Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Pilates Kursunda Ne Öğrenilir? - Pilates Kursları Eğitim İçeriği

Bedeninizin En İyi Dostu Olacak Pilates Eğitimleri Size Ne Kazandıracak?

Pilates yapmak istiyorsunuz ve Pilates kursunda ne öğrenilir merak mı ediyorsunuz? Pilates eğitimleri hakkında bilgi almak isteyenler için ihtiyaçlarını karşılayacak bir yazı hazırladık!

Pilates kursu ne öğretir? Pilates kursu programları sizi nasıl geliştirilir? Siz de günlük koşturmalarınız arasında kendinize zaman ayırmak ve daha sağlıklı bir vücut yapısıyla günlerinizi çok daha dinamik geçirmek istiyorsanız Pilates kursunda ne öğrenilir bir göz atın!

Pilates kursu nedir, Pilates dersleri ile neler öğrenirsiniz;

1. Beden Farkındalığı

Pilates ve bedeninizi geliştirmeye yönelik yapacağınız herhangi bir spor ve dansın size kazandıracağı ilk şey beden farkındalığıdır. Pilates yapma ihtiyacı hissetmeden önce kendi bedeninizi nasıl daha iyi bir noktaya taşırsınız bilemeyebilirsiniz ya da bedeninizin sağlığı hakkında bilgiye sahip değilsinizdir. O nedenle Pilates kursunda ne öğrenilir sorusunun ilk cevabı, beden farkındalığıdır. Pilates çalışmaları ile bedeninizin yapabildiklerini, yapamadıklarını ve yapabileceklerini keşfedersiniz.

2. Doğru Duruş / Duruş Bozuklukları

Pilates eğitimleri kas yapınızı güçlendirmeye, iskelet yapınızı ve dolayısıyla bedeninizi daha sağlıklı bir noktaya taşımanıza fayda sağlar. Pilates eğitimlerinizden önce oturuş ve duruş pozisyonlarınızın eksikliklerinden haberdar olmayabilirsiniz. O nedenle yaşam kalitenizi artıracak doğru duruş egzersizleri, Pilates dersleri için en temel konulardan bir tanesidir.

3. Nefes Egzersizleri

Spor yapmanın en temel prensiplernden biri doğru nefes alıp verebilmektir. Daha verimli kalori yakmak, daha doğru egzersiz biçimleri ile bedeninizi güçlendirmek için öncelikle solunumunuzu doğru şekilde yapabilmelisiniz. Dolayısıyla, Pilates dersi programı size doğru nefes alma pratiklerini kazandırmaya yöelik planlanır. 

4. Kuvvet ve Esneklik Çalışmaları

Pilates kursları Pilates’in en temel amacına odaklanır ve konularından biri de kuvvet ve esneklik çalışmalarıdır. Pilates kursu programlarıyla beden dengenizi yeniden kurmayı öğrenir, kaslarınızı daha doğru kullanarak daha güçlü bir yapıya sahip olabilirsiniz. Pilates kursu ne öğretir sorusunun en temel cevaplarından biri, bedeninize esneklik kazandırmaya yönelik çalışmalardır.

5. Pilates Pozisyonları ve Ekipman Kullanımı

Pilates diyerek bu sporu küçümsemeyin! Pilates eğitimi size spor hakkında çok bilgi kazandıracak! Pilates türlerinden Mat pilates ve Reformer Pilates’ten birini seçtiğiniz takdirde her iki kursun da kendi eğitim içeriğini öğrenecek ve siz de ihtiyacınız olan Pilates eğitimini yapabileceksiniz.

Mat Pilates: Pilatesin Tanımı ve Temelleri, Pilates Tarihi, Pilates ve Kültür, Pilates ve Omurga Sağlığı, Pilates Kaynakları, Pilates Akımları ve Kolları, Postür, Dokunma Teknikleri, Pilates Temel Hareketleri, Imprinting, Coccyx Curl, Hip Escalator, Toe Touches from Chair Position, Upper Body Curl, Progressive Breathing, Pregnant Cat, Slide to Sphinx Position ve daha fazla Mat Pilates tekniği Mat Pilates kurslarında sizleri bekliyor olacak.

Reformer Pilates: Footwork Series, Hundred, Reach & Pull, frog & Leg Circles, Stomach Massage Series, Pulling Straps I, Pulling Straps II, Short Box Series, Long Stretch, Elephant, Knee Stretch Series, Running, Pelvic Lift, Front Split, Forward Lunge hareketleri gibi Reformer Pilates hareketleri ve Pilates hakkında diğer tüm bilgilere ulaşacaksınız.

6. Spor Alışkanlığı Edinme / Doğru Beslenme Pratikleri

Pilates kursları yalnızca kısa bir zaman diliminde bedeninizi çalıştırmak değildir. Aynı zamanda size sağlıklı yaşam pratikleri de kazandırmak için eğitmenleriniz tarafından bilgilendirildiğiniz, yaşam standartlarınızı yükseltmenizde etkili olacak verimli vakitlerdir. 

Pilates kursu programları, spor yapmanıza fayda sağlarken; spor pratiklerinizi hayatınıza mal etmenizi sağlar. Gündelik Pilates rutinlerinizi oluşturmak için Pilates eğitmeninizden destek alabilir ve hayat boyu sürecek bir Pilates süreciyle daha aktif ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. 

Pilates Eğitimi İle Bedeninizi Yeniden Canlandırın!

Pilates kursunda ne öğrenilir merak mı ediyorsunuz? Pilates kursu kaydınızı yaptırmadan önce Pilates eğitim programları hakkında bilgi sahibi olmayı istemek tabii ki en doğal hakkınız! Bedeninizi yeniden zinde bir hale getirmenize yardımcı Pilates dersleri için siz de hemen Pilates eğitimine başlayın!

Dans Akademi olarak Uygulamalı Pilates eğitimi sistemimizi her geçen gün geliştiriyoruz ve öğrencilerimize en kaliteli Pilates deneyimini yaşatarak onların daha sağlıklı günlere uynmalarını sağlıyoruz. Formda kalmak isteyen ve kaslarını güçlendirmeyi amaçlayan her bir öğrencimiz uzman eğitmenlerimizden aldığı Avrupa standartlarında Pilates derslerimiz ile kendini daha mutlu hissediyor!

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46