Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Salsa Kursunda Ne Öğrenilir? Salsa Kursları Eğitim İçeriği

Salsa Eğitimi Almak İsteyen ve Programlarını Merak Edenlere… Salsa Kursu Size Ne Katacak?

Salsa’yla ilgileniyor ve bir Salsa kursu ile merakınızı gidermek mi istiyorsunuz? Salsa eğitimi almadan önce ne öğreneceğinizi merak ediyor ve bilgi almak istiyorsanız tam size göre bir yazımız var! Salsa kursu nedir, size ne kazandırır… Salsa’nın rengarenk dünyasına adım attığınız anda hangi değişimleri hissedeceksiniz?

Salsa kursu eğitim planı hakkında merak ettiklerinizi yanıtlıyoruz! Salsa kursu size ne öğretecek merak ediyorsanız bir dans kursuna kayıt olmadan önce eğitim programları hakkındaki yazımıza bir göz atın…

Salsa kursunda ne öğrenilir, işte cevabı:

 

1. Beden Farkındalığı Kazanırsınız

Salsa kursunda ne öğrenilir sorusunun ilk cevabında beden farkındalığı kazanacağınızı beklemiyorsunuzdur. Ancak, Salsa eğitimi size ilk olarak beden farkındalığı kazandırır. Salsa figürlerine başlamadan önce yapacağınız Stretching hareketleri ile kaslarınızı esnetecek, genel Anatomi bilgisi ile kendinizi tanıyacaksınız. 

Salsa derslerinin ilk aşamasında kazanacağınız beden farkındalığı; sınırlarınızı bilmenize ve kaslarınızı ne kadar geliştirmeniz gerektiğine dair size bilgi verir. Kuvvet ve esneklik çalışmalarıyla bedeninizi geliştirir ve “Alan, Beden, Efor, Biçim" olgusu, beden uzuvları üzerine çalışmalar ile daha verimli Salsa dersleri geçirebilirsiniz.

Salsa dersleri öncesinde ısınma hareketlerini ve genel anatomi bilgilerini ihmal etmek, dans serüveninizde sorun yaşamanıza neden olabilir. Salsa dersi öncesinde mutlaka bedeninizi Salsa’nın canlılığına hazırlayın!

2. Doğru Duruş ve Nefes Egzersizleri

Beden farkındalığı ile birlikte Salsa eğitimi programları size doğru duruş, postür bilgisi ve dans için uygun nefes alma pratiklerini kazandırır. Bedeninizi tanır ve profesyonel eğitmenleriniz aracılığıyla duruş bozukluklarınızın farkına vararak yanlışlarınızın önüne geçebilirsiniz. 

Salsa dersi en keyifli doğru dans ederek geçer! Doğru dans etmenin en temel unsuru da doğru duruşu kazanmaktır… Hareketlerinizin temelini oluşturacak pozisyonunuz ve Salsa figürlerinizde sürekliliği kazandıracak nefes egzersizleri ile siz de Salsa eğitimi keyfini yaşayabilirsiniz.

3. Müzik Bilginiz ve Ritim Duygunuz Gelişir

Salsa yalnızca uyumlu adımlar ve gösterişli figürlerle bedeninizi hareket ettirmk değildir! Latin danslarının en canlılarından biri olan Salsa’nın oldukça geniş kapsamlı bir müzik kültürü var. Salsa eğitim programlarında olmazsa olmaz bir konu: Müzik ve Ritim Bilgisi. Salsa’nın kendine has ritimlerine eğitiminiz boyunca aşina olacak ve Salsa yapmaktan büyük keyif alacaksınız. Salsa’ın müziklerinde doğru adım atmayı, müziğin ritmiyle doğru figürleri en etkili şekilde sergilemeyi öğreneceksiniz. 

