Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Pilates Ne İşe Yarar? Pilatesin Faydaları Nedir?

Pilates Yaparak 10 Yaş Gençleşmeye Ne Dersiniz?

Pilates topu ile vücudunuzu esnetmeye var mısınız? Koşu veya yürüyüş yaparak elbette kilo verebilirsiniz ancak her vücudun farklı bir yapısı ve esnekliği var. Dolayısıyla sizin için özel olarak oluşturulmuş bir program dahilinde pilates yaparak çok daha hızlı ve başarılı sonuçlar alabilirsiniz. 

Tercihinize göre isterseniz mat isterseniz de reformer pilates yapabilirsiniz. Peki, pilates ne işe yarar, pilatesin vücuda yararları nelerdir, biliyor musunuz? Pilatesin faydalarını listelediğimiz yazımıza göz atmaya ne dersiniz?

Pilatesin Faydaları –Tüm Vücudunuzu Zinde Tutabilirsiniz!

Pilatesin faydalarına değinmeden önce pilates yapmanın herhangi bir kalıbı olmadığını söyleyebiliriz. Pilates yapmak için kaslı bir vücudunuzun olmasına hiç gerek yok!Vücut özelliklerinize ve egzersize verdiğiniz tepkiye göre size özel olarak program hazırlandığı için her yaşta, her kiloda pilates yapabilirsiniz. Tüm vücudu aynı anda aktifleştiren pilates ile daha zinde bir yaşam sürmeye ne dersiniz?

Pilatesin Faydaları –Daha Esnek Bir Bedene Sahip Olabilirsiniz!

Pilates hareketlerinin en küçüğünün bile büyük değişimler yarattığını biliyor muydunuz? Pilates topu üzerine yatarak dinlenirken aynı zamanda da esnekliğinizi artırdığınızı söylesek ne dersiniz? 

Hareketsiz bir yaşam düzeniniz veya sürekli oturmak zorunda olduğunuz bir mesleğiniz varsa pilates yaparak kaslarınızı harekete geçirebilir, esnek bir vücuda sahip olabilirsiniz. Nasıl daha esnek bir vücuda sahip olabilirim diye merak ediyorsanız pilatesin mucidi Joseph Pilates’in şu sözünden ilham alabilirsiniz: “Gerçek esneklik ancak tüm kaslar aynı şekilde geliştirildiğinde elde edilebilir.”

Pilatesin Faydaları – Beden Farkındalığınızı Artırabilirsiniz!

Pilates ile birlikte doğru şekilde nefes almayı, vücudunuzu dik ve dengede tutmayı öğrenebilirsiniz. Bu şekilde, günlük yaşamda duruşunuza ve nefesinize karşı çok daha kontrollü olabilirsiniz. Ağır bir poşet taşırken nasıl durmanız gerektiğini ya da çalışırken nasıl oturacağınızı bilerek daha sağlıklı bir yaşam rutini elde edebilirsiniz. 

Pilatesin Faydaları – Kolestrol Seviyenizi Dengeleyebilirsiniz!

Kolestrol yüksekliği, en basit haliyle vücuttaki yağ seviyesinin artması olarak tanımlanabilir. Hareketsizlik ve sağlıksız beslenme gibi faktörlerle ortaya çıkan kolestrol yüksekliği, kalp hastalıklarından obeziteye, karaciğer yağlanmasından damar tıkanıklığına kadar birçok hastalığa sebep olabilir.  Çok geç olmadan önlem almaya ne dersiniz?

Pilates ile metabolizmanızı hızlandırabilir,vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Sağlıklı bir beslenme düzeni ile birlikte pilates yaparak kolestrol seviyenizi düzenleyebilir; yağ oranınızı azaltırken aynı zamanda kas gruplarınızı güçlendirebilirsiniz.

Pilatesin Psikolojik Faydaları – Kaygılarınızdan Kurtulabilirsiniz

Stresli bir iş yaşamınız ya da kaygılı bir yapınız mı var? Pilates ile kaslarınızı gevşetebilir; vücudunuzu esneterek daha sakin ve rahatlamış hissedebilirsiniz! Düzenli olarak pilates yapanların depresyon, anksiyete ve panik atak gibi rahatsızlıklarının etkilerinin azaldığı ve daha dingin bir ruh haline sahip oldukları, bilinen bir durum. Siz de kendinizi daha iyi hissetmek ve kaygılı düşüncelerinizden kurtulmak için hemen bir pilates kursuna yazılabilir, pilatesin psikolojik faydalarından yararlanabilirsiniz.

Pilates Ne İşe Yarar? Yaşlanmaya Dur Diyebilirsiniz!

Mutluluk hormonu olarak da bilinen endorfin salınımını desteklediği için pilates yaparak günlük yaşamın stresinden arınabilir, kendinizi daha mutlu ve dinç hissedebilirsiniz. Fit bir vücut ve daha sakin bir yaşam, kimi gençleştirmez ki? Motivasyonunuzu artırmak ve daha pozitif bir ruh haline sahip olmak için hemen bir pilates kursuna yazılabilirsiniz!

Pilatesin vücuda yararlarından en önemlisi, aktif bir yaşam tarzını benimsemenizi sağlaması olabilir. Pilates hareketleri ile dengeli bir beslenme rutini oluşturarak uzun ve sağlıklı bir yaşamı garantileyebilirsiniz.

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46