Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Nasıl Düğün Dansı Yapabilirim?

Yeteneğim Yok Düğün Dansı Yapabilir Miyim?

Düğününüz için en özel anlardan biri olan düğün dansınızı nasıl yapacağınızı mı merak ediyorsunuz? “Nasıl düğün dansı yapabilirim” sorusu aklınızı devamlı kurcalıyor mu? Düğün dansı yapmanın o kadar da zor olmadığını, herkesin ilk dans figürleri sergileyebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Peki, düğün dansı nasıl yapılır? İyi bir düğün dansı için neler yapmak gerekir?

Düğünde dans etmek, endişe verici ve stresli görünebilir. Hatta kendi düğününüz olmasa belki dans etmezdiniz bile… Fakat kendi düğününüz için mutlaka bir düğün dansı planlamalısınız. “Yeteneğim yok nasıl düğün dansı yapabilirim ki?” diye sorduğunuzu farz edelim. Düğün dansı yapabilmek için illa üst düzey dans yeteneğinizin olması gerekmiyor. Düğün dansı için kurs seçmek ve düğün dans dersleri almak, hangi seviyede olursanız olun, sizin için iyi bir tercih olabilir. 

İyi Bir Düğün Dansı Nasıl Yapılır?

Düğünde dans edebilmek, özellikle gelin ve damat için önemli olan bir konudur. Konuklarınıza karşı zarif ve çekici bir ilk dans sergilemek istiyorsanız mutlaka doğru bir şekilde dans etmelisiniz. O halde düğün dansı nasıl yapılır? Bu konuda fikir edinmeniz gerekiyor.

Eğer siz de yeteneğim yok dans edebilir miyim diye merak edenlerdenseniz önerilerimize mutlaka kulak vermelisiniz. İlk dansta damat adayları veya gelin adayları için en iyi dans figürleri bazı önerilerle şekillenir ve iyi hissetmenize katkı sağlar. 

  • Hazırlanmaya erken başlamalısınız.

Hayatınızın bu en özel dansına iyi hazırlanmak istiyorsanız vaktinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Tam bir şekilde düğünde dans etmek için hazırlıklarınızı hemen yapmaya başlamalısınız. Aksi taktirde birkaç haftalık düğün dansı kursu istediğiniz sonuçları vermez ve yeterli bir eğitim alamadan ilk dansınızı yapmak zorunda kalabilirsiniz. 

  • İyi ve profesyonel bir düğün dansı kursu ile hazırlanmalısınız.

Yeteneğim yok düğün dansı yapabilir miyim diyenler düğün dansının zor olup olmadığını merak ederler. Zorlanan çiftlerin muhakkak düğün dans dersleri alması gerekir. Fakat düğün dansı için kurs seçerken dikkatli olmalılar. Kurs fiyatları ucuz diye buldukları ilk düğün dansı kursu için kayıt yaptırmamalılar. Düğün dansı zor mu diye düşünen çiftler kaliteli ve prestij sahibi düğün dansı kursları ile görüşmeli. 

  • Doğru şarkı seçimi yapmalısınız.

Dansa olan yeteneğiniz yetersiz olabilir. Fakat doğru bir şekilde dans edebilmek için doğru şarkı seçimi de çok önemlidir. Eşinizle olan uyumunuzu ve aşkınızı yansıtabilecek, sevdiğiniz bir parçayla kendinizi rahat hisseder, sevdiklerinize de mutlu anlar yaşatırsınız. Sırf biliniyor diye sevmediğiniz parçalardan uzak durun.

  • Kendinize en uygun koreografiyi tercih etmelisiniz. 

Sahnede harikalar yaratmak istiyorsunuz fakat nasıl düğün dansı yapabilirim diye sorguluyorsanız, sizin için en uygun koreografinin hazırlanmasını sağlamalısınız. Düğün dansı eğitmeninizle fikir alışverişi yaparak en iyi yansıtabileceğiniz koreografileri belirleyin. Zorlanacağınız koreografilerde ısrarcı olmayın. Zeybek dansına merak salmış olabilirsiniz ancak gerçekten beceremiyorsanız farklı bir koreografi deneyin.  

