Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Zumba Kursunda Ne Öğrenilir? Zumba Kursları Eğitim İçeriği

Zumba Eğitimi Programları… Zumba Kursları Size Ne Öğretir?

Son yıllarda Zumba’ya artan ilgiye siz de katıldınız ve Zumba kursları ne öğretiyor merak mı ediyorsunuz? Zumba’yla yeni tanışan ve Zumba ile spor yapmaya yeni başlayacak insanların en çok ilgisini çeken konu Zumba dersleri aldıklarında bu derslerin onlara ne gübü bir katkıları olacağı…

Zumba’nın dinamik dünyasına katıldığınız anda ne gibi değişiklikler sizleri bekliyor her birini yazımızın devamında bulabilirsiniz. Zumba kursları araştırmanıza faydası olacak ve sizi Zumba yapmaya heveslendirecek program içeriklerine bir göz atın!

Zumba kursunda ne yapılır sizin için cevaplıyoruz; 

1. Beden Farkındalığı Kazanacaksınız

Günlük yaşantınızda duruş bozukluklarınızın ne kadar farkında oldunuz? Doğru yürümek, dik durmak, ks ve iskelet sisteminize zararlı ya da faydalı hareketlerin kaçı hakkında bilgi sahibisiniz? Zumba kursları sizlere ilk olarak doğru anatomi bilgisi verir! 

Kendi bedeninizi daha yakından tanıma imkanını Zumba kurslarının ilk haftalarında yakalarsınız. Bunun sebebi, verilen anatomi bilgisi, doğru bir postüre ulaşma çalışmaları hakkında bedeninizin sınırlarınızı bilmenize ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bilgiler vermesidir. Kuvvet ve esneklik çalışmalarıyla bedeninizi geliştirir ve “Alan, Beden, Efor, Biçim" olgusu, beden uzuvları üzerine çalışmalar ile daha verimli Zumba dersleri geçirmek için ilk adımı atarsınız. 

2. Doğru Duruş ve Spor Bilgisi

Zumba’nın sporla bağlantılı bir dans türü olduğunu biliyoruz, peki Zumba programları spora dair ne öğretiyor? 

İlk olarak Stretching hareketleri ile kaslarınızı esnettiğiniz bir sürece giriyorsunuz. Daha sonra nefes egzersizleri ile doğru nefes almayı ve daha verimli solunumu öğreniyorsunuz. Fitness hareketlerini tanıyor ve bunların temelini atıyorsunuz! Stretching / Jimnastik, Ritimli ve Doğru Yürüme, Sahnede Duruş konularıyla dans ve sporu birleştiriyor; Fitness Hareketleri İle Zumba, Strong Zumba (Müzikle Squat) yaparak dans ederken spor yapmanın keyfini çıkarıyorsunuz. 

3. Müzik Bilgisi ve Ritim Duygusu 

Birbirinden güzel müziklerle çeşitli koreografiler yapmayı öğreniyorsunuz! Böylece spor yaparken müzik kulağınızı ve ritim duygunuzu geliştiriyorsunuz. Zumba’nın ve dans etmenin en güzel faydalarından biri olarak, Zumba kursunda ne öğretilir sorusunun en olağan cevaplarından biri de bu. Dans ederken giderek daha iyi bir müzik kulağına sahip olacaksınız ve Zumba yapmaktan gün geçtikçe keyif alacaksınız.

4. Zumba Yaparak Çeşitli Koreografilerde Dans Etme

Zumba’da hangi müziklerle dans edebileceğinizi biliyor musunuz? Zumba kursunda ne öğretilir derseniz, cevabımız tabii ki koreografi kurarak dans etmek olur! Zumba Müzikleri (Cha Cha, Mambo, Samba, Zumba, Cumbia, Salsa, Hip Hop, Oryantal, Flamenko, Bachata) ile dans etmenin keyfini çıkarırken bir yandan enerjinizi atacak, diğer yandan daha formda bir vücuda adım adım ulaşacaksınız. 

Her dans ve müzik türünden esinlenebilen özgür hareketleriyle Zumba yaparken bir yandan müizk türlerini ve farklı türlerde dans etmeyi öğreneceksiniz. 

5. Partner ve Grupla Dans Etme Kabiliyeti

Tek başınıza dans edebiliyor olabilirsiniz, peki ya grup senkronizasyonuna uyabilir misiniz? Zumba ile dans ederken beden dengenizi tekrar bulacak ve çevrenizdeki insanlarla daha koordine hareket etmenin keyfini çıkaracaksınız. Böylece Zumba kursunda dans ederken yalnızca siz değil, koreografi içerisindeki tüm öğrenciler ve eğitmen de ortaya çıkan hoş dans şovundan keyif alır. 

Zumba’dan keyif Almanın Anahtarı: Kapsamlı Bir Eğitim Programı!

Zumba yaparak hayatınıza biraz renk katmak, hareketli müzikleriyle daha formda bir vücuda sahip olmak mı istiyorsunuz? Zumba kursları araştırıyor, Zumbada ne öğrenilir merak mı ediyorsunuz? Merakınızı gidermek için hiçbir zaman geç değil!

Zumba her yaştan insanın rahatlıkla yapabileceği bir dans türü. Dans bilginiz hangi seviyede olursa olsun Zumba yaparak çok eğlecenek ve daha asağlıklı bir bedene sahip olmanın keyfini çıkaracaksınız. Tek yapmanız gereekn kendinize uygun bir eğitim planı sunan kapsamlı bir Zumba kursu bulmak!

Dans Akademi 15 yıllık deneyimiyle geliştirdiği Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Zumba kursu programıyla uzman dans eğitmenleri aracılığıyla bilgi birikimi ve tecrübesini öğrencilerine aktarmaya devam ediyor. Zumba kursunda ne öğretilir merak ediyorsanız siz de Dans Aakdemi’ye gelin, size en uygun Zumba eğitimi planını birlikte belirleyelim ve en kapsamlı Zumba dersleri ile forma girmenin tadını çıkarın!

[widget-174]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46