Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Oryantal Dansının Faydaları Neler?

Oryantal’in Eşsiz Ezgileri ile Dans Etmek, Bedeninizi ve Zihninizi İyileştirecek!

Oryantalin faydaları hiç aklınıza geldi mi? Oryantal dansının faydaları ne kadar haberdar olduğumuz bir konu? Bedenimiz bizim en iyi dostumuz olmasına rağmen günlük telaşlar ve hayat koşturmacası arasında beden sağlığımızı ve kendimizle ilgilenmeyi birçoğumuz unutuyoruz. Gün boyu ev, okul ve iş hayatı arasında sıkışıp kalan vücudumuzu rahatlatmanın yollarını arayanlara eğlenceli ve çok keyifli bir altenatif sunuyoruz; Oryantal dansı!

Oryantalin bedeninize ve zihninize sağlayacağı faydalar saymakla bitmiyor! Kim derdi ki Oryantal gibi kıvrak bir dans bedeninizin neredeyse her sorununu çözmekte size yarar sağlayacak? Mezopotamya topraklarının mistik ruhunu yansıtan Oryantal ezgilerinde dans etmek hareketsiz kalan bedeninizi canlandırırken her Oryantal saati sonunda bedeniniz ve zihninizdeki olumlu değişimleri görerek şaşıracaksınız! Oryantalin faydaları neymiş, gelin biraz daha yakından bakalım…

Oryantalin faydalarına kısa bir bakış atarsak;

  • Enerjinizi tazeler
  • Kilo verebilirsiniz
  • Esnekliğinizi artırır
  • Hazımsızlık problemine iyi gelir
  • Alzheimer’a iyi gelir
  • Özgüveninizi arttırır
  • Ağrılarınıza ve Beden yapınıza iyi gelir

Peki ama Oryantal nasıl bu kadar etkili olabilir? Oryantal dansının faydalarını açıklıyoruz!

Oryantalin Ezgileri Enerjinizi Değiştirecek!

Dans etmek insanların en çok keyfi aldığı aktiviteler arasında yer alıyor. Dans eden insanlar hayatlarına daha pozitif bakarken, günlerini daha enerjik geçiriyor. Oryantal de dans türleri arasında kanınızı kaynatacak ve içinizi kıpır kıpır yapacak en güzel dans türlerinden bir tanesi olarak sizleri bekliyor! Oryantalin faydaları arasında ilk sırada fark edeceğiniz bir unsur bulunuyor! Oryantalin birbirinden güel ezgileri enerjinizi değiştirecek ve sizi stresten uzaklaştıracak!

Oryantal yaparak günlük sorunlarınız arasında bir nefes alabilir ve siz de dans ederek zihninizi boşaltabilirsiniz!

Forma Girmek İçin Oryantal İdeal Bir Egzersiz

Oryantalin yararları arasında yalnızca enerjinizi tazelemek ve keyifli bir hobi olarak hayatınıza renk katmak bulunmuyor! Oyantalin faydaları arasında gözle görebileceğiniz faydalar de var. Oryantal yapmaya başladığınız ilk andan itibaren bedeninizi harekete geçirecek, dolayısıyla düzenli yaptığınız dinamik Oryantal saatleri ile yavaş yavaş forma girdiğinizi gözlemleyeceksiniz!

Özellikle göbek, bel ve kalça çevresini çalıştırmaya yönelik bir dans olarak Oryantalin faydaları arasında bu bölgelerdeki yağları yakmanızı kolaylaştırması ve ritmik figürleriyle kalori harcamanızı sağlaması var. En güzel ve herkesin yapabileceği basit bir egzersiz türü yerine geçen Oryantal ile siz de istediğiniz fitliğe kavuşabilirsiniz!

Kıvrak Figürler İle Daha Esnek Bir Beden

Oryantalin faydaları saymakla biter mi? Tabii ki hayır! Oryantal dansının faydaları arasında belki de ilk akla gelebilecek maddeye sıra geldi! Oryantal’in kıvrak figürleri bedeninize esneklik kazandıracak! Oryantal dans özellikle bel çevresinin çalıştırılması, sallanması ve döndürülmesi üzerine kurulan estetik bir dans olduğundan, özellikle bel ve kalçanızda hareket imkanının daha fazla arttığını, el – kol koordinasyonunuzun gelişmesiyle beden kullanımınızdaki esnekliğin çok daha iyi seviyelere geldiğini gözlemleyebileceksiniz!

