Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Salsa Dans Nedir? En Eğlenceli Danslar

Latin Esintilerinin En Etkileyici Fırtınası: Salsa Dansı

Karayipler’den başlayarak tüm dünyada sesini duyuran salsa, aslen atin kökenli bir dans türüdür. Çift olarak ve grup halinde yapılabilen salsa dansı, türüne özgü müzikleri ile de oldukça dikkat çeken bir dans türüdür. Hareketli ve ritmik bir yapıya sahip olan salsa, enerjik ve eğlenceli bir dans öğrenmek isteyenler için sıklıkla tercih edilmektedir. 

Salsa ile eğlenerek bir Latin dansı öğrenmeniz ve günlük hayatın stresini pistlerde atmanız oldukça mümkündür. Peki, başlamadan önce salsa dansı hakkında neler öğrenmeliyiz? İşte salsa dans için dikkatinizi çekecek bilgiler!

Salsa Latin Dansı İçin Fark Yaratan Salsa Dans Türleri 

Aslen serbest bir stile ve doğaçlama yapıya sahip olan salsa dans pistini tümüyle kullanmayı gerektirmeyen bir Latin dansıdır. Salsada belli kurallara ve hareketleri bağlı kalma zorunluluğu bulunmamaktadır. Buna bağlı olarak stilleri açısından farklılık gösteren salsa dans türleri de bulunaktadır.

Latin dansları arasında fazlaca salsa stili bulunmakla birlikte başlıca üç salsa stili mevcuttur: Bunlar Küba stili, Riko stili ve Port Stilidir.

Salsa Dansı Nasıl Yapılır? Salsa dans figürleri ve Salsa Dans Hareketleri

İspanyolca salça ve sos anlamlarına gelen salsa kelimesi, son, guaguancó, rumba, boogaloo, pachanga, guaracha, plena ve bomba gibi dans tarzlarından esinlenerek adeta bir karşımı sonucunda ortaya çıkmış salsa dansı için son derece uygun bir isimdir.

Salsa dansı hareketlere bağlı kamadan doğaçlama olarak yapılır, hızlı ve tempolu bir dans olan salsa dansı için serbest bir stil hakimdir. Ritmik enstrümanlar eşliğinde salsa müzikleri ve adımları bir bütün olarak ilerle. Adımlar hızlı ve müzikle uyumludur.

Salsa Kurs Seçimi – Profesyonel Bir Eğitim için Salsa Kursları

Salsa dansı öğrenerek rutin yaşamlarına renk katmak ve Latin dansının inceliklerini öğrenmek isteyen kişiler profesyonel bir eğitim için bir salsa kursu ile iletişime geçebilir. Salsa dansı size keyifli dakikalar yaratmanın yanında vücut gelişiminiz ve sağlığınız için de ayrıca önemlidir.

Sportif bir dans olan salsa ile eğlenceli ve sağlıklı zaman dilimlerine sahip olabilirsiniz. Salsa kursları içerinde size en verim ağlayacak kursu seçmek için MEB onaylı bir salsa kursu tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

Bunu haricinde salsa kursu uzman eğitmen kadrosu, salsa sınıflarının konforu, genişliği ve temizliği, kursunun toplu taşımaya yakın a da özel araçla kolayca ulaşabileceğini merkezi bir konumda yer alması size en verimli dans eğitimini verecek salsa kursu seçiminizde son derece önemlidir.

Bu faktörler ışığında salsa kursu eğitim danışmanları ile görüşebilir salsanın renkli dünyasında kendinize bir yer ayırabilirsiniz. Daha eğlenceli ve sağlıklı günler için sizde salsa dansı yapın!

[widget-171]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46