Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Salon Danslarının Zarif Kraliçesi: Vals Dans – En Asil Salon Dansı

Vals Dans nedir? Vals Dansı Kökeni İle Salon Dansları

16. yüzyılların Avrupa’sından günümüze kadar uzanan Vals, prens ve prenseslerin dansı olarak anılan asil ve zarif bir salon dansıdır. Figürlerinden müziklerine, müziklerinden kıyafetlerine kadar vals gösterişli havasını izleyenlere çarpıcı bir şekilde yansıtmaktadır.

Peki, vals dansı nedir ve vals dansı nasıl yapılmaktadır? Asil ve zarif bir dansı keşfe çıkmak isteyenler için valsin gösterişli dünyasına bir yolculuk yapıyoruz. İte vals dansı hakkında merak edilenler ve bilinmeyen yönleriyle vals dans!

Vals Dans Nasıl Yapılır? Vals dans Hareketleri Nelerdir?

¾’lük adımlarla yapılan vals dansı, kadın ve erkek dansçıların bedenlerinin birbirine yakın temasta olduğu bir salon danstır. Çiftler vals dans süresince yavaş ve zarif bir müzik eşliğinde birbirlerinin etrafında dönerek dans figürlerini uygularlar. 

Vals dans süresince çiftler arasındaki temas sona ermez. Duygusallığı ve aşkı yansıtmayı amaçlayan vals dansı, adımlardan bakışlara kadar zarafetle şekillenmiştir.

Vals dansı için Viyana vals dansı ve Modern vals dans olmak üzere iki stil bulunmaktadır. Bu stiller ritim hız ve tarz yönüyle birbirinden ayrılmaktadır Viyana valsi; hız ve duraklar olarak daha tempolu bir yapıya sahipken modern vals romantizm ile ön plana çıkmaktadır. Modern vals türünde Viyana vals dansı aksine tüm salonu dönme ve salonu tamamıyla kullanma gibi bir durum söz konusu değildir çiftler oldukları yerde dans figürlerini uygulayabilirler.

Vals Dans Müzikleri – Etkileyici Müzikleri ve Senfonilerle Vals Dansı

Geleneksel vals dans müziği, 3/4 ritim, ölçü başına bir akor ve her ölçünün aşağı vuruşunun akorun kökünü ve ikinci ve üçüncü vuruşların kökün üzerinde akor tonlarına sahip olduğu yinelenen bir çeyrek nota deseni tarafında karakterize edilmektedir. 

Vals dansı müziklerinde senfoni atmosferi yaygın olmakla beraber piyano ve keman gibi enstrümanların etkisi çoğunlukla görünmektedir.

Vals Dansı Kurs Seçimi – Profesyonel Eğitimle Vals Dansı Kursları

Vals detayları ve figürleri noktasında sıkı çalışma isteyen profesyonel bir danstır. Bu sebeple vals dansı meraklıları için profesyonel bir eğitim almak son derece önemlidir. 

Vals dans kursu size vals dansı için profesyonel bir nitelik kazanma doğrultusunda hedeflediğiniz eğitimi sunabilmektedir. Size en verim sağlayacak vals dans kursu seçmek için MEB onaylı bir vals kursu tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

Bunu haricinde vals dans kursu uzman eğitmen kadrosu, vals dans kursu sınıflarının konforu, genişliği ve temizliği, dans kursunun toplu taşımaya yakın olması da özel araçla kolayca ulaşabileceğiniz merkezi bir konumda yer alması size en verimli dans eğitimini verecek vals kursu seçiminizde son derece önemlidir.

Vals dans ile siz de gösterişli bir salon dansı öğrenmeye başlayın ve zarafeti doruklarda hissedin!

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46