Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Reformer Pilates Nedir? Reformer Pilates Ne İşe Yarar?

Reformer Pilates ile Esnekliğinizi Artırmaya Ne Dersiniz?

Daha güçlü bir fizik ve daha sıkı bir vücut için reformer pilatesi denemek ister misiniz? Reformer pilates ile daha sağlıklı bir vücuda sahip olurken aynı zamanda da tüm kas gruplarınızı aktifleştirebilirsiniz.

Hareketsiz kalmayın! Güne daha zinde uyanmak için reformer pilates yapmayı yaşam tarzınız haline getirebilirsiniz. İsterseniz ilk olarak reformer nedir, reformer pilates ne işe yarar, ona bir bakalım!

Reformer Pilates Nedir? Daha Sağlıklı Bir Yaşam Sürmek Mümkün!

Reformer nedir diye merak edenler için ilk olarak bu soruyu yanıtlayalım. Reformer pilates, pilatesin aletli hali olarak özetlenebilir. Reformer pilateste, egzersiz yaparken kullanılan ve vücudunuzun kendine ağırlığına ek olarak yay ve kayışlarla ağırlık desteği sağlayan aletten destek alınır. 

Reformer Pilatesin Faydaları – Daha İyi Görünmek İster misiniz?

Özellikle son dönemde çok daha popüler olan reformer pilates, tüm kas gruplarını aynı anda çalıştıran ve vücudun gelişimi için kusursuz bir düzen sunan yönüyle ön plana çıkıyor. Peki, reformer pilates ne işe yarar, biliyor musunuz?

Reformer Pilates Bölgesel Değil, Komple Etkili

Çoğu egzersiz türünde küçük kas gruplarınızın aktifleşmediğini biliyor muydunuz? Reformer pilates, diğer egzersiz türlerine nazaran yalnızca büyük kas gruplarını hedef almıyor, aynı zamanda daha güçsüz olan küçük dengeleyici kas gruplarını da çalıştırıyor. Tüm vücudun aynı anda aktif olmasını sağladığı için de koordinasyon becerilerinizi artırıyor.

Reformer Pilates ile Denge Kabiliyetinizi Artırabilirsiniz

Denge kurma konusunda zorluk mu yaşıyorsunuz? Aslında bu, tamamen postürünüzle alakalı bir durum! Ve reformer pilatesin faydalarından en önemlisi de duruş bozukluklarının giderilmesi ve diklik dengesinin sağlanması. Bu konuyla ilgili olarak reformer pilates yapanlar, eskiye nazaran daha dik ve dinç bir vücuda sahip olduklarını ifade eder. Siz de reformer pilates yaparak daha iyi bir duruşa sahip olabilirsiniz!

Reformer Pilates Ne İşe Yarar? Stres Atmaya Ne Dersiniz?

Günlük yaşamın yoruculuğu, iş veya sınav stresi sizi çok mu zorluyor? Biraz rahatlamaya ihtiyacınız olabilir. Egzersizler aracılığıyla doğru nefes alma tekniklerini öğrenmenizin, reformer pilatesin faydalarından en önemlisi olduğu söylenebilir. Çünkü nefes, tüm yaşamı şekillendiren ve stres yönetimi yapmanızı sağlayan bir yardımcı. Doğru nefes almayı öğrenerek rahatlamak ve daha sakin bir yaşam tarzını benimsemek isterseniz reformer pilatesi deneyimleyebilirsiniz.

Reformer Pilates Yapanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Yatak benzeri bir makine ile yapıldığı için aletli pilates olarak da bilinen bu egzersizi deneyimlemek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar var. Reformer pilates doğrudan kas gruplarını hedef aldığı için mutlaka uzman bir eğitmen eşliğinde yapılması gerekir. Aksi halde duruş bozukluğu, nefesi doğru yönetememe veya yeterli ısınmama gibi durumlar sebebiyle sakatlanmalar yaşayabilirsiniz. 

Reformer pilates yaparken tüm vücudunuzu aynı anda aktifleştirerek kalori harcayacağınız için egzersiz öncesi ve sonrasında dengeli beslenmeye özen göstermelisiniz. 

Reformer Pilates ile Yenilenme Zamanı!

Pilates reformer nedir diye merak ediyor, reformer pilates yapanları hayranlıkla takip ediyor olabilirsiniz. Siz de daha sağlıklı bir yaşam için pilatesle güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Reformer pilatesin faydaları sayılamayacak kadar çok, en iyisi denemek, ne dersiniz? Tüm vücudun uyumla ve aktif bir şekilde çalıştığı reformer pilates, her yaş grubu için uygun bir egzersiz.

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46