Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Bale Eğitiminin Çocuklar İçin 7 Avantajı

Çocuklar İçin Bale Eğitiminin Yararları

Bale, dünyanın en eski ve köklü danslarından biri olarak hemen hemen tüm dünyada ilgi görmekte, profesyonellerini yetiştirmekte ve kültür olarak kabul edilmektedir. Özellikle son yıllarda çocukların ilgisini çeken bale, kurslarda ve konservatuarlarda öğretilerek devam ettirilmektedir. Bale eğitiminin çocuklar için avantajları dikkat çekerken aileler de bu avantajları değerlendirerek çocuklarının hem keyifli vakit geçirmesini hem de hobi kazanmalarını sağlamaktadır.

Bale, uzun yıllar eğitim alınması gereken, hem ailelerin hem de çocukların sabır göstermesini isteyen bir eğitimdir. Bu nedenle bale eğitiminin avantajları da bu süreç dahilinde gözlemlenebilir. Katı kuralları olan ancak mükemmel bir dans ve kültür olarak ünlenen balenin faydaları çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimleri açısından azımsanmayacak düzeydedir. Bale, iyi bir kurs ve eğitmenle öğrencinin hayata ve dünyaya bakışını, kişiliğini, soyut düşünme yetisini, çevresiyle iletişimini, bedensel gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. Bale eğitiminin çocuklara yararları tüm hayatlarını etkilemesi açısından önemlidir.

Siz de çocuklarınızı balenin faydaları ile tanıştırmak istiyorsanız önünüzde zorlu ancak keyifli bir yol var demektir. Halen karar veremeyenlere ise bale eğitiminin çocuklara yararları listemize göz atmalarını öneriyoruz. İşte, çocuklarınızı hemen bale kursuna yazdırmanızı sağlayacak 7 avantaj:

1. Fiziksel Gelişim

Bale eğitiminin çocuklara faydaları arasında ilk sırada fiziksel gelişimlerine yaptığı katkılar yer alıyor. Bale eğitimi sayesinde çocuklar, vücutlarını daha iyi kullanabiliyorlar. Güçlü ve esnek kas yapısına da sahip olan çocuklarımız, daha hızlı uzuyor ve fiziksel gelişim süreçlerini yaşıtlarından daha sağlıklı geçiriyorlar.

Balenin yararları arasında duruş(posture) bozukluklarının düzeltilmesi de yer alıyor. Düztaban olma durumu, içe basma, bacak deformasyonu gibi problemlere sahip olan çocuklarımızın bu sorunları bale ile aşılabiliyor. Bale eğitiminin çocuklar için avantajları arasında en önemlisi fiziki gelişimlerine yaptığı katkı oluyor.

2. Müzik Kulağı Gelişimi

Bale eğitimi alan çocukların müzik kulağı daha gelişmiş oluyor. Sesleri ve ritimleri daha iyi tanıyor ve anlıyorlar. Böylece başarılı bir dansçı olmanın yanında sanatın farklı alanlarında da kendilerini geliştirebiliyorlar. Bu durum kolayca koreografilerini ezberlemelerini ve diğer dansçıların hareketlerini öngörebilmelerini sağlıyor. Bale eğitiminin avantajları farklı sanat dallarında da başarılı çocuklar yetiştirmeye olanak tanıyor.

3. Sağlıklı Beslenme

Bale eğitiminin çocuklara faydaları arasında sağlıksız beslenmenin önüne geçmesi de yer alıyor. Bale kursu eğitmenleri, çocukların nasıl beslenmesi gerektiği hakkında önerilerde bulunuyor ve yapılan hareketler sayesinde de çocukların ideal kilolarında olması sağlanıyor. Uzun bir eğitim dönemi olan balede çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı da aşılanmış oluyor. Çocuklarımızın bol bol hareket etmesi sağlanıyor.

4. Sosyalleşmek ve Kendini Tanımak

Bale eğitiminin çocuklar için avantajları arasında belki de en önemlisi bu madde. Çünkü günümüzde çocuklarımız sosyalleşme ve arkadaş kazanma konusunda zorlanabiliyorlar. Bale eğitimi alanlar ise keyifli bir ortamda, yaşıtlarıyla birlikte, iletişim kurarak ve birbirini tanıyarak vakit geçirdikleri için arkadaş kazanmaları daha kolay oluyor. Aynı zamanda kendini ve sınırlarını gören çocuklar, sahne ile erken yaşta tanışarak tecrübe kazanıyor, seyirci karşısına çıkmayı öğreniyor. Balenin faydaları daha sosyal çocuklar yetişmesini sağlıyor.

5. Sorumluluk Duygusu ve Takım Çalışması

Bale eğitimi küçük yaşlarda başladığı için çocuklarımız kendi kendine yetmeyi bale sayesinde öğrenir. Ailesinin yardımı olmadan giyinir, hazırlanır ve ders sonunda çantasını toplar. Ayrıca arkadaşlarıyla birlikte ortak çalışmanın, koreografi ortaya koymanın önemini ve nasıl yapıldığını öğrenir; sorumluluk duygusu gelişir. Bale eğitiminin çocuklar için avantajları arasında kendilerini yetişkin hayatına adapte edebilmeleri de yer alır.

6. Soyut Düşünme Becerisi

Çocuklarımızın eğitim hayatını da destekleyen balenin yararları arasında soyut düşünme becerisini geliştirmek de yer alıyor. Çocuklarımızın müziğe uyma, konsantrasyon, düşünme ve yön bulma becerileri de baleyle birlikte gelişir. Bu durum zihinsel gelişimlerine de katkı sağlar ve derslerinde başarılı olmalarını kolaylaştırır.

7. Sabır ve Özveri

Bale eğitimi zorlu ve yıllar süren bir eğitim olduğu için çocuklarımız disiplin sahibi olmalarının yanında sabırlı ve özverili de olurlar. Zamanlarından feragat etmeyi, uzun süren eğitim maratonuna alışmayı öğrenirler. Sanatsal bakış açısı kazanmak, dünyayı yorumlamayı ve sorgulamayı, muhakeme yapmayı öğrenmek de balenin faydaları arasındadır. Çocuklarımız çevrede olup bitenlerin farkına daha iyi varırlar.

Büyülü Bir Dünyada Çocuklarınızın Minik Adımlarına Eşlik Ediyoruz!

Bale eğitiminin çocuklar için avantajları yıllar içinde çocuklarımızın yaşıtlarına göre daha sağlıklı, mutlu, sorumluluk sahibi ve yetenekli bir şekilde yetişmeleri şeklinde görülüyor. Çocuklarımız hayata farklı bakış açıları ile yaklaşıyor, yaratıcı, pratik, esnek, güçlü ve sabırlı oluyorlar.

Siz de çocuğunuzun geleceğine katkıda bulunmak istiyorsanız, onu bale ile tanıştırın. Çocuklar için bale kursları sayesinde bale eğitiminin avantajları ve yararlarını gözlemleyin. Dans Akademi’de çocuklar için bale eğitimi programlarımızla çocuklarımızın büyülü bir dünyadaki ilk adımlarına eşlik ediyor, minik adımlarla dansın ve sanatın inceliklerini keşfetmelerine olanak tanıyoruz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46