Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Aletli Pilates – Eskisinden Daha Sağlıklı Olacaksınız!

Aletli Pilates Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Pilates yaparak zayıflamak ister misiniz? Kilo problemi yaşıyorsanız en sağlıklı şekilde kilo verebilmek için aletli pilatesi deneyimleyebilirsiniz. Hem büyük hem de dengeleyici küçük kas gruplarını hedef alan aletli pilates hareketleri ile sarkma yaşamadan kilo vermeniz mümkün!

Daha hoş bir görünüme sahip olmayı kim istemez ki? Aletli pilates ile vücudunuzu şekillendirirken aynı zamanda da sağlıklı ve dinç olacaksınız. Peki, aletli pilates nedir ve aletli pilatesle nasıl zayıflanır, göz atmaya ne dersiniz?

Aletli Pilates Nedir? Pilates Yaparak Zayıflamak Mümkün mü?

Cadillacta verilen pozlara hayranlıkla baktığınızı ve aklınızda aletli pilates nedir, aletli pilates yapanlar nasıl zayıflıyor gibi sorular belirdiğini biliyoruz. Aletli pilates son dönemde gittikçe popüler bir hale geldi. Doğal olarak herkes de aletli pilates kilo verdirir mi diye düşünmeye başladı. Peki, sizce aletli pilates gerçekten etkili mi, ne dersiniz?

Aletli pilates, Joseph Pilates tarafından tasarlanan kuvvete dayalı bir egzersiz. Alet üzerinde oturarak veya yatar pozisyonlarda, hem vücut ağırlığı hem de makinenin yaylarının ağırlığını kullanarak kas gruplarını çalıştırmanızı sağlıyor. 

Şimdi, fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin aklındaki soruya gelelim: Aletli pilates ne kadar sürede etki eder? Aslında aletli pilates, tüm kas gruplarını aynı anda çalıştırdığı için diğer egzersiz türlerine göre hem daha hızlı hem de daha fazla etki ediyor. Dengeli bir beslenme düzeni oluşturduktan sonra düzenli şekilde reformer pilates yapanlar, 2. haftadan sonra kilo vermeye başlayabiliyor. Spor salonlarında geçirilen uzun ve sıkıcı saatlerin sonunda, egzersizlerin etkisini görmemenin motivasyonunuzu ne kadar düşürdüğünü biliyoruz. Reformer pilates ile vücudunuzda kısa bir süre içinde meydana gelen değişimleri gözlemleyebilir; bu sayede enerjinizi yüksek tutabilirsiniz.

Pilates yaparak zayıflamak mümkün mü diye merak edenler, Joseph Pilates’ten size bir yanıt var!

“10 seansta farkı hissedeceksiniz. 20'de farkı göreceksiniz ve 30'da yepyeni bir vücuda sahip olacaksınız.”

Hayallerinizdeki Gibi Bir Vücuda Sahip Olabilirsiniz

Koşu bandının rutininden sıkıldınız mı? Saatlerce aynı düzende koşmak sizin motivasyonunuzu mu düşürüyor? Daha keyifli bir şekilde spor yapmak istiyorsanız reformer pilates sizin tam da aradığınız egzersiz! 

Aletli Pilates Faydaları – Yorgun mu Hissediyorsunuz?

Yorucu bir tempoda çalışıyor olabilirsiniz. Peki, nasıl dinleniyorsunuz? Uyumak, dinlenmek için yeterli değil! En verimli dinlenme şekli, kasların dinlendiği ve rahatladığı dinlenmedir. Aletli pilates hareketleri ile spor yaparken kaslarınızı dinlendirebilirsiniz. Egzersizlerini aksatmadan ve düzenli bir şekilde yaptığınızda eski yorgunluğunuzun gittiğini ve kendinizi daha enerjik hissettiğinizi gözlemleyebilirsiniz. 

Aletli Pilates Yaparak Herkesi Kendinize Hayran Bırakmaya Hazır Mısınız?

Vücut hatlarınızın daha belirgin bir formda olmasını ister misiniz? Reformer pilates ile kas gruplarınızı güçlendirerek çok daha hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

Hayatınızdaki yoğunluğa reformer pilates ile ara verin! Hem sağlıklı hem de eğlenceli geçen aletli pilates dersleri ile günlük stresinizden uzaklaşarak daha rahatlamış hissedebilirsiniz. Sadece birkaç hafta içinde iyi herkes tarafından fark edilecek değişimler yaşamaya var mısınız?

[widget-179]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46