Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Stretching Kursları – Tercihinizi Yaparken Dikkat Edin!

Stretching Kursu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Birçok dans ve sporun temelinde yatan Stretching, bedeninize gerekli esnekliği kazandırmak ve kaslarınızın gevşemesini sağlamak için son derece önemli bir alandır. Nitekim Stretching kursları ile günümüzde pek çok dans okulu, dans tutkunlarına eğitim vermekte, hem farklı dans türleri için kursiyerlerini hazırlamakta hem de daha sağlıklı bir bedene sahip olmalarını sağlayarak yaşam kalitelerini artırmaktadır.

Ancak Stretching kursu veren dans okullarının sayısının artmasıyla dans severlerin zihninin karışmaya başladığını da kabul etmek gerekir. Pek çok insan kendisi için en iyi Stretching kursu programını ararken nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda yeterli bilince sahip olmadığı için kalitesiz kurumların reklam spotlarına kanmakta, standartları oldukça düşük eğitimlerle hem vakitlerini hem de zamanlarını harcamaktadır.

Peki Stretching kursu seçerken nelere dikkat etmek gerekir? 15 yıllık bir dans okulu olarak sizlerle tecrübelerimizi paylaştık. Stretching eğitimi veren dans okulları hakkında araştırma yaparken aşağıda saydığımız hususlara dikkat edin, kötü bir sürprizle karşılaşmayacağınızdan emin olun!

1. MEB Ruhsatı

Stretching kursu seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında MEB ruhsatı olup olmadığına bakmak gelmektedir. MEB ruhsatı olmayan bir dans okulu, kaçak bir eğitim kurumudur. Böylesi bir kurumdan eğitim almanız düşük standartlara mahkum olmanız anlamına geleceği gibi aynı zamanda suçtur! Suça ortak olmamak için Stretching kursu ararken MEB ruhsatı olup olmadığına bakmayı ihmal etmeyin.

2. Kurum Deneyimi

Kendisini eğitim sektöründe kanıtlamış, deneyimli kurumlarda eğitim almak beklentilerinizin altında bir Stretching kursu ile karşılaşmamak için oldukça önemlidir. Nitekim mezun yorumlarına ve yorumlarda vurguladıkları noktalara bakarak sizin için en Stretching kursu olup olmadığına dair fikir edinebilir, güçlü ve zayıf yönlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sektörde tanınmış, en iyi Stretching kursları arasında sayılan dans eğitim merkezlerinden ders almanız, kariyerinizi dans üzerine kurmayı planlıyorsanız da son derece faydalıdır.

3. Eğitmen Kadrosu

Stretching kursu seçerken kurumun deneyimi kadar önemli olan bir diğer nokta da eğitmen kadrosunun deneyimi ve uzmanlığıdır. Yeterli deneyime sahip olmayan bir eğitmenden Stretching kursu almanız, eğitmeniniz sizi yanlış yönlendirdiği takdirde, Stretching hareketleri sırasında eklemlerinizin zarar görmesine neden olabilir. Sağlığınızı tehlikeye atmamak için Stretching kursları hakkında araştırma yaparken kesinlikle eğitmenlerle ilgili de bilgi edinmeye çalışın, Stretching eğitimi verebileceklerini gösteren sertifikalarını görmek isteyin!

4. Sınıf Mevcudu

Özellikle düşük fiyat politikasıyla hareket etmek isteyen Stretching kursları çoğu zaman öğrencilerin ihtiyaçlarını görmezden gelerek onları tıka basa dolu sınıflarda eğitim almaya mahkum eder. Ancak verimli bir Stretching eğitimi için eğitmeninizle etkileşime geçebildiğiniz bir sınıf ortamında olmanız gerekir. Eğitmeniniz sizin hareketlerinizi izleyerek gerekli düzeltmeleri yapabilmeli, geri dönüş verebilmelidir. Aynı şekilde siz de aklınıza takılanları rahatça eğitmeninize sorarak yanlış bildiklerinizi düzeltmeli, aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmelisiniz.

5. Ders İçerikleri

Stretching kursları için tercih edeceğiniz dans okulunun nasıl bir eğitim politikası izlediğini bilmelisiniz. Stretching kursu ders içeriğini belirlerken dans okulu hangi metotları takip ediyor, haftalık ders programı nasıl, neler öğreneceksiniz gibi sorular son derece önemlidir. Niteliksiz eğitmenler ve eğitim kurumları gerçek bir plan ve eğitim metotları olmaksızın kursiyerlerine eğitim vererek onların beden sağlığını önemsemek yerine kazanç elde etmeye çalışır. Bu nedenle Stretching kursu alacağınız eğitim kurumunu seçerken dikkatli davranmalısınız.

Sağlığınız İçin En Doğru Tercihi Yapın!

Sağlığınıza yeterince vakit ayıramadığınızı mı düşünüyorsunuz? Kas ve eklem ağrılarından mı şikayetçisiniz? Tüm bunların önüne Stretching kursu ile geçebilir, çok daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilir, yaşamınızı A’dan Z’ye değiştirebilirsiniz.

Konforlu ve geniş dans stüdyolarımız, size özel hazırladığımız ders programlarımızla Dans Akademi’de sizleri bekliyoruz! Dans tutkunu binlerce öğrencimiz, alanında uzman eğitmenlerimiz ve sanatsever personellerimizle bu kalabalık ailenin bir parçası olmak ve yaşamınıza renk katmak için siz de ailemizin bir parçası olun…

[widget-221]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46