Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yetişkinler Bale Yapabilir mi? Yetişkin Bale Eğitimi Nasıl Olur?

Bale Yapmanın Yaşı Gerçekten Var Mıdır? İçinizde Yatan Balerin ve Baletlere Seslenin…

En yaygın görüş, çocukluk döneminde Bale’ye başlamak ve Bale yapabilmek için Bale derslerine devam etmektir. Ancak, yetişkin Bale kursları bu durumun aksini ispat eder! Çocukluğunda Bale ile ilgilenenler, Bale eğitimine devam edemeyen yetişkinler ya da küçüklüğünden beri dans etmek istemiş, bir türlü başaramamış yetişkinler için bale eğitimi hakkında merak edilenleri yanıtlıyoruz!

Yetişkinler Bale yapabilir mi? Yetişkin Bale eğitimi nasıl olur, neler öğretilir sizler için Yetişkin Bale programlarını anlatıyoruz. İçinizdeki balerin ve baletlere kulak verin ve Bale yapmak için asla geç olmadığını gösterin. Hem sosyalleşin, hem eğlenin hem de ayrıcalıklı bir hobi ile hayatınıza renk katın!

Yetişkinler Bale Yapabilir Mi? 

Bale, genellikle ebeveynler tarafından çocukların gelişimini desteklemesi ve onların başarılı birer dansçı olmaları için tercih edilen estetik danslardan biridir. Bale’ye 3 yaşından itibaren başlanabilir ancak 3 yaşından sonrası Bale için geç değildir. Çocuklar, gençler ve yetişkinler, kendi yaş gruplarının Bale eğitimi derslerine katılabilir ve Bale yapmaya başlayabilirler. 

Ancak belirtmeliyiz ki, Bale’ye ne kadar erken başlarsanız o kadar iyi olur. Hele ki hala Bale yapmak ve yapmamak arasında ikilemde kalan bir yetişkinseniz, vakit kaybetmeden dünyanın en köklü ve ünlü danslarından biri olan Bale ile keyif alacağınız bir yolculuğa çıkın!

Yetişkinler Bale yapabilir mi sorusunu, merak edenler için cevaplandıralım… Bale için asla geç olmadığını söylemek yanlış olmaz. Yaygın görüşün aksine her yaştan insan kendi yaş grubunda bedenlerinin verdiği imkanlar dahilinde Bale öğrenebilir. Tabii ki Bale hareketlerini bir çocuk kadar esnek ve profesyonel amaçlar doğrultusunda yapamayabilirsiniz ancak beden farklılıklarınız ve kas- eklem esnekliğiniz düşünüldüğünde bu durum gayet normaldir. Yetişkinlere Bale kursları hobi amaçlı eğitimlerle hayatını renklendirmek isteyen her yetişkine açıktır. 

Yetişkin Bale kursları ile siz de yaşınıza uygun Bale eğitim alabilirsiniz, ancak Bale hareketlerini bir çocuk esnekliğinde yapmayı beklememelisiniz. Yetişkinler için Bale amaçları arasında profesyonel teknikler sergilemek ve bir Bale kariyerine sahip olmak yoktur ancak hobi amaçlı Bale serüvenine her yetişkin atılabilir. Bu nedenle yetişkinler için Bale yapamazlar iddiası doğru değildir. 

Yetişkin Bale Eğitimi Nasıl Olur? – Eğitim Programı

Yetişkinler Bale yapabilir dedik, asla geç olmadığını da ekledik. Peki, yetişkin Bale programı nasıl olur? Yetişkinlere Bale ne kazandırır? Biraz daha yakından bakalım…

Yetişkin Bale programlarında bedeninizin ihtiyaçlarına cevap verilir. İçinizdeki dans tutkusunu açığa çıkaracak ve dans ederek vücudunuza esneklik kazandırmaktan keyif alacağınız Yetişkin Bale kursu programları ile hiç olmadığınız kadar iyi hissedeceksiniz.

