Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Kizomba Nasıl Bir Dans? Herkes Yapabilir Mi?

Bedeninizin Sınırlarını Keşfedin!

Kizomba dansı nedir sorusuna aslında üç kelimeyle yanıt verebiliriz; yavaş, romantik ve duyusal bir dans. Bilhassa çiftler için duyulara hareket eden, yumuşak ve yavaş stiliyle Kizomba dansı 1980’li yıllardan bu yana dünyada oldukça popüler olsa da ülkemizde yeni yeni keşfediliyor.

Angola kökenli olan Kizomba dansı ve Kizomba müziği geleneksel Angola müziği Semba ve Zouk ritimlerinden besleniyor. Kizomba dansı adımları ve figürleri açısından ise gösterişli hareketler ya da dönüşlerle değil, dans partnerleri arasındaki bağlantıyla ilgilidir. Nitekim birçok çiftin Kizamba dansı öğrenmeye karar vermesinin altında da bu öğrenmesi kolay figürleri, akılda kalıcı müzikleri ve kalbi yakalayan romantik yapısı yatıyor. Gelin, Kizomba dansı nedir, daha yakından bakalım.

    

Kizomba Öğrenmek Zor Değil!

Kizomba dansı, yukarıda da belirttiğimiz gibi zorlu ve gösterişli figürlere dayanmıyor. Bu açıdan kesinlikle öğrenmesi zor bir dans değil. Yaklaşık bir aylık bir sürede Kizomba dansı temel figürlerini öğrenerek partnerinizle birlikte keyifli bir dünyayı keşfetmeye başlayacağınızı söyleyebiliriz. Başlangıç itibariyle postür ve yürüyüş çalışmaları yapacak, ritimli ve doğru yürümeyi öğrenerek Kizomba müzikleri ile uyumlu adım atmaya alışacaksınız. Bundan sonra ise Kizomba dans adımları ile uzmanlaşacağınız bir yolculuk sizi bekliyor.

Romantik Bir Dans Arıyorsanız Kizomba Dansında Aradığınızı Bulabilirsiniz!

Eğer aradığınız eşiniz veya sevgilinizle birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz, romantik anılar biriktirebileceğiniz bir aktivite yapmak, dokunuşlarınızı keyifli hale getirecek bir dans öğrenmekse Kizomba dansı tam olarak bunları vadediyor. Dansı öne çıkaran nokta oldukça basit Kizomba dansı adımları ve figürleri değil, romantizmin getirdiği yumuşaklığın ve duyusallığın yarattığı estetik… 

Ancak her ne kadar Kizomba dansı adımları ve figürleri çok zor olmasa da gerçek bir ustalıkla dans etmek ve her hareketinizde romantik bir estetik yaratabilmek için uzmanlaşmanız gerekiyor. Yine de bunun için bolca pratik yapmak dışında önünüzde bir engel yok! Dolayısıyla yeterince meraklıysanız Kizomba nasıl bir dans sorusuna herkes için uygun, son derece romantik ve estetik bir dans cevabını verebiliriz…

Kizomba Kursu ile Her Şey Çok Daha Kolay!

Gerçek bir sanat merkezinde partnerinizle birlikte unutulmaz anılar biriktirmek ve dans aracılığıyla yeni duygular paylaşmak istiyorsanız Kizomba kursu ile hem dansın inceliklerini çok daha kolaylıkla öğrenebilir hem de özgürce dans edebileceğiniz bir ortamın keyfini çıkarabilirsiniz. Çoğu duyusal dansta olduğunun aksine asla kaynama noktasına ulaşmayan ama daima sıcaklığını hissettiren stiliyle Kizomba dansı, büyülü bir dünyada eşiniz veya sevgilinizle anın tadını çıkarmanıza imkan yaratır.

Kizomba ile Romantik Bir Dünyanın Tadını Çıkarın!

Kizomba dansı ile büyüleyici bir atmosferin parçası olmak istiyor, bedeninizi rutin bir hayatın hantallığından kurtararak yeni dünyalara yelken açmak istiyorsanız Dans Akademi ile tanışın… Dans Akademi’de gündelik hayatın koşturmacasından uzaklaşacak, Kizomba ezgileriyle rahatlayacak, tazelenmenin tadını çıkaracaksınız.

Her yaşa uygun Kizomba dansı programlarımızla; yeni bir kültürü bedeninizle tanımanıza olanak veriyor, dans pistinin büyüsüne kapılacağınız sanatla ve romantizmle dolu bir ortam yaratıyoruz! Dans Akademi ailesine siz de dahil olun, geniş ve ferah dans eğitimi merkezlerimizde yeni bir yönünüzü tanıma fırsatını yakalayın.

[widget-190]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46