Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Salonu Giriş Müziği Belirlediniz Mi? - Hangi Parçaları Seçilmeli?

Düğün Salonu İçin Dans Müziği Önerileri!

Düğün mekanı için tercihiniz bir düğün salonu olacaksa, tüm salonu etkisi altına alacak müzikler seçmelisiniz. Özellikle ilk dansınız için düğün salonu giriş müziği seçerken mutlaka dikkat etmelisiniz. Aşkınızı en iyi yansıtan, duygu dolu dakikalara giriş yapılmasını sağlayan parçanızın konuklarınızı ilk anda etkisi altına alması önemlidir. 

Hayal ettiğiniz düğünü salonda yapıyorsanız, seçeceğiniz yemekten ikramlara, müziklere kadar her ayrıntıya hakim olmanız gerekiyor. Aşk dolu birlikteliğinizi başlatan düğününüzün tıpkı peri masallarındaki gibi etkileyici olmasını istiyorsanız, düğün salonu dans müzikleri hakkında detaylı bir bilgiye ihtiyacınız var.  

Düğün Konseptinizi Belirleyerek Başlayın

Nasıl bir düğün teması düşünüyorsunuz? Eğer aklınızda bir konsept beliriyorsa bunu planlayarak başlamalısınız. Konseptinize en uygun düğün salonu giriş müziği bulmanız kolay olacak. Öncelikle nasıl bir konseptin sizi cezbettiğini fark edin. 

Canlı Çiçekli Doğal Konseptler

Genellikle kır düğünleri düşünenler tarafından tercih edilen bir düğün konsepti olsa da, tercihini salon düğünlerinden yana yapanlar da canlı çiçekli düğün temalarını tercih edebilirler. Masaların ve yerlerin canlı çiçeklerle süslendiği bir düğün teması için gelinliğinizde ve damatlığınızda da canlı çiçekler kullanılabilir. Böyle bir konsepte yakışır, bahar havası estiren düğün salonu müzikleri tercih etmelisiniz.

Osmanlı ve Saray Düğünü Teması

Son dönemde çiftlerin çok fazla rağbet gösterdiği saray düğünü teması, değişik kostümleri ve enstrümanlarıyla ilgi çekici bir hava yaratıyor. Osmanlı gelenek ve göreneklerinin yansıtılmaya çalışıldığı dans gösterileriyle şık ve geleneksel bir atmosfer yaratmak isteyen çiftlerin bu konsepte uygun düğün salonu müzikleri tercih etmeleri yerinde olur. 

Romantik Temalar

Romantik anlarını yansıtmak isteyen çiftlerin tercih ettiği bu konseptte dört bir yanı hatıralar kaplıyor. Çiftler, slayt gösterileri ve ikramlarla destekledikleri konsepti, kalpli aksesuarlarla tamamlıyorlar. Kullanılacak olan düğün salonu giriş müziği bu konsept için mutlaka romantik ve yavaş bir müzik olmalı. Düğün salonu için dans müziği önerileri içinde en fazla seçenek duygusal parçalar olacağından, seçmekte güçlük çekmeyebilirsiniz. 

Vintage Tema

Vintage tarzı konseptlerde genellikle geçmişi yansıtan çiftler, hoş ve geçmişi yansıtan bir düğün planlarlar. Romantik detaylarla pastel tonları kullandıkları konseptlerinde uçuşan tüller, zarif güller ve mumların loş ışıkları bulunur. Her detay doğal ve göz yormayan şıklıktadır. 

Hangi konsepte uygun bir düğün belirlerseniz belirleyin, düğün salonu dans şarkıları mutlaka temanızla uyumlu olmalı. Düğün salonu müzik listesi yaparken temanızı belirlediğinizden emin olun ve en uygun parçaları seçmeye özen gösterin. 

Konseptinize En Uygun Düğün Salonu Müzikleri 

Düğün salonu için dans müziği önerileri arıyorsanız sizin için bazı fikirlerimiz var. Müstakbel eşinizle sizi en iyi yansıtan parçaları değerlendirebilirsiniz. Düğün salonu giriş müziği ya da ilerleyen dakikalarda çalınacak olan şarkılar konusunda kararsızsanız listenize en beğendiğiniz önerileri ekleyin ve eleyerek karar verin. 

Sadeliğin şıklığını seven çiftlerin tercihi olan canlı çiçekli doğal konsept için enerjik ve canlı düğün salonu müzikleri sizin için en uygun seçenek olacak. Misafirlerinizi eğlendirirken yüksek bir enerji hissi verecek olan kıpır kıpır melodiler seçin. Bu temada kullanabileceğiniz düğün salonu giriş müziği önerimiz:

  • Yasemin Kumral- Bim Bam Bom

Hem romantik hem de nostaljik vintage konseptini tercih eden çiftlerdenseniz, düğün salonu dans müzikleri seçerken de bu konsepte en uygun seçenekleri belirlemelisiniz. Bu konsept için kullanabileceğiniz düğün salonu giriş müziği önerimiz:

  • Semiha Yankı- Seninle Bir Dakika

Osmanlı saray düğünü konsepti sizi cezbeden bir konsept olabilir. Bu durumda düğün salonu giriş müziği seçerken, seçeceğiniz müziğin Osmanlı esintilerine sahip bir müzik olması gerekiyor. Geleneksel tarzda düğün salonu müzik listesi belirleyerek bu konsepte uyarlayabilirsiniz. Osmanlı ve saray konsepti için düğün salonu giriş müziği önerimiz:

  • Muhteşem Yüzyıl- Jenerik Müziği

Romantik bir konsept belirleyen çiftlerin aşklarını ortaya koyabilecekleri en iyi yol müzik seçimleridir. En duygu yüklü, en hoş düğün dansı şarkıları ile herkesi kendilerine hayran bırakabilirler. Romantik düğün salonu dans şarkıları seçerek bu konsepti oluşturmak çok kolay. Romantik düğün salonu müzikleri, tüm duygusal çiftleri dans pistine toplayarak düğün gecenize hareketlilik katacak. Bu konsept için düğün salonu giriş müziği önerisi:

  • Adele-Love Song

Düğünün en önemli parçası müziklerdir. Fakat diğer hazırlık aşamalarını da ihmal etmemelisiniz. Temanızla birlikte düğününüzü hoş bir ortam haline getirecek olan müziğe karar verdiyseniz diğer ayrıntılarla hazırlıklarınıza devam edebilirsiniz. 

Hislerinizi Yansıtan Düğün Müzikleriyle Tüm Salonu Etkileyin

Düğün salonu için dans müziği önerileri arasından seçim yaparken konseptinizi ve isteklerinizi göz önünde bulundurduysanız, düğün salonu giriş müziği için karar verdiyseniz, düğününüz için neredeyse birçok şeyi halletmiş olabilirsiniz. Çünkü düğün salonu müzikleri, bir düğün hazırlığı içine giren çiftlerin en çok üzerinde durduğu konulardan biridir. Düğün salonunda çalan müziklerden hoşlanmazsanız her zaman hatırlayıp üzüleceğiniz bir anı yaşayabilirsiniz. Bunun yerine güzel anılara sahip olmak için sizin için anlamı çok daha büyük olan parçaları seçmelisiniz. 

Aşkınızı en güzel ifade edebilecek olan düğün salonu giriş müziği ile sahneye ilk adımınızı attığınızda herkesin hayran bakışlarına hazırlıklı olun. Sizin için ihtişamlı bir geceye imza atmak için dans derslerinizi ihmal etmemeli, en doğru müziklerle koreografinizi sergilemelisiniz.

[widget-218]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46