Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Çocuk Bale Eğitimi Kaç Yıl Sürer? Nasıl Bir Eğitimdir?

Çocuklarınız Uzun ve Keyifli Bir Yolculuğa Adım Atacak! Bale Eğitimi Süresi

Çocuklarını Bale ile yetiştirmek isteyen ve onlar için başarılı bir dans kariyeri hayal eden ailelerin en çok merak ettiği sorulardan biri çocuk Bale eğitimi süresi. Çocuk Bale eğitimi kaç yıl sürer, çocuklar için Bale dersleri eğitim süresi kaç yıldır, her biri çocukları için Bale dersleri arayan ebeveynler tarafından cevabı merak edilen sorulardandır. 

Uzun ve bir o kadar da keyifli bir serüven olan Bale eğitiminin, çocuklarını profesyonel birer balerin veya balet olarak yetiştirmek isteyen ebeveynlere cevap olarak, sabır isteyen bir yol olduğunu söyleyebiliriz. O halde, Bale eğitimi kaç yıl sürer, çocuk Bale kaç yıl merak edenler için biraz göz atalım.

Çocuk Bale Eğitimi Süresi – Çocuk Bale Dersleri Yaş Grupları

Çocuk bale eğitimi kaç yıl sürer? Nasıl bir eğitimdir? Çocuklarını Bale kurs programları ile yetiştirmek isteyen aileler için bu soruları merkeze alarak çocuk bale eğitimi programında çocuklarınızı bekleyen aşamalara biraz daha yakından bakalım. Çocuk Bale eğitimi kaç yıl sürer merak ediyorsanız, iszler için yaş gruplarını esas alarak hazırladığımız çocuk Bale kursları ve özelliklerini listeliyoruz.

Çocuk Bale eğitimi süresinin kaç yıl sürdüğü konusundan önce belirtmeliyiz ki Bale için geç bir yaş yoktur ancak çocuk Bale eğitimleri başlangıç yaşı en erken 3 olarak belirlenmiştir. 3 yaşından itibaren her birey BAle yapabilir, en erken yaş Bale eğitiminin içselleştirilmesi ve beden esnekliğinin o yaşlarda maksimum seviyelerde olması açısından önemlidir.

1. Çocuk Bale Eğitimi 3-4 Yaş Grubu

3-4 yaş Bale Eğitimi ile geleceğin balet ve balerinleri müzik ile uyumlu adım atmayı, ritim duygusunu geliştirmeyi, kaba motor hareketlerini, beden uzuvlarını tanımayı ve ekip halinde çalışmayı öğrenir.

3- 4 yaş Bale grubu eğitimi ortalama 12 ay sürmektedir. Çocuklarınızın sosyalleşmesine, keyifli vakit geçirmesine olanak tanıyan Bale Eğitimleri erken yaşlarda kendini daha rahat ifade etme becerisi kazanır. Aileler ve çocuklar eğer isterlerse bir sonraki seviyede Bale eğitimi alabilirler.

2. Çocuk Bale Eğitimi 4-5 Yaş Grubu

Çocuk Bale eğitimi kaç yıl sürer diye merak eden aileler için söylemeliyiz ki sizing seçtiğiniz yola göre Bale eğitimi süresi değişkenlik gösterir. Çocukların yaş grupları dikkate alınarak hazırlanan programlara, çocuğunuza uygun yaş grubunda hazırlık seviyeden pro seviyeye kadar Bale eğitimi aldırabilirsiniz. 4 – 5 yaş Bale eğitimleri, Bale hazırlık seviye kursu olarak bilinmektedir.

Uzun Bale yolculuğunun adımlarından biri olan 4 – 5 yaş Bale eğitimi yaklaşık 7 ay sürmektedir. Çocuklarınız Bale adımlarının, figürlerinin ve tekniklerinin temelini burada atarlar.

3. Çocuk Bale Eğitimi 6-12 Yaş Grubu

Çocuklarınız 6 yaşında ve daha büyükse Bale eğitimi almak istediğinizde seçtiğiniz dans kursu tarafından size çocuğunuzun daha önce eğitim alıp almadığı sorulur. Bunu sebeplerinden biri, Bale eğtiiminin 6 – 12 yaş grubuna temel Bale eğitimi olarak verilmesidir. Çocuklarınızın yetenekleri, bilgileri ve istekleri dahilinde programlar oluşturulur. 7 ay süren 6 – 12 yaş temel Bale eğitiminin ardından çocuklar isterlerse bir sonraki seviyede eğitim almaya devam edebilirler. 

4. Çocuk Bale Eğitimi 13-18 Yaş Grubu 

13 – 18 yaşlar, çocukların geleceğe dair isteklerini ve kendilerini keşfettikleri en temel dönemlerden biridir. Ergenlik çağının gelmesi ile çocukların geleceğe dair düşünceleri değişir ve gelişir. Balerin ve balet olmak isteyen çocuklar bu dönemlerde 7 – 8 aylık bir Bale eğitimi ile temel Bale eğitimlerinde öğrendiklerini ilerletebilirler. Ancak, Bale eğitiminin öğrenim süresini çocuklarınızın daha önce Bale yapmış olması ya da olmaması etkilemektedir.

Çocuk Bale Eğitimi Ne Kadar Erken O Kadar İyi!

Çocuklarının dans ile büyümesini isteyen aileler, Bale tekniklerini öğrenmesini ve çocuklarının kendilerini Bale ile geliştirmesini isteyen ebeveynler çocukalrının yaş gruplarında uygun eğitimler aramaktadır. Ebeveynlerin bu arayışında merak ettikleri konular olarak çocuk Bale eğitimi kaç yıl sürer, çocuk Bale dersleri hangi yıllar arasında alınır gibi sorular yer almaktadır. 

Çocuk Bale dersleri ve öğrenim süresi 3 yaşından başlamaktadır. 3 yaşında başlamayan ve Bale eğitimi almak isteyen çocuklar da kendi yaş gruplarında açılan 6 – 12 ve 13 – 18 yaş grubu Bale eğitimlerine katılabilirler.

Bale öğrenimi süresi çocuklarınızın yeteneğine, Bale bilgisine, geçmişine ve pratiklerine göre değişim göstermektedir. 

Çocuklarının minik balerin ve baletler olmasını isteyen aileler kendilerine uygun bir Bale eğitimi aramaktadır. Dans Akademi olarak MEB onaylı Bale derslerimiz ile çocuklarınıza dans sevgisini Bale eğitimleri ile kazandırıyoruz. Kaliteli bir eğitim programını uzman eğitmenlerden alacakları Bale eğitimlerinin yanında, güvenle sosyalleşebilecekleri samimi atmosferimize çocuklarınızı güvenle gönderebilirsiniz!

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46