Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

İsyanın ve Meydan Okumanın Dansı Flamenko Nasıl Yapılır?

Bırakın, Dansın Ateşi Bedeninizi Sarsın!

Güney İspanya’ya özgü, toplum tarafından dışlanan toplulukların kendilerini ifade ediş şekli olarak adlandırılan Flamenko, görmezden gelinen halkın isyan dili olmuştur. Hırs, özgürlük, mutsuzluk ve acı üzerine kurulan Flamenko dansı, sert duruşları ve ifadeleri ile bu duyguları bizlere yansıtır. Bu açından Flamenko nedir sorusunu yanıtlarken ve Flamenko dansı hakkında konuşurken dans figürlerine gizlenmiş öyküleri göz ardı etmemek gerekir.

Estetik el ve ayak hareketleri, yere sağlam ve sert basışları ile tiyatral bir havanın hakim olduğu Flamenko dansı; Güney İspanya’nın tutkusunu ve azmini sizlere aşılasın istemez misiniz? Eğer Flamenko dansı ve kültürünü merak ediyorsanız isyanı, acıyı ve aşkı betimleyen dansın inceliklerini açıklıyoruz. İşte Flamenko dansı nasıl yapılır sorusunun yanıtı...

 

Flamenko Nasıl Bir Dans? – Flamenko Dansı Nasıl Yapılır?

Vücudunuzun duruş pozisyonlarından bilek hareketlerinize, el çırpma biçiminizden ayaklarınızı kullanış şekline, dönme ve duraksama figürlerinden baş ve gövde uyumuna kadar geniş çaplı uygulamaların yer aldığı Flamenko dansı öğrenme sürecinde bolca pratik ve beden esnekliğini geliştirecek uygulama gerektirmektedir. Nitekim Flamenko kursu programlarında verilen eğitimler de vücudunuzun dansa uygun şekil almasına dayanır.

Özgüven duygusunu arttıran hareketleri ile Flamenko gitarın iç içe geçtiği dansta İspanyolca’dan gelen bazı temel kelimeler de öğretilebilmektedir. Canlı müzik eşliğinde dans edebilmenin sağladığı olanaklar ile dansla bütünleşecek, Flamenko figürleri ve hareketlerini tekrar ederek bilgilerinizi tazeleme fırsatı bulacaksınız.

Doğaçlama üzerine yapılan çalışmalar ve bireysel pratik uygulamaları da Flamenko dansı öğrenme sürecinin ayrılmaz parçalarından biri olarak vurgulanmalıdır. Bu sayede bedeninizi eğiterek dansa adapte edebileceğiniz Flamenko dersleri süresince beden koordinasyonunuzu geliştirebilir, hayatınıza dinamizm katabilirsiniz.

Flamenko Dansı Zor Mu? – Flamenko Dansı Nasıl Yapılır?

Flamenko dansı nedir sorusuna yanıt verdiğimize göre artık öğrenme sürecine daha detaylı bakabilirsiniz. Pek çok dans meraklısının merak ettiği noktalardan biri de Flamenko dansı zor mu sorusuyla ifade bulmaktadır. Flamenko dansı, her dansta olduğu gibi belirli teknik hareketlere dayanan, vücut formunu bu dansa adapte etme sürecinin bulunduğu ve her şeyden önemlisi de istek ve kararlığın gerektiği bir dans türüdür. Flamenko dansı öğrenme sürecinde dans meraklılarının kendini geliştirebileceği uygulamalara yönelmesi halinde dansın zorlu figürlerini kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir. Dolayısıyla bazı zorlu figürler olsa da yeterince pratikle bunların üzerinden gelemeyeceğinizi düşünmek doğru değildir.

Dans Tutkunuzla Hayatınızı Değiştirmeye Hazır Olun!

Gündelik hayatın monoton döngüsünden sıkıldınız mı? İş, okul ve ev arasında sıkışıp kalmış, adeta boğuluyormuş gibi mi hissediyorsunuz? Tüm bunlara Flamenko dansı ile mola verin, hayatınızın değiştiğini Dans Akademi’de hissedin!

Duygularınızı bedeninizle ifade etmeyi öğreneceğiniz, dansın ritmi ile hayatınıza neşe katacağınız, geçirdiğiniz her dakikadan keyif alacağınız bir Flamenko kursu sizleri bekliyor! Gelin, seviyenizi analiz edelim, beklentileriniz ve istekleriniz üzerine konuşalım, size en uygun Flamenko kursu programını belirleyerek dansın ateşinin bedeninizi sarmasını sağlayalım!

[widget-217]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46