Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Flamenko Kursları – Tercihinizi Nasıl Yapacaksınız?

Flamenko Kursu Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Her yıl Flamenko kursu almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kur tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek tutkusundan vazgeçiyor veya yeni bir kurs arayışına giriyor. Siz de böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız Flamenko kursu seçmek için araştırmalarınıza başladığınızda dikkatli davranın ve nasıl bir eğitim alacağınıza dair olabildiğince fazla bilgi edinmeye çalışın!

Aşağıda, Dans Akademi olarak eğitim sektöründeki 15 yıllık deneyimimizle edindiğimiz izlenimleri sizlerle paylaştık. Sizin için en iyi Flamenko kursu programını seçmek istiyorsanız sayacağımız konularda temkinli davranın ve görüştüğünüz dans okulu yetkililerine bu konularda sorular sorarak kötü bir sürprizle karşılaşma olasılığınızı en aza indirin. İşte Flamenko kursu seçerken dikkat edilecekler...

 

1. MEB Ruhsatı

Sizin için en iyi Flamenko kursu hangisi diye araştırmanızı yaparken ilk bakmanız gereken nokta MEB ruhsatıdır. MEB ruhsatının bir dans okulunda olması gereken asgari standartları temsil ettiğini söyleyebiliriz. MEB ruhsatı olmayan bir kurum, dans veya başka bir alanda eğitim veremez, yani kaçak bir kurumdur. Nitekim Milli Eğitim Bakanlığı’nın kuruma onay vermemesinin nedeni ya başvuru yapmamaları ya da asgari standartları bile yerine getirmemeleridir ki böyle bir eğitim kurumunun bina güvenliği, eğitmenlerinin uzmanlığı, sınıflarının eğitim vermeye uygunluğu gibi tüm konuların kalitesi şüphelidir.

2. Kurum Deneyimi

Son yıllarda Flamenko kursları veren dans okullarının sayısı ciddi ölçüde artmıştır ve artmaya da devam etmektedir. Bu da sektörde henüz eksiklerini tamamlayamadan öğrenci kayıtlarına başlayan pek çok dans okulunun var olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle en iyi Flamenko kursları araştırmanız sırasında kurumun sektörde ne kadar süredir deneyim sahibi olduğuna, nasıl bir şöhret edindiğine, öğrenci ve mezun yorumlarına bakmayı ihmal etmeyin! Kendisini en iyi Flamenko kursu olarak tanıtan dans okullarından eğitim alıp kurs başladığında hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

3. Eğitmen Kadrosu

Flamenko dansı oldukça popüler olmasına karşılık uzmanlaşması zor bir dans olduğu için eğitimini verebilecek kadar alanını iyi bilen eğitmenler bulabilmek oldukça güçtür. Nitekim Flamenko kursu veren çoğu dans okulu da maliyetleri düşürmek için deneyimsiz eğitmenlerle çalışmayı tercih etmektedir. Verimlilikten uzak böylesi bir eğitimle zaman kaybetmek istemiyorsanız görüştüğünüz kurum yetkililerine eğitmenler hakkında sorular sorun!

4. Kurs Lokasyonu

Bulundukları konum itibariyle eğitim verdikleri şubeler toplu taşıma araçlarından uzak olan dans okulları; eğitim kaliteleri ve fiyat bakımından uygun olsa da son derece dezavantajlıdır. Çünkü Flamenko kursu için belirlediğiniz program dahilinde sürekli uzun bir yolculuğa katlanmanız gerekmektedir. Böylesi bir durum başlangıçta sorun gibi gözükmese de zamanla Flamenko dansına olan tutkunuzun azalmasına neden olabilir.

5. Sınıf Mevcudu

En iyi Flamenko kursları; öğrencilerinin verimli bir eğitim alabilmesi için kurs kontenjanını sağlıklı bir iletişime izin verecek şekilde düzenler. Nitekim eğitmeninizle etkileşime girebilmek ve sınıfta keyifli bir ortam oluşturabilmek adına sınıf mevcudunun 10-12 kişiyi geçmemesi gerekir. Ancak sürümden kazanmak isteyen Flamenko kursları; 20-30 kişilik sınıflarda öğrencilerini verimsiz eğitimlere mahkum etmektedir.

Sizin İçin En İyi Flamenko Kursu Size Özel Düzenlenmiş Olandır!

Beklentilerinizi karşılayan bir Flamenko kursu bulmak istiyorsanız seviyenizi ve yeteneklerinizi analiz ederek size özel bir program düzenleyen, kurs takvimini sizin boş zamanlarınıza göre uyarlayan, ayrıcalıklı hissetmenizi sağlayan dans okullarını tercih edin! En iyi Flamenko kursu gibi reklam spotlarına kanmadan önce her detayı incelemeye çalışın.

Eğer en iyi Flamenko kursu deneyimini yaşamak, keyifli bir ortamda hem sosyalleşmek hem de Flamenko dansının tadını çıkarmak istiyorsanız Dans Akademi’ye gelin! Uluslararası standartlarda Flamenko kursları ile Türkiye’nin en iyi dans okulunda eğitim almanın ayrıcalığını yaşayın!

[widget-217]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46