Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansı Olarak Neden Vals?

Düğün Danslarının Romantik Klasiği

Duyusallığa dayanan stili, yumuşak adımları, zarif dönüşleri ve tutuşları ile düğün dansları denince ilk akla gelen seçeneklerden biri hiç şüphesiz vals dansıdır. Romantizmiyle öne çıkan düğün dansı vals, çiftler arasındaki aşkı ve uyumu misafirlere en güzel aktarmanın yollarından biridir. Nitekim düğün dansları için vazgeçilmez olması da büyük oranda burada yatmaktadır.

Asil ve zarif estetiği ile ilk dans seçiminde çiftlerin en popüler tercihleri arasında bulunan düğün dansı vals, tarihi açıdan aslında bir balo dansıdır. Gelin, isterseniz vals dansı tarihine kısaca bir göz atalım ve vals düğün dansı haline gelmeden önce nasıl yaygınlaşmış ona bakalım.

 

Düğün Dansı Olmadan Önce Vals Baloların Vazgeçilmeziydi!

Vals düğün dansı haline gelmeden önce baloların vazgeçilmez danslarından biriydi. Özellikle 18. yüzyıldan itibaren üst sınıflar tarafından kabullenilen vals dansı, estetik ve asil duruşuyla baloların vazgeçilmezi halini almıştı. Ancak hemen söyleyelim, vals dansının balo ve düğün dansı haline gelmeden önce tepki topladığı bir dönem de var! Nitekim 13. yüzyılda Viyana’da doğan dansın geniş kitlelere ulaşması ve üst sınıflar tarafından kabul edilmesi 18. yüzyılı buluyor.

Vals dansı öncesinde balo dansları genellikle duyusallıktan uzak, neredeyse hiç temas içermeyen, partnerlerin birbirleri etrafında hareket ettiği danslardı. Vals dansı ise duyusallığa dayanan stili ile adeta balolarda bir devrim yaptı. Ancak bunun başlarda kabul edilmediğini söyleyelim. Özellikle din adamları vals dansı tekniğini bir çeşit ahlaki yozlaşma olarak görüyordu. Ancak Schubert ve Strauss gibi bestecilerin vals dansı için müzikler bestelemesiyle dans daha da yaygınlık kazandı.

Vals Düğün Dansı İçin Neden Vazgeçilmez?

Çiftlerin birbirlerine kenetlenerek yaptıkları vals düğün dansı, romantizmin doruğa çıktığı dans stillerinin başında gelir. Dans boyunca çiftler birbirlerinden hiç ayrılmadığı için aşkın buram buram hissedildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Üstelik doğru müzik ve teknik uyumu ile birlikte vals düğün dansı göz alıcı koreografilerin ortaya çıkması için idealdir. İşte vals düğün dansı olarak neden vazgeçilmez sorusuna verebileceğimiz bazı yanıtlar:

  • Vals düğün dansları romantik ve duygusal çiftler için en uygun dansların başında gelir.
  • Vals düğün dansı asil ve zarif hareketlerin bir araya gelmesinden oluşur.
  • Birçok salon dansına kıyasla vals düğün dansı daha kolaydır.
  • Çiftlerin dans boyunca ayrılmadığı vals düğün dansı, aşkınızı sergilemenizi sağlar.
  • Son derece zarif ve estetik bir koreografiye sahip olan vals dansı misafirlerinizi etkilemeniz için birebir.
  • Partnerinizi düğün dansı için ikna etmek istiyorsanız vals düğün dansları en iyi seçeneklerden biridir.

Vals müziklerinin büyüleyici ezgileri ve vals düğün dansı temel teknikleri dans pistinde partnerinizle adeta bir bütün haline gelebilir, misafirlerinize görsel bir şölen sergileyebilirsiniz.

Düğününüz İçin Gelin Birlikte Hazırlanalım!

Düğün dansı için hala karar vermediniz mi? Ya da vals düğün dansı için karar verdiniz, ancak zamanınız az olduğu için endişeli misiniz? Kendinizi vals dansının ustalarına emanet edin, Dans Akademi’nin büyüleyici ortamında romantik bir dünyaya adım atın, partnerinizle birlikte kısa sürede vals tekniklerini öğrenerek göz alıcı koreografiler sergileyin!

Dans Akademi’de çiftlerimize özel hazırladığımız vals kursları ile vals düğün dansı inceliklerini kısa sürede öğretiyor, düğün hazırlıklarınızı mükemmelleştirmenize yardımcı oluyoruz. Kim bilir, belki de içinizdeki potansiyeli açığa çıkarır, vals düğün dansı kursları ile dansa olan yeteneğinizi keşfedersiniz...

[widget-191]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46