1. Beden Farkındalığı Kazanırsınız

Bale eğitimine ilk başladığınız andan itibaren bedeninize hiç olmadığınız kadar yakın olacaksınız. Bedeninizin sınırlarını öğrenecek, hareket kabiliyetinizin ne kadar arttığını deneyimleme imkanı bulacaksınız. Yetişkinler için Bale kursu ile “yetişkinler Bale yapabilir mi?” sorusuna en güzel cevabı esneyen kaslarınız ve artan harekt imkanınızla vereceksiniz. 

2. Doğru Duruş ve Nefes Egzersizleri

Bale eğitiminizin ilk öğreteceği konulardan biri postürünüzü düzeltmeye yönelik duruş çalışmaları ve Bale’den daha fazla verim almanızı sağlayacak nefes egzersizleridir. Bu çalışmalarla Bale figürlerinizi doğru biçimde sergileyebilecek ve günlük hayatınızda da Bale’nin postür çalışmaları ve nefes egzersizlerinin faydasını göreceksiniz. 

3. Müzik Bilginiz ve Ritim Duygunuz Gelişir

Yetişkin Bale dersleri size Bale müzikleri ile ritm duygusunu da öğretecek. Bale’nin rahatlatıcı ritimleriyle bedeninizi müzik ile senkronize hareket ettirmeyi öğrenecek, ritm duygunuzu geliştireceksiniz. Bale figürlerini doğru vurgularda yapmayı öğrenirken müzik kulağınızın da geliştiğini fark edeceksiniz.

4. Bale Adımları, Figürleri ve Bale Hakkında Her Şey!

Yetişkin Bale ne öğretir? Tabii ki Bale adımlar, figürleri ve teknikleri! Isınma hareketleri ve stretching egzersizleri ile başladığınız yolda kaslarınızın ne kadar esnediğine şaşıracaksınız. Hobi amaçlı alacağınız Bale dersleri size Bale tekniklerini kas ve vücut yapınız el verdiği taktirde ne kadar güzel yapabileceğinizi öğretecek. Bale müziklerine ve kültürüne aşina olacaksınız ve dans ederek günlük streslerinizden uzaklaşacaksınız!

5. Jest ve Mimiklerinizi Etkili Kullanabilirsiniz

Bale yalınzca bedeninizii müzikle hareket ettirmek değildir! Bale yaparken jest ve mimiklerinizi de etkili kullanmayı öğrenecek ve dans ederken tüm benliğinizle Bale’nin tadına varacaksınız. Tiyatral özellikleri de içinde bulunduran Bale ile beden dilinizi doğru ve etkili kullanabilmeyi öğreneceksiniz.

6. Partner ve Grup ile Dans Etme Kabiliyeti 

Yetişkin bale programının doğal olarak öğrettiği konulardan biri de grup içinde dans etme becerisidir. Bireysel dans kabiliyetiniz gelişirken, grupla uyumlu dans etmeyi öğrenecek ve bir gruba dail olmanın tadını çıkaracaksınız.

Ertelediğiniz Tutkulara Kulak Verin!

“Yetişkinler Bale yapamaz” önyargısını krıın ve yeteneklerinizle önce kendinizi şaşırtın sonra çevrenizdekileri. Yaşınız kaç olursa olsun Bale tekniklerini öğrenebilir ve Bale ile hareket imkanınızı arttırabilirsiniz. En estetik danslardan Bale’ye karşı olan tutkunuz için asla geç değil! Hobi olarak Yetişkinler için Bale kursu programlarından yararlanabilir siz de hemen Bale yapmaya başalyabilirsiniz!

7’den 70’e her yaştan insana dans sevgisi kazandırmak, Türkiye’nin başarılı dansçılarını yetiştirmek ve daha sosyal, daha aktif bir toplum yaratmak için Dans Akademi olarak 15 yıllık deneyimimizle çalışıyor; Avrupa standartlarında uygulamalı Yetişkinler İçin Bale Eğitimi sistemimizle Bale’den keyif almanızı sağlıyoruz! Gelin, bir kahve içelim ve size en uygun Yetişkin Bale kursu programını birlikte oluşturalım…

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46