Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Bale Kursu - İyi Bir Bale Kursu Nasıl Olur?

Bale Kursu Seçiminizde Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler Nelerdir?

Çocuklarınıza Bale eğtimi aldırmak isteyebilirsiniz ya da hobi olarak siz de bale yapmayı arzulayabilirsiniz.. Peki Bale kursu seçerken neye dikkat edilir hiç düşündünüz mü?

Bale eğitimi profesyonellik ve ciddiyet isteyen bir eğitim sürecidir. Bu nedenle Bale kursları arasından esçim yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç kriter vardır. Bunlar, Bale eğitimlerinizi olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilir. 

Gelin, birlikte Bale kursu seçilirken nelere dikkat etmelisiniz bir bakalım…

  • MEB ruhsatı var mı?
  • Çocuklarınız için güvenilir mi?
  • İhtiyaçlarınızı karşılıyor mu?
  • Deneyim sahibi mi?
  • Eğitmen kadrosu yeterli mi?

Ana başlıklarıyla Bale kursu nasıl olmalı sorunuzun cevabını veriyoruz.

1. MEB Ruhsatı Var Mı?

Bale eğitimleri için en önemli olan kriterlerden biri seçtiğiniz Bale okulunun ya da dans kurumunun MEB ruhsatına sahip olması ve Bale programlarının da MEB onaylı programlar olmasıdır. MEB onaylı Bale kursları sizlere en iyi Bale kursu deneyimini yaşatabileceklerini kanıtlamış güvenilir kurumlardır. Bale eğitiminizde, eğitim içeriği ve kalitesi, eğitmenlerinin uzmanlığı ve kurum politikası açısından kötü bir sürpriz ile karşılaşmazsınız.

2. Çocuklarınız İçin Güvenilir Mi?

Çocuklarının güvenliği her aile için önemlidir. Bu sebeple Bale kursu seçerken dikkat edilecekler nelerdir sorusunun ilk cevapları arasında, Bale kursunun fiziksel özelliklerinin, çocuklarınızın sağlığı ve güvenliği için yeterli olmasıdır. Yalnızca fiziksel özellikler değil; Bale sınıfları başta olmak üzere soyunma odalarının ve ortak kullanım alanlarının da temizliği çocuklarınızın sağlığı ve güvenliğini riske atmamalıdır. Çocuklarınızı güvenle teslim edebileceğiniz kurumları tercih etmeye dikkat edin.

3. İhtiyaçlarınızı Karşılıyor Mu?

Bale öğrenmek isteyenlerin ihtiyaçları karşılanıyor mu? Bale eğitimini profesyonel bir kariyer için alan öğrenciler mutlu mu? Hobi için Bale kursu programlarına katılanlar keyif alıyor mu? Bale kursu sınıfları yeterli mi ve yeterli ekipman desteği sağlıyor mu? Saydığımız bu soruların her biri İyi bir Bale kursu için olumlu cevaplarla yanıtlanması gereken sorulardır. Dolayısıyla Bale kursu seçerken neye dikkat edilir derseniz bunun cevabı tabii ki ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamaları olacaktır.

4. Deneyim Sahibi Mi?

Bir Bale okulunun ya da dans eğitimi merkezinin Bale kursları arasındaki deneyimi ve birikimi de o kursun iyi bir Bale kursu ya da tam tersi olmasını etkiler. Yani, tecrübe sahibi kurslarda sistemi oturmuş ve birikimleri ile gelişmiş eğitim planları; yıllardır kazandıkları deneyim ile öğrencilerine sağladıkları güvence yardımıyla daha kaliteli bir eğitim süreci geçirir, herhangi bir sürpriz ile karşılaşmazsınız.

5. Eğitmen Kadrosu Yeterli Mi?

Eğitmen kadrosu bir Bale kursu için kalite belirleyici dolayısıyla Bale kursu seçerken dikkat edilecekler arasında ilk sırada yer alması gereken maddelerden biridir. Bale kursu seçerken nelere dikkat edilmeli merak edenler için bir kez daha söylemeliyiz ki MEB ruhsatı olan kurumları tercih etmelisiniz. Bunun sebebi, uzman eğitmen kadrosu ile Bale eğitimi aldığınızın güvencesini MEB onaylı kurumlar vermesidir. Bunun sebebi, MEB onaylı kurumların uzman eğitmen bulundurma zorunluluğudur. Bale eğitimi alacağınız Bale okulunun ya da dans eğitimi merkezinin profesyonel Bale eğitmenlerinin bulunduğuna dikkat etmelisiniz. Bale eğitiminde en önemli kriterlerden biri de Bale sertifikasına sahip eğitmenlerden ders almanızdır. 

6. Sınıf Mevcudu Ne Kadar?

Bale eğitimi en fazla 12 kişilik sınıflarda yapılmalıdır. Bir sınıfta gereğinden fazla öğrenci varsa ne siz ne de çocuğunuz o Bale eğitiminden keyif alamazsınız. Dolayısıyla, Bale kursu seçerken dikkat edilecekler listtenizde Bale derslerinin sınıf mevcudu da bulunmaktadır. Bazı kurumlar, gereğinden fazla öğrenciyi kontenjanlarını doldurmak için aynı sınıfa alırlar ve bu durum da Bale’den alınacak verimi düşürür. 

7. Bale Eğitiminde Öğretilen Metotların Doğruluğu 

Bale, dünyanın en köklü danslarından biri olarak halen sergilenmeye devam eden bir dans türüdür. Ancak, yıllardır klasik ve kendine özgü figürleri ile değişmez bazı kriterleri vardır. Klasik müzik ve teknik hareketlerin doğru öğretildiğinden, eğitim süresi boyunca tüm dünyada uygulanan Vaganova metodunu kullandıklarından emin olmanız gerekmektedir. Dünyaca ünlü balet ve balerinleri yatiştiren Vaganova metodu, konsrvatuar programlarında kullanılan bir Bale eğitimi metodudur. Bununla beraber Cecchetti ve RAD metodları da Bale eğitiminde kullanılmaktadır. Bu 3 metodu uygulayan Bale okulları ve dans kurumlarına güvenebilirsiniz. 

En İyi Bale Deneyimi İçin İyi Bir Tercih Yapın!

Bale kursu seçerken dikkat edilecekler listeniz, sizlere en iyi Bale deneyimini yaşatacak kriterlerdir. Dolayısıyla Bale kursu seçerken kurumun MEB onayı olmasına, Eğitmen kadrosunun nitelikli ve yeterli olmasına, sınıf mevcudu gibi kriterlere dikkat etmelisiniz. Öğrenmesi kolay olmayan ancak oldukça keyifli olan Bale kursu eğitimlerinizi iyi kurumlar ve eğitmenlerden aldığınızdan emin olun!

Avrupa standartlarında uygulamalı dans eğitimi sistemimizi her geçen gün daha da geliştiriyor; MEB ruhsatlı bir dans okulu olarak Türkiye’nin başarılı balerin ve baletlerini yetiştirmenin gururunu yaşıyoruz. Dans Akademi olarak 15 yıllık deneyimimiz ile öğrencilerimiz için çalışıyor; uzman eğitmen kadromuz ile her zamna kaliteli Bale eğitimlerini sunuyoruz.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46