  • Neleri yapamadığınızı öğrenmelisiniz. 

Düğün dansı nasıl yapılır bilmeyen çiftlerin kafaları bir hayli karışabiliyor. Yine de panik yapmamalı ve sınırlarınızı bilerek bu sınırlar dahilinde dans çalışmalarında bulunmalısınız. Dans ederken yapabileceklerinizi fark edin, yapamayacaklarınızdan uzak durmaya çalışın. Düğün dansı eğitmeninizle de bu bilgileri paylaşın, size göre koreografi hazırlamasına yardımcı olun. 

  • Bol bol pratik şart.

Yeteneğim yok düğün dansı yapabilir miyim diyerek kendinizi üzmeyin. Yeteneğiniz yoksa bile en iyi düğün dansı gösterisini sergileyebilirsiniz. Tabii bunun için bol bol pratik yapmalısınız. Eğitim almaya en kısa zamanda başlamanız sizin yararınıza olur, çünkü bu sayede bol bol pratik yapabilirsiniz. Düğün tarihinizden en az 2 – 3 ay önce dans dersleri alırsanız rahatlıkla dans ettiğinizi fark edeceksiniz. Böylece nasıl düğün dansı yapabilirim diye endişelenmenize gerek kalmayacak. 

  • Kendinize ve partnerinize güvenmelisiniz.

İlk düğün dansı, müstakbel eşinizle birlikte yapacağınız bir danstır ve ikinizin de birbirinize güvenmesi şarttır. Kaçınılmaz bir şekilde hata yapmamak için partnerinize güven duymalısınız. Böylece daha rahat hisseder, müziğin ritmine kendinizi kaptırarak dans edebilirsiniz. Endişeleri geride bırakın.

  • Rahat ayakkabılarla uçar gibi dans edersiniz. 

Rahat ayakkabılar hareketlerinizi daha estetik ve düzenli göstermenin yanında, sizi iyi hissettirir. Düğün dansı için ister salsa ister vals seçin, rahat bir ayakkabı ile dansın zorluğunu azaltmanız mümkün. Provalarda da aynı ayakkabıları kullanmalısınız ki düğün gününüzde zorlanmayasınız. 

  • Stresinizi kontrol altında tutmalı, ardınızda bırakmalısınız.

Düğün günü gelin ve damat adayları olarak stresli olmanız dünyanın en normal duygusu. Fakat stresin de bazı önemli anlarda mola vermesi gerekiyor. Stresinizi kontrol etmeye çalışmalı ve sorunsuzca bir dans gösterisi yapmalısınız. 

  • Arkadaşlarınızın yorumları da önemli, kulak vermelisiniz.

Düğün dansı hazırlıklarınızın bitiminde dansınızı ilk olarak arkadaşlarınıza gösterin ve yorumlarını isteyin. Fikir almak hatalarınızı ve eksikliklerinizi fark etmenize, düğününüzde daha iyi dans etmenize katkı sağlar.

İyi bir düğün dansı kursu, biraz istek ve biraz çaba sayesinde hayalinizdeki ilk dansı sergilemeniz mümkündür. Kendinize güvenin ve çalışmalara başlayın… 

Kolayca Düğün Dansı Yapabilen Çiftlerden Olun

Tüm önerilerden sonra hala nasıl düğün dansı yapabilirim diye endişeleniyorsanız önce bu endişelerinizi bir kenara koyun. Sizi en çok endişelendiren durumları düşünüp notlar alın. Ardından aldığınız notlara şöyle bir bakın. Aslında ne kadar küçük problemlerin aklınıza takıldığını fark etmeniz olasılığı çok yüksek. Moralinizi asla bozmayın, çünkü düğün dansı için yetenekten çok, isteğiniz ve aşkınız önemli.

Düğün dansı için kurs seçeneklerinizi belirleyip tüm aşamalarda destek alırsanız stresiniz ve endişeniz azalacak, düğün gününüz için rahatça hazırlanabileceksiniz. Sevdiğiniz insanla yapacağınız düğün dansının ne kadar keyifli olabileceğini düşünün ve kendinizi bol bol pratikle hazırlayın.

[widget-218]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46