4. Salsa Adımları, Figürleri ve Salsa Hakkında Her Şey!

Salsa kursu nedir, Salsa kursunda ne öğrenilir? Tabii ki Salsa hakkında her şey! İster başlangıç seviyesinde bir Salsa dersi alın isterseniz profesyonel olmayı amaçlayın, Salsa kursu programları ilk olarak temel Salsa adımlarını, figürleri ve erkek ile kadın figürleri arasındaki farklılıkları, temel tutuş pozisyonlarını ve dönüşleri öğretir. Salsa’ya has olan “Shine” tekniğini öğrenir ve kendi doğaçlama figürlerinizi de sergileme imkanı bulursunuz. İleri seviye Salsa kursu programları ise temel tekniklerin biraz daha geliştirilmesiyle daha profesyonel bir dans tecrübesi sağlar... Salsa kültürünü, salsanın ne olduğunu, Cross Body Inside Turn ve varyasyonları, Open Break, Koplex Kol, Under Arm Turn, Stop on X ve varyasyonları, Cross Body Outside Turn ve varyasyonları, Swing Turn (Coca Cola) gibi Salsa’ya ve Latin danslarına has figürleri ve çok daha fazlasını öğrenirsiniz. 

5. Jest ve Mimiklerinizi Etkili Kullanabilirsiniz

Dansın ve Salsa’nın yalnızca bedeninizi hareket ettirmekten ibaret olmadığını söylemiştik. Dans ederken yalnızca bedeninizi aktif ve etkili kullanmayı değil, kıvrak Salsa figürleriniz yanında jest ve mimiklerinizi de doğru kullanmayı öğreneceksiniz! Salsa kursu ile dans ederken müziğin ve Salsa’nın duygularını bedeninizle ifade etmenin tadına varın. Dans ederken duygularınızı yansıtacak ve mimiklerinizin kullanımıyla tiyatral bir dans sergileyebileceksiniz. Salsa kursunda ne öğrenilir sorusuna belki de en beklenmedik cevap jest ve mimik kullanımı olsa da evet… dans ederek beden dilinizi etkin kullanmayı öğrenirsiniz!

6. Partner ve Grup ile Dans Etme Kabiliyeti 

Salsa dersleri size grup içinde dans etme kabiliyeti ve partnerle uyumlu hareket etme becerisi kazandırır. Böylece, dansınızdan sadece siz değil, grubunuz ve karşınızdaki partner de keyif alır. Partnerle senkronize hareket etme becerisi kazandığınızda dansınızla uyumunuz artar, kendinizi partnerinize güvenle teslim edebilir ve ortaya mükemmel bir görsel şölen çıkarabilirsiniz. 

Kapsamlı Salsa Eğitimi Programlarıyla Danstan Keyif Alın!

Bir Salsa kursundan beklentiniz nedir, Salsa kursunda ne öğrenilir? Salsa’yı en ince ayrıntısına kadar öğrenerek en mükemmel figürleri sergilemek istersiniz değil mi? Salsa kursu süreci ardından en iyi deneyimi kazandığınızı nasıl anlarsınız? Salsa kursunun size kazandırdıkları aslında saymakla bitmez ancak kapsamlı bir eğitim aldığınızdan emin olmalısınız! Tüm bedeninizle dans etmeyi öğrenmek için Salsa kursu eğitim programları hakkında detaylı bilgi almayı unutmayın!

Eğer siz de Salsa’yı uzman eğitmenlerden öğrenmek istiyor, kendinizi dans ederek geliştirmeyi amaçlıyorsanız; Dans Akademi Salsa eğitimleri sonrasında değişiminizi farkedecek ve çok mutlu olacaksınız! Kapsamlı eğitim programı, uzman eğitmenlerden Avrupa standartlarında Salsa eğitimler ve yeteneklerinizi ölçebileceğiniz dans yarışmaları, dansınızı geliştirmenize yarayacak usta eğitmenlerden yorumlar ve size sahne deneyimi kazandıracak dans gösterileri için siz de Salsa kursu Dans Akademi’yi tercih edin! Gelin, size en uygun ders programını hazırlayalım, Salsa dersi ile danstan alacağınız verimi arttıralım!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46