Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Ruhunuza İyi Gelecek Dans Şarkıları İle Dans Edin

Dans Şarkısı Seçiminizi Nasıl Yapmalısınız?

Dansınızı içinizde hissetmeye ne dersiniz? Mükemmel dans şarkıları eşliğinde, içinizden geldiği gibi dans etmeniz mümkün. Dansa yeteneğiniz yoksa bile, en etkileyici ve en iyi dans şarkıları ile kendinizi müziğin ritmine bırakabilir, dans ederken dünyayı unutabilirsiniz. 

Dans etmek, içten gelen harikulade bir istek… Bu isteği dizginlemeyin. Dans etmenin rahatlatıcı etkileriyle kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız mutlaka dans etmelisiniz. Peki ya dans şarkıları? İster Salsa, ister Tango, isterseniz Swing… Dans şarkıları yaptığınız figürlere en uygun seçenekleri oluşturmalı. Yani dans şarkıları hareketli veya slow olabilir. Aynı zamanda dans şarkıları yabancı ya da yerli de olabilir. Her türde dans şarkısı bulmak mümkün, yeter ki siz hangi dansı tercih edeceğinizi belirleyin.

Dans Türünüze Göre Dans Şarkısı Seçin

Dans etmenin bin bir türlü faydasını görmek istiyorsanız sizi heyecanlandıran dans türüne karar verip bu konuda eğitimler alabilirsiniz. Dans türünüzü belirledikten sonra ise sizi en çok ilgilendiren konu dans müzikleri olacak. En iyi dans şarkıları için araştırmalar yapacak, sizi en iyi hissettiren parçaları merak edeceksiniz. 

Salsa, Tango, Bachata, Zeybek, Swing, Samba, Vals ve benzeri onlarca dans türü için ayrı ayrı dans müzikleri bulunur. Size en çok şeyi ifade eden dans şarkısı ne olabilir?

Dans Şarkıları Hareketli Mi Olmalı?

Müziğin ritmini hissederek dans etmek isteyen renkli kişilerin tercih edeceği türler genellikle hareketli müziklerdir. Zumba dans şarkıları, Salsa dans şarkıları, Rock’n Roll dans şarkıları gibi şarkılar genellikle yüksek ritimli, eğlenceli ve dinamik dans şarkıları arasında yer alır. 

Fakat dans etmek isteyen kişiler için müzikler illa hareketli olmak zorunda değil. Yavaş ritimli bazı dansların da düşük tempoya ihtiyacı var. Tango dans şarkıları, Bachata dans müzikleri, Vals dans müziği gibi müzikler daha yavaş ritimlerle, yavaş dans türleri için uygun. Yani dans şarkıları slow parçalardan oluşabilir, bunda herhangi bir sakınca yok. Dediğimiz gibi, siz yeter ki hangi türde danslara ilgilisiniz, mutlaka buna karar verin.

Düğünü İçin Dans Şarkısı Arayanlara…

Dans şarkıları yeni yeni alternatifler sunarken en çok düğünlerde konuşur hale geliyor. Düğün planlayan çiftler ilk dansları için nasıl bir dans müziği seçmeleri gerektiğini kararlaştırarak yol haritası belirliyor. Düğün dans müzikleri de birbirinden farklı türe ayrılabiliyor. Hareketli, yavaş veya farklı tarzları yansıtan çok sayıda dans türü ve dans şarkısı mevcut.

Dans şarkıları 2022 yılından beri sosyal medyada da en çok aratılan konulardan biri. Dans şarkıları hareketli mi olmalı yoksa yavaş mı, eğlenceli mi yoksa duygusal mı? Yaptığınız dans türüne hangi şarkı gider bilmelisiniz. İster düğünde, isterseniz hobi olarak dans edin, sevdiğiniz bir türde yapacağınız dans için en güzel müzikleri bulabilirsiniz. 

Ortamda Vals rüzgarı estirmek isteyenlere önerebileceğimiz dans şarkısını da buraya bırakalım. Vals dans müziği duymak isteyenlere küçük bir alternatif olsun. Yakınlarda düğünü olan çiftlere de iyi bir alternatif olacak.

Yavaş ritme sahip dansları tercih edenler ama farklı bir koreografi belirlemeliyim diyenler için Tango dans müzikleri, iyi bir alternatif oluşturur. Tangonun büyüsüne kapılmak isterseniz düğününüzde de Tango sergileyebilirsiniz. Eğer düğün gibi bir organizasyon yoksa ve Tango dansına ilginiz varsa, mutlaka iyi bir tango kursu eğitmeninden destek almalısınız. İşte sizin için şık bir Tango gösterisi ve harika Tango dansı müziği:

İyi Hissettirecek Dans Şarkısı Seçmeniz ve Eğlenmeniz Önemli

Dans etmenin sadece hislerinize değil, bedeninize de büyük katkıları bulunuyor. Spor niyetine dans ederek kaslarınızın gelişim gösterdiğini, esneklik kazandığını fark edebilirsiniz. Üstelik hem sizi forma sokan bu ritimler aynı zamanda da gönlünüzce eğlenmenize olanak tanır. Dans etmeyi öğrenme aşamasında yaşadığınız sıkıntılar azalarak biter ve en sonunda rahatça ve eğlenerek dans ettiğinizi fark edersiniz. Sizi iyi hissettiren dans şarkısını bulduysanız, dans etmeyi öğrenmek için önünüzde herhangi bir engel kalmıyor. 

Dans şarkıları Türkçe veya yabancı parçalardan oluşabilir. Dans ederken kendini kaybedip iyi hissedenlerin tercih edeceği dans şarkısı ne olursa olsun, yeter ki enerjik ve mutlu hissettirsin. Şarkının sözlerinin bile bazen ruh halimize etki edebildiğini de unutmayın. Seçimlerinizi yaparken bunu da göz önünde bulundurabilir, hoş sözlerin geçmediği şarkıları es geçebilirsiniz. Sözleriyle de ritmiyle de sizi etkileyecek parçaların büyüsüne inanın.

[widget-218]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46