Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Hamile Pilatesi – Daha Kolay Bir Doğum Gerçekleştirebilirsiniz!

Hamilelikte Pilates ile İlgili Tüm Detaylar Burada! 

Hamileyken spor yapmak riskli diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Tam tersi, hareketsiz geçirilen bir hamilelik dönemi, çok daha zorlu olabilir. Hamile pilatesi, son dönemde gebelerin en sık tercih ettiği egzersiz türlerinden biri. Çoğu pilates salonunda hamileler için pilates eğitimi veren uzmanlar bulunuyor.

Hem doğum sancılarını azaltmak hem de rahat bir gebelik dönemi geçirmek istiyorsanız hamile pilates eğitimine başlayabilir, vücudunuzu şimdiden rahatlatabilirsiniz!

Hamile Pilatesi Egzersizleri ile Doğum Kaygınızı Azaltabilirsiniz

Hamilelik döneminde pilates yapan kadınlar, çok daha rahat bir doğum gerçekleştiriyor! Hamile pilatesi hareketleri ile zihin-beden odağınızı kolaylaştırabilir, doğru nefes alma tekniklerini öğrenerek doğum stresinizi azaltabilirsiniz!

Hamilelikte Pilates Yaparak Duruşunuzu Düzeltebilirsiniz

Hamilelik döneminde karın büyüdükçe vücut öne doğru durma eğilimine girer. Bu durum da vücudunuzun dengesini bozarak sırt ve bel ağrısı gibi rahatsızlıklarla karşılaşmanıza neden olabilir. Denge ve duruştaki değişiklikler ile birlikte yürürken sallanma ya da zorlanma gibi olumsuzluklar yaşamamak için hamile pilates eğitimi alarak postür çalışması yapabilirsiniz.

Gebelikte Pilates Yaparak Doğum Kilolarınızı Hızlıca Verebilirsiniz

Hamilelik döneminde çok fazla kilo almak istemiyor musunuz? Gebelikte pilates yaparak gereksiz kilo alımını önleyebilir, düzenli olarak spor yaptığınız için de doğum sonrası kilolarınızı hızlıca verebilirsiniz. 

Hamile Pilatesi Egzersizleri ile Karın Kaslarınızı Güçlendirebilirsiniz 

Hamilelik döneminde pilates yapan kadınların sezaryen doğum yapma oranlarının çok daha düşük olduğunu biliyor muydunuz? Bebek büyüdükçe karın kasları giderek gerilmeye başlar, bu durum da sırt ve pelvis bölgesindeki kasların zayıflamasına ve ağrımasına neden olur. Zayıflamış pelvik taban kasları, rahmi daha az desteklemeye başlar, bu durum da hem hamilelik döneminde hem de doğum sürecinde çok daha fazla ağrı yaşamanıza sebep olabilir. Hamilelik döneminde yapılan pilates, bebeğinizin doğru pozisyona gelmesine destek olarak rahat bir doğum geçirmesini sağlayabilir.

Hamilelikte Pilates Kaçıncı Ayda Yapılır?

Hamilelikte pilates yapılır mı ya da ne zaman başlanır diye merak ediyorsanız daha öncesinde bir spor geçmişiniz yoksa doktor önerisiyle birlikte hamile pilatesine başlamak için en ideal zaman, 11-12. hafta aralığıdır. Eğer daha öncesinde pilates yapıyorsanız ara vermeden hamile pilatesi ile devam edebilirsiniz.

Hamilelikte Pilates Nasıl Yapılır? Zararı Var mıdır?

Öncelikle hamile pilatesi egzersizlerini kesinlikle evde uygulamamanız gerektiğini hatırlatarak söze başlayabiliriz. Gebelikte pilates, mutlaka uzman bir eğitmen veya fizyoterapist eşliğinde uygulanmalıdır. Evde pilates yöntemlerini deneyerek ya da video izleyerek egzersiz yapmak tehlikeli durumlara yol açabilir. 

Hamilelik döneminde pilates yapmanın herhangi bir zararı yok ancak mutlaka doktorunuzdan izin almış olmanız gerekir. Özellikle riskli hamilelik dönemi geçiren kadınlar için spor yapmak olumsuz sonuçlar doğurabilir. Doktorunuzdan izin alarak ve uzman bir eğitmenle çalışarak gönül rahatlığı ile hamile pilatesi yapabilirsiniz.

Hamile Pilatesi ile Sağlıklı Gebelik Dönemi!

Doğum stresini yenmek ister misiniz? Gebelikte pilates yaparak doğum süreciyle ilgili tüm kaygıları kafanızdan atabilirsiniz! Doğum sonrasında daha hızlı iyileşmenizi de destekleyen hamile pilates eğitimi ile annelik duygusunun tadını çıkarabilirsiniz!

Bebeğiniz büyüdükçe hareket kabiliyetinizin azalacağınızı unutmayın! Hamilelikte pilates yaparak kas gruplarınızı güçlendirebilir, ağırlık hissini yenebilirsiniz! Pilates size çok iyi gelecek…

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46