Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Etkileyici Bir Düğün Dansı İçin Dikkat İsteyen Püf Noktalar

Düğün gününüze çok az kaldıysa ve düğün dansı için endişeliyseniz panik yapmanıza gerek yok. Kendinizi rahatlatmalı, düğün dansının püf noktaları hakkında bilgiler almalısınız. Düğün dansı yaparken nelere dikkat edilmeli diye uzun uzun düşünen çiftlere birkaç hayat kurtarıcı tüyoyla mükemmel bir düğün dansı nasıl yapılır, biraz bahsedelim. 

Düğün dansı yaparken dikkat edilecekler konusunda ne kadar bilgi sahibisiniz? Sizce düğün dansı yaparken nelere dikkat edilir ya da dans ederken ilk hangi adım atılır? Düğün dansınızı yüzlerce kişinin önünde yapmak gergin bir hava yaratsa bile, düğün dansının püf noktaları sayesinde tüm gerginliğinizi unutarak tozu dumana katabilirsiniz. “Düğün dansı yaparken nelere dikkat edilmeli” sorunuza cevaben verdiğimiz öneriler size birçok fikir sunacaktır. 

Cezbedici Bir Performans İçin Bunlara Dikkat Edin!

Farklı bir düğünle konuklarınızı etkiniz altına almayı arzuluyorsanız düğün tarihinize birkaç ay kala düğün dansınızı planlamaya başlamalısınız. Bu sayede gözleri dolduracak bir performansla, hatasız bir koreografi yapabilirsiniz. 

Tüm zamanların en iyi dansını sergilemek istiyorsanız sahnede neler yapmanız gerektiğini bilmeli, hataları tekrar etmeden, provalarla eksikliklerinizi tamamlayarak ilerlemelisiniz. Düğün gününüzde kusursuz görünebilmek ve harika bir performans sergilemek için tüm önerileri dikkate almalısınız. Düğün dansı yaparken dikkat edilecekler neler? Sizin için düğün dansının püf noktaları:

 • Düğün dansı yaparken nelere dikkat edilmeli diye düşündüğünüz bu süreçte öncelikle doğru dansı seçmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Zorlanacağınız ya da başarısız olacağınızı düşündüğünüz bir dansı yapmakta ısrarcı olmamayı tercih edin.
 • Düğün dansı kursu eğitmeninizin deneyimlerini öğrenin. Doğru eğitmeni seçerek dansınızla harikalar yaratın.
 • Dans şarkınız kısa olmalı. 3 dakikayı geçen dans şarkıları hata ihtimali doğurabilir ve konuklarınızı sıkabilir.
 • İlerleme durumunuzu gözlemleyebilmek için her dans dersinizde mümkünse video çekin.
 • Düğün dansı eğitimi çalışmalarınız için düğününüzden birkaç ay önce derslere başlayın.
 • Gelinliğinizi seçmediyseniz, mutlaka düğün dansı öncesi seçin ve koreografinizin ona göre hazırlanması için provalara götürün.
 • Kolay hareket edemeyeceğiniz bir gelinlikle dans etmemelisiniz. Bu yüzden gelinlik tercihinizi de ona göre yapmalısınız.
 • Dans müziğinizi muhakkak aşkınızı anlatan ezgileri seçerek belirleyin. Müziğiniz için koreografınızın fikirlerinden de yararlanabilirsiniz.
 • Düğün dansı eğitimi esnasında eğitmeninizden sahneye çıkış önerileri alın ve koreografinize ekletin.
 • Sürekli pratik yapmayı asla ihmal etmeyin. Aksi takdirde öğrenmeniz gecikebilir. Fakat günde en çok 2 saat çalışmalısınız, bu süreyi geçmeyin. 
 • Düğün dans provalarınızı sahneye çıkmadan önce tekrarlamayı ihmal etmemelisiniz.
 • Provalarınızda mutlaka gelinlik, damatlık ve düğün ayakkabılarınızı da kullanın. Her provada değilse de ilk provalarda ve son provalarda iyi olabilir. 
 • Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle kalabalık bir koreografi yapabileceğinizi aklınızda tutun. 
 • Sizi zorlamayacak düğün ayakkabıları tercih edin.
 • Düğün dansınızın pistini hesaba katarak dans eğitmeninizi bilgilendirin. Düğün pistiniz için en iyi koreografiyi hazırlaması için eğitmeninize yardımcı olun. 
 • Düğün dansınız öncesinde yapılacak olan anonsta ilk dansın size ait olduğunu belirtmelerini isteyin. Böylece diğer çiftler sizinle ilk dansınızda bulunmayacaktır. 
 • Tüm konuklarınızın oturma düzeninin dans pistini görmesine özen gösterin.
 • Çift olarak birbirinizi destekleyerek eksikliklerinizi kapatın. 
 • Grup dansları yapılırken kameramanınızın herkesi çekmesine önem verin ve uyarıda bulunun, sadece sizi çekmemeleri gerekiyor. 
 • İlk dansınızı yaparken gülümsemeyi unutmayın. Pozitif olmak konuklarınız için de sizin için de rahatlatıcıdır.
 • Dans esnasında kendinizi strese sokmamaya, adımlarınızı saymamaya çalışın. Rahat olun ve kendinizi akışa bırakın.

Hata yapsanız bile çabalamanız çok hoş. O özel dansı sevdiğiniz ve değer verdiğiniz biriyle yaptığınız için hatalar önemli değil, her halükarda güzel, sıcak ve samimi bir gösteri olacak. Düğün dansının püf noktaları arasında en önemlisi de bu!

Düğün Dansı Eğitimi Yardımıyla Profesyonel Görünün!

Dans pistinde harikalar yaratmak ve müthiş görünmek istiyorsanız düğün dansının püf noktaları hakkında her detaya hakim olmalısınız. Sizin için en iyi ve sizi yansıtan düğün dans müziğinizi bulduysanız geriye dans eğitimleri almanız kalıyor. Bu sayede düğün dansı için dikkat edilecek her şeyi eğitmeninizden öğrenebilir, diğer çiftlerin bu süreci nasıl atlattıkları hakkında detaylar alabilirsiniz. Düğün dansı yaparken nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı, neler yapılmamalı, dans ederken ilk hangi adım atılır, tüm bu bilgileri düğün dansı kursu eğitmenlerinizden öğrenmeniz mümkün. 

Düğün dansı yaparken dikkat edilecekler hakkında gereken bilgileri edinmeniz, çift olarak düğününüzü başarıyla yürütmenizi sağlayacak. Baştan sona harika bir düğün için iyi bir düğün dansı şart. Sevginizi herkese ilan etmenin en güzel yolu, doğru düğün dansından geçiyor. 

[widget-218]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46