Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Roman Dansı Öğrenmek İçin Kursa Gidilir Mi?

Hayata Roman Havası ile Mola Verin!

Roman kültürünün rengarenk atmosferini en iyi şekilde yansıtan aktivitelerden biri olan Roman dansı veya Roman havası günümüzde de dans tutkunları tarafından sergilenmekte ve yaşatılmaktadır. Pek çok Roman dansı denince basit kalça ve bel hareketlerinden ibaret olduğu gibi bir yanılgıya kapılır. Ancak vurgulamak gerekir ki Roman dansı öğrenmek bu kadar kolay değildir.

Nitekim Roman dansı öğrenmek için kursa gitmeyi gereksiz görmek bu anlamda dansın hakkını vermemek olacaktır. Eğitim almamış kişiler müziğin ritmine kapılarak çeşitli figürler sergilemektedir, ancak bunlar Roman havası saymak doğru olmayacaktır. Ayrıca Roman havası yalnızca figürlerden ibaret değildir, altında yatan kültürü de görmezden gelmemek gerekir.

Gelin, Roman dans kursu programlarının Roman havası öğrenmek isteyenlere ne gibi katkılar sunduğuna yakından bakalım.

 

Roman Havasının İnceliklerini Öğrenirsiniz!

Roman dansı, kalıplaşmış figürlerinin az olması nedeniyle belli koreografilerin ezberlenmesinden çok vücuda gerekli esnekliği ve kıvraklığı kazandırarak öğrenilmelidir. Bunun için de ezbere yapılacak Roman dansı hareketleri ile dansın temellerini öğrenmek mümkün değildir. Aksine bedenin istenen kıvraklığa ve esnekliğe kavuşması için özel çalışmalar uygulanmalı, bolca pratik yapılmalıdır.

Roman Kültürüyle Tanışabilirsiniz!

Daha önce de vurguladığımız gibi Roman dansı yalnızca birkaç figürden ibaret değildir. Roman dansı öğrenmek aynı zamanda Romanların yaşamını, bir ulus olarak çektikleri acıları ve kültürlerini anlamak demektir. Böylesine rengarenk bir kültürü detaylı bir biçimde öğrenmek için elbette kendi çabalarınızla yol kat edebilirsiniz. Ancak gerçek bir dans okulunda Roman dansı öğrenmek, bu kültürü yaşamanızı sağlayacak, hissetmenize yardımcı olacaktır.

Dansla Sosyalleşebilirsiniz!

Roman havası dans kursu programlarının yalnızca bilgi edinmek ve dansın tekniğini öğrenmekle alakalı olmadığını unutmayın! Tıpkı sizin gibi farklı kültürlere meraklı olan insanlarla tanışmak, sosyalleşmek, hayata karışmak ve yeni arkadaşlar edinmek için Roman dans kursu programlarından yararlanabilirsiniz. Çevrenizde Roman kültürü hakkında sohbet edebileceğiniz yeni kültürlere ve dansa meraklı insanlar olsun istemez misiniz?

Gündelik Hayatın Sıkıntılarından Uzaklaşabilirsiniz!

İş, okul, aile veya gündelik rutinler... Tüm bunlar zaman zaman bunalmanıza ve kendinizi monoton bir döngüye hapsolmuş gibi hissetmenize neden olabilir. Bundan kurtulmanın en iyi yollarından biri de Roman havası kursu almaktır. Roman havası öğrenmek için gittiğiniz Roman dans kursları, yaşamınıza katacağı renkle eski neşenize kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıcalıklı Bir Hobi Edinmek İçin Roman Dans Kursu!

Roman kültürünün rengarenk dünyasına dansla adım atmak, cıvıl cıvıl, insanın kanını kaynatan müzikler eşliğinde Roman dansı öğrenerek hayatınızda ayrıcalıklı bir hobiye yer açmak sizin de kulağınıza güzel gelmiyor mu? Hem bedeninizi hem de zihninizi tazeleyerek yeni bir hayata başlamaya ne dersiniz?

Roman dansı ile yeni bir kültürü tanımak isteyenler, dans etmeden duramayan dans tutkunları ve ayrıcalıklı bir hobi edinmek isteyen herkese Dans Akademi’de yer var! Dilediğiniz gün ve saatte, ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve ilgi alanlarınıza göre kişiselleştirilmiş Roman dans kursu programlarıyla uygulama ve pratik ağırlıklı, dans gecelerinden sahne şovlarına kadar renkli aktiviteler bulacağınız eğlenceli bir ortamda eğitim almanın tadını çıkaracaksınız.

[widget-224]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46