Bedeninize esneklik kazandırmak istiyorsanız Oryantal ile hemen dans etmeye başlayın ve kaslarınızın uzadığını, kemiklerinizin daha da sağlamlaştığını ve bedeninizin daha rahat hareket edebildiğini siz de gözlemleyin!

Sindirim Sorunlarına Oryantal İle Son Vereceksiniz

Oryantalin faydaları arasında belki de aklınıza hiç gelmeyecek bir maddeye geldi sıra. Oryantal ile sindirim sisteminizi rahatlatabileceğinizi biliyor muydunuz? Oryantal’in özellikle bel çevresini çalıştıran hareketleri ile sindirim sisteminiz, hayatınızda artık sorun olmayacak!

Alzheimer’a Karşı Oryantal Dansı Birebir!

Oryantal dansının yararları arasında belki de sizi çok şaşırtacak bir maddeye geldi sıra. Oryantal Alzheimer’a iyi geliyor! Herkesin kolaylıkla öğrenebileceği bir dans türü olarak Oryantal, aynı anda birden çok uzvun çalışmasını gerektiren bir dans türü olduğu için zihin süreçlerinizde Alzheimer’a karşı size destek oluyor! 

60 yaş ve üzeri bireylerin Oryantal yapması önerilirken; Oryantal’e başlamanın belirli bir yaşı bulunmuyor. Hatta Oryantal yapmaya ne kadar erken başlarsanız hastalıkların önlenmesinde ve Alzheimer’ın ilerlemesinde bir o kadar etkili olabiliyor! 

Oryantal Yapabilmenin Keyfini Çıkaracaksınız!

Oryantalin faydaları arasında hhemen fark edeceğiniz bir diğer özellik de özgüveninizi tazelemesi. Yalnızca Oryantal dansının yararları değil, dans etmenin faydaları arasında da hayatınıza çok belirgin bir şekilde etki edecek kendinize güven ile hayatınızın değiştiriği farkedeceksiniz. Yeteneğiniz size Oryantal yapıyor olmanın özgüvenini verdikçe kendinizden çok daha emin günler geçirecek ve başarı hissinin tadını çıkaracaksınız. 

Oryantal yalnızca başarı hissi vermeyecek, bedeninizde dans ettikçe gördüğünüz değişimler de özgüveninizi tazelemede size yarar sağlayacak. Beden esnekliğiniz, ağrısız vücudunuz ve fit görünümünüzle daha güzel günlere adım atabilirsiniz.

Bedeninizin Tazelendiğini, Ağrılarınızın Dindiğini Göreceksiniz!

Oryantal dansının yararları arasında bedeninize en çok fayda sağlayacaklardan biri de Oryantal’in bel ve sırt ağrılarını dindirmesi, kasları uzatması ve kemiklerinizi güçlendirmesi. Oryantal yapmaya başladığınız andan itibaren bedeninizin daha dik durduğunu hissedeceksiniz. 

Postürünüzü düzeltmeye yönelik çalışmalar ve Oryantal’in bedeninizi olduğundan daha fazla çalıştıracak kıvrak figürleri iskelet ve kas sisteminize iyi gelecek; ağrısız bir bedene sahip olmanın keyfini çıkaracaksınız. Bedeniniz, hantallıktan giderek kurtulacak ve çok daha aktif bir hayat tarzı ile yşaam standartlarınızı yükselteceksiniz. Duruş bozukluklarınızın neden olduğu ağrılardan Oryantal yaparak kurtulacaksınız!

Oryantalin Faydaları İle Neden Değişime Başlamıyorsunuz?

Oryantalin faydaları bedeninizin birbirinden çeşitli noktalarına hitap ediyor! Dans etmeyi seviyorsanız, hayatınıza hareket katmak ve eğlenmeyi arzuluyorsanız, Oryantalin faydaları sizin de beden ve zihin problemlerinizi düzeltmenizde size destek olacaksa siz de hemen Oryantal yapmaya başlayın!

Hayat kalitenizi Oryantal yaparak yükseltmek için siz de hemen Dans Akademi’ye gelin ve kendinizi geliştirmenin tadını çıkarın! Oryantal faydaları ile tanışmak ve daha sağlıklı günlere uzman dans eğitmenlerinden alacağınız Oryantal dersleri ile ulaşın. Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı dans eğitimi modeli ile Oryantal’in teknik ve pratiklerini öğreneceğiniz keyifli bir serüvene adım atın ve Oryantal yararları sizin de hayatınızı değiştirmeye başlasın!

[widget-182]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46