Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Pasodoble Eğitimi ile Bambaşka Bir Kültürü Tanıyın!

Dans Tutkunuzu Bedeninizle Gösterin!

Dans denince hiç kuşkusuz akla gelen ilk ülkelerden biri İspanya. Birçok dansın kökenleri itibariyle doğduğu yer olan ülke, Passodoble dansı söz konusu olduğunda da aynı durumda. Ancak dansın, asıl popülerliğini Fransa’da kazandığını söyleyelim. Afro-Amerikan kültürden gelmeyen tek Latin dansı olan Pasodoble dansı; daha çok Fransız dansı olarak biliniyor.

Pasodoble eğitimi ile tüm bu geniş kültürün müziklerini ve dans figürlerini yakından tanıyabilir, yaşamınıza renk katabilirsiniz. Gelin isterseniz, ilk olarak Pasodoble dansının tarihine daha yakından bakalım. Sonra da tutkunun vücut bulmuş hali olan Pasodoble eğitimi ile neler kazanabileceğinize yakından bakalım.

 

Matadorların Dansı Pasodoble

Paso Doble; yani iki adım anlamına gelen Pasodoble dansı, genellikle boğa güreşi metaforuyla tasvir edilir. Buna göre Pasodoble dansı içerisindeki erkek adeta bir matadoru, kadın ise boğa güreşlerinde kullanılan pelerinleri temsil etmektedir. Oldukça tutkulu ve güçlü bir dans olan Paso Doble, bu yönüyle İspanya ve Fransa topraklarıyla sınırlı kalmamış, 1920’li yıllardan itibaren dünya çapında popülerlik kazanmıştır. Nitekim 2. Dünya Savaşı’ndan sonra uluslararası dans yarışmalarında da yerini almasıyla Pasodoble eğitimi de profesyonel dansçı olmak için önem kazanmaya başlamıştır.

Gerçi ülkemiz açısından baktığımızda Pasodoble dersi veren dans okullarının yaygınlık kazanmasının son yıllarda gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Bunun nedeni dans tutkunlarının ilgisinin az olmasından ziyade, Pasodoble kursu verebilecek eğitmenleri bulmanın zor olmasıdır. Çünkü Pasodoble dansı uzmanlaşması ciddi anlamda yetenek ve bolca pratik bir gerektiren bir danstır!

Neden Pasodoble Eğitimi Almalısınız?

Pasodoble dansının tarihine değindikten sonra artık Pasodoble kursu faydaları hakkında konuşmaya başlayabiliriz. Elbette Pasodoble eğitimi ile yeni kültürlerin dünyasına yelken açacağınızı yukarıda söylemiştik. Ancak Pasodoble kursunun faydaları yalnızca bundan ibaret değildir. Oldukça hızlı ve enerjik bir dans olan Pasodoble kursu ile hem beden sağlığınızı koruyabilir hem de yaşamınıza renk katabilirsiniz. İşte Pasodoble kursu faydaları:

  • Pasodoble kursu ile kendinizi keşfedebilir, yeteneklerinizi tanıyabilir, gerçek potansiyelinizi açığa çıkarabilirsiniz.
  • Pasodoble kursu faydaları arasında saymamız gereken bir diğer nokta da beden esnekliğidir. Pasodoble ile vücudunuzun sınırlarını öğrenebilir, beden esnekliğinizi artırabilirsiniz.
  • Pasodoble eğitimi daha mutlu ve dinamik bir insana dönüşmenize yardımcı olur.
  • Pasodoble kursu faydaları söz konusu olduğunda ayrıca eğlenceli bir ortamda sosyalleşme imkanını da göz ardı etmemek gerekir. Tıpkı sizin gibi dans tutkunları ile sosyalleşmek istemez misiniz?
  • Uyku kalitenizi artırmak istiyorsanız Pasodoble kursu aradığınız seçenek olabilir.
  • Paso Doble eğitimi kalp sağlığını ve sinir sistemini güçlendirir.
  • Pasodoble kursu faydaları arasında sayılması gereken konulardan biri de beden koordinasyonudur. Özellikle hızlı figürleri sayesinde Pasodoble eğitimi, bedeninizin sınırlarını görmenizi sağlayacaktır.

Hiç yorulmadan, eğlenceli dakikaların keyfini çıkararak sağlığınızı ve vücut formunuzu korumak istiyorsanız Pasodoble eğitimi ile aradığınızı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Estetik ve Gururun Bir Araya Gelişine Tanıklık Edin!

Pasodoble eğitimi ile yeni kültürlerin büyüleyici dünyasını tanımak, yaşamınıza renk katmak istiyorsanız Dans Akademi’de size özel dans programları sizi bekliyor! Pasodoble dansı ile gündelik hayatın stresini geride bırakacak, ayrıcalıklı bir hobi edinecek, enerjinizi tazeleme fırsatı bulacaksınız...

Dans Akademi’de, size özel hazırlanan Pasodoble dansı programlarıyla 12 haftada ihtişamlı koreografiler öğrenecek, hayatınıza hareket katacak, yaşamınızdaki monoton rutini kırarak farklı bir kültürün eğlenceli yönleriyle tanışacaksınız. Dans etmenin zevki en iyi Dans Akademi’de anlaşılır. Gelin, eğlenceli atmosferiyle hayatınıza dinamik bir sayfa açalım!

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46