilates Deneyimini Hangi Kurs Yaşatır? Pilates Kursu Nasıl Seçilir Merak Edenlere…

Pilates kursları vücutlarını forma sokmak isteyenler için birebir eğitimlerdir. Günlük hareketsizliklerinden kurtulmak ve daha iyi bir beden yapısına sahip olmak isteyenler, Pilates kursu arayışına girmektedir. Ancak, Pilates kursu nasıl seçilir, Pilates kursu seçerken neye dikkat edilir biliyor musunuz?

Hangi Pilates kursu ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verecek bilemiyor ve kendinize uygun bir Pilates kursu aramaya devam ediyorsanız, seçiminizde size yardımdı olacak kriterleri listeliyoruz. Pilates kursu seçerken neye dikkat etmeli, hangi Pilates kursu pile eğitiminize başlamalısınız?

En iyi Pilates kursu özelliklerini sizin için listeliyoruz! İşte Pilates kursu seçerken dikkat edilecekler:

  • Güvenilirliği
  • Ne kadar deneyimi olduğu
  • Eğitmen kadrosu nitelikli mi
  • Ekipmanları sağlam ve yeterli mi

Ana başlıklarıyla sizlere en iyi Pilates kursu nasıl olmalı anlatıyoruz!

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

Pilates kursları, Pilates yapmak için yeterli büyüklüğe sahip her noktada özellikle son yıllarda yoğun olarak açılmaya başlamıştır. Pek her Pilates kursu aynı etkiyi, güveni ve kaliteyi verebilir mi? Tabii ki hayır. Pilates kursları arasında, Pilates eğitimini yasal olarak verebilen MEB ruhsatlı kurumları tercih etmelisiniz. Bunun sebebi, MEB ruhsatına sahip bir kurumun sahip olması gereken en temel standartları karşıladığının bir göstergesidir. MEB ruhsatı olmayan kurumlar, iddia edilse bile, onaylı bir eğitim kurumu değildir. Vücudunuzu geliştirmeye yönelik en güzel sporlardan olan Pilates ancak doğru uygulandığında en etkili sonucu vermektedir. Dolayısıyla MEB onayı olmayan kurumlarla; yetersiz ders içerikleri ve tecrübesiz Pilates eğitmeni kadrolarıyla hayallerinizi, zamanınızı ve paranızı boşa harcayabilirsiniz.

2. Kaç Yıldır Pilates Eğitimi Veriyor?

Pilates kursu seçerken dikkat etmeniz gereken ilk kriterlerden biri, kruumun alandaki deneyim süresidir. Pilates eğitimleri, ciddiye alınması gereken bir iştir. Dolayısıyla Pilates eğitimlerinizden aldığınız verim, kurumun deneyim süresiyle de alakalıdır. Tecrübelerinin birikimiyle öğrencilerine en iyi Pilates kursu deneyimini kazandırmayı amaçlayan kurumlar, uzun süre sektörün içinde olmalarıyla yeni öğrencilerinin olumsuz bir durumla karşılaşmalarını önlerler. Ayrıca, yıllarca eğitim vermiş kurumların kalitesi hakkında kafanıza takılan soru işaretlerini öğrenci yorumlarını okuyarak cevaplandırabilirsiniz.

3. Nitelikli Eğitmen Kadrosu 

Pilates kursu seçerken dikkat edilecekler nelerdir sorusunun ilk cevaplarından biri de araştırdığınız Pilates kursunun Pilates eğitimi konusunda uzman bir kadroya sahip olması. Pilates eğitiminizi nitelikli isimlerden almak, size daha fazla güven vereceği gibi özellikle Reformer Pilates gibi ağır aletler ile yapılan ve bedeninize direkt etki edecek olan türlerinde bedeninizi tecrübesiz ve deneyimsiz isimlere emanet edemezsiniz. Nitelikli eğitmen kadrosu olduğunu savunan her kurum bu kadroya sahip değildir ancak, eğitmern kadrosu kalitesi, bir kurumun MEB ruhsatı olmasıyla da ilgilidir. MEB ruhsatı olan kurumlar bünyasında sertifikalı Pilates eğitmenlerini bulundurmak zorunda olduğundan, bu kurumlarda rahatlıkla Pilates eğitimi alabilirsiniz. 

4. Kaç Kişi Eğitim Alıyor?

Pilates eğitimini aynı sınıfta en fazla kaç kişinin aldığı konusu da Pilates kurus seçerken dikkat edilmesi gereken kriterler arasındadır. Mat Pilates grup dersleri ile yapılan eğitimler özellikle rahat, geniş ve ferah bir alana ihtiyaç duyar. Bu nedenle Pilates eğitimi alacağınız kurum geniş Pilates sınıflarına sahip olmalıdır. 

5. Yeterli Pilates Ekipmanına Sahip Mi?

Pilates özellikle ekipmanların eksiksiz olması gereken bir spor türüdür. Özellikle Reformer Pilates yapmanız için size sağlanan imkanlar kısıtlanmamalı, kullanacağınız aletler sağlam, temiz ve kullanılabilir durumda bulunmalıdır. Aksi halde hem hareketlerinizi gerçekleştiremez hem de güvenliğiniz ve sağlığınızı riske atabilirsiniz. Pilates kursu seçerken neye dikkat edilir sorunuzun önemli cevaplarından biri de ekipmanların sağlamlığı, temizliği ve güvenliğidir. 

Pilates Kursu Seçerken İsteklerinizi Gözardı Etmeyin!

Pilates kursları arasından seçim yaparken iyi bir eğitim alıp alamayacağınızı, Mat ve Reformer pialtes eğitimleri için ekipmanların yeterliliğini, MEB onaylı bir kurum olmasını ve eğitmen kadrosunun nitelikli olmasını göz önünde bulundurun. Aksi takdirde Pilates eğitimlerinizden keyif alamaz, istediğiniz forma kavuşamaz ve daha da önemlisi tecrübesiz ellerde zarar görebilirsiniz.

15 yıldır dans ve sportif dans eğitimi sektöründe deneyim biriktirmiş bir dans okulu olarak Pilates eğitimlerinde öğrencilerimizin istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanıyor ve uzman Pilates eğitmenlerimizden alacağınız Avrupa standartlarında uygulamalı Pilates dersleri ile size en iyi Pilates deneyimini yaşatmayı amaçlıyoruz!

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46