Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Pilates Kursu Sertifikası Ne İşe Yarar? Neden Sertifikalı Eğitim Alınmalıdır?

Pilates Kursu Sertifikası İle Nasıl Bir Kariyer Sizleri Bekliyor? Pilates Sertifikası ve İmkanları

Pilates üzerine bir kariyer kurmak isteyen, Pilates’le ilgilenen ve Pilates kursu sertifikası ile ne yapabileceğini merak edenlere; Pilates kursu sertifikası nedir, Pilates kursu sertifikası ile ne yapılabilir anlatıyoruz! Eğer siz de Pilates kursu sertifikası almak istiyor ve bu sertifika ile ne yapabileceğinizi merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Pilates eğitmeni olmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında Pilates kurus sertifikası ile ne yapabilecekleri geliyor. Sertifikalı Pilates eğitimleri sizlere ne kaazandırabilir siz de bilmek istiyorsanız gelin, Pilates kurus sertifikası ne işe yarar bir göz atalım.

Pilates Kursu Sertifikası Alarak Ne Yapabilirsiniz?

Pilates kursu sertifikası sizin için ne ifade ediyor, öncelikle buna karar vermelisiniz. Bunun sebebi, Pilates sertifikasına sahip olmanız, bir Pilates kursu açabilmeniz ya da eğitmenlik yapabilmeniz anlamına gelmiyor. 

Pilates kariyeri düşünüyorsanız öncelikli olarak Türkiye Jimnastik Federasyonu tarafından iki kademede verilen Pilates eğitmenliği eğitimlerine katılmanız ve bunlardan geçer not almanız gerekiyor. Her kurstan aldığınız Pilates sertifikası size aynı kariyer fırsatlarını açmıyor.

Eğer bir Pilates kursu açmayı düşünmüyor ve Pilates eğitmeni olmak istemiyorsanız; Pilates sertifikaları sizin Pilateste başarınızı tescillemenize yardımcı olacak ve kendinizi spor yapmaya daha motive hissedeceksiniz. 

Türkiye Jimnastik Federasyonu’ndan Pilates eğitmenliği sertifikası alarak;

  • Pilates eğitmenliği yapabilirsiniz
  • Kendi Pilates eğitimi merkezinizi açabilirsiniz

Siz de bu şekilde başarılı bir Pilates kariyerine adım atabilirsiniz.

Pilates Kursu Sertifikaları İçin MEB Onayının Önemi Nedir?

Pilates kursu sertifikalarında MEB onayının olması, güvenilir bir kurumdan Pilates dersi aldığınızı ve dolayısıyla Pilates konusunda kalifiye bir sporcu olabileceğinizi gösteren bir kriterdir. MEB’e bağlı kurumlardan alınmış ve MEB onayı bulunan Pilates kursu sertifikaları ile Pilates kariyerinize bir başlangıç yapabilirsinz. 

Pilates kursu sertifikaları için MEB onayının önemini şu şekilde açıklayabiliriz; MEB onaylı sertifikalı eğitim programlarını seçmeniz, kaliteli bir eğitim aldığınızın bir göstergesidir. Sertifika aldığınız kurumun kalitesi de bazı kriterlere bağlı olup; bu kriterlerden en önemlileri arasında MEB onayı bulunmaktadır. 

Eğitim programının geçerliliği, uzman eğitmenlerden ders aldığınızı MEB onaylı kurslar güvencesiylw bilebilirsiniz. MEB onaylı Pilates kursu sertifikaları Pilates kariyeriniz için yeterli değildir ancak, MEB onaylı Pilates Kursu Sertifikası sizin için iyi bir başlangıç olacaktır. 

Her Pilates sertifikası, Pilates kariyeri için geçerlilik sahibi değildir. Pilates derslerinizi başarıyla tamamladığınızın bir göstergesi olarak bu sertifikaları saklayabilirsiniz. 

Pilates eğitmenliği İçin; 

  1. Türkiye Jimnastik Federasyonu tarafından Pilates eğitmenliği için verilen sertfika programlarına katılmalısınız. 
  2. MEB Onaylı kurslardan Pilates eğitmenliği sertfika programlarına katılmalısınız. 

Aksi taktirde Pilates eğitmenliği yapamazsınız. Pilates eğitmenliği ciddi bir iştir, dolayısıyla sertifikasız bir Pilates eğitmeni olmamalı; sertifikasız Pilates eğitmenleri ile suça ortak olmamalısınız.

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46