Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Bale Eğitiminin Faydaları - Çocuklarınızı Neden Baleye Göndermelisiniz?

İkilemde Kalmayın! Bale Eğitimi İle Çocuklarınızın Gelişimini Destekleyin

Bale eğitiminin faydaları nedir merak ediyor, çocuklarınızı Bale’ye neden göndermelisiniz bilmek mi istiyorsunuz? Bale eğitiminin faydası denildiğinde ilk olarak kas ve kemik gelişimine sağladığı yararlar geliyor ancak çocuklarınızı en erken yaşta Bale eğitimine göndermek için birbirinden farklı birçok güzel neden bulunuyor!

Siz de “çocuğumu neden Bale’ye göndermeliyim” diyorsanız; Bale eğitiminin faydaları ve çocuğunuza katkılarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bale Eğitiminin Faydaları – Çocuklar Bale İle Daha Sağlıklı!

Dünyanın en köklü dansı Bale uzun yıllar boyunca çocukların gelişimine katkıda bulunmuştur ve halen bedensel ve zihinsel gelişimlerine, sosyallşemelerine ve sorumluluk duygularını oluşturmalarına erken yaşlardan itibaren destek olmaktadır. 

  • Bale eğitimine erken yaşta başlayan çocuklarda Balenin faydaları, ilk olarak bedensel gelişimlerinde görülür. Bale eğitimiyle çocuklar vücutlarını daha esnek kullanmayı öğrenir çünkü Bale’nin hareketleri kasların esnemesini ve güç kazanmasını sağlayan ve bol pratik gerektiren hareketlerdir. Çocukların esnek ve sağlam bir vücuda sahip olmaları Balenin faydaları arasındadır.
  • Bale eğitimi ile ister çocuklarınız isterseniz siz duruş bozukluklarınızı düzeltebilir ve postürünüzü daha iyi hale getirebilirsiniz. Bale egzersizleri ve pratikleri özellikle taban düşüklüğü(düztabanlık), içe basma, bacak deformasyonu (x bacak ve parantez bacak deformasyonu) ve belirli orandaki omurga eğriliklerinin iyileşmesine katkı sağlar. 
  • Klasik müzik ile yapılan Bale eğitimi, küçük yaşlardan itibaren çocukların müzik ve ritim gelişimlerine destek olur. Bale müzikleri ile senkronize hareket etmeyi öğrenen çocuklar, bedenleri ile müziğin ritimlerini doğru aktarabilir. 
  • Balenin faydaları arasında çocuklar ve gençler arasında görülen beslenme bozuklukları ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarına engel olması bulunmaktadır. Eğitmeni aracılığıyla doğru beslenmeyi öğrenen çocuklar aynı zamanda daha sağlıklı beslenmeyi öğrenir; daha sağlıklı bir vücuda sahip olurlar.
  • Bale eğitiminin faydaları arasında çocukların erken yaşta sosyalleşmesini sağlaması da yer almaktadır. Okul ve ev arasında gidip gelen çocukların farklı bir aktivite ile uğraşıyor olmaları onların toplum içinde uyumlu davranmalarını ve yeni arkadaşlıklar kurabilmelerini sağlar.
  • Bale eğitiminin faydaları yalnızca fiziksel özelliklerin desteklenmesi ve sosyalleşmeye yönelik değildir. Çocuklarınızın sorumluluk ve disiplin duygusu erken yaşta Bale eğitimi ile gelişir. Daha bilinçli çocuklar Bale eğitimleri ile yetişir.
  • Balenin faydaları arasında çocukların soyut işlem yeteneklerişni geliştirmeleri de yer alır. Kişinin yön bulma, müziğe göre hareket etme, düşünme ve konsantrasyon becerilerini artırır. Özellikle çocuklar bir sonraki hareketi zihinlerinde canlandırarak zihinsel gelişimlerini hızlandırırlar. Böylece bir sonraki Bale figürünü düşünen çocuklarda zihinsel süreçlerin hız kazandığı da görülmektedir.
  • Takım çalışması içinde grupla hareket etmeyi öğrenen çocuklar yılsonu resitalleri ile sahne deneyimi kazanır. Sahnede durmayı, sahnede arkadaşlarını takip etmeyi, sahne kültürünü erken yaşta öğrenir.
  • Bale tekniklerinin zorluğu ile sabır ve özveri isteyen bir danstır. Dolayısıyla Bale faydaları arasında uzun bir dans serüveninin getirisi olarak Bale yeteneklerinin gelişmesi yolunda sabırları gelişir.

Mutlu Adımlar, Sağlıklı Büyüyen Çocuklar!

Çocuklarınız Balenin faydaları ile daha sağlıklı günler geçirecek, beden ve zihin yapıları Bale eğitimi ile desteklenecek! İyi bir Bale eğitimi ile siz de çocuklarınızın gelişimini sanatla destekleyebilir ve onların ayrıcalıklı bir hobi sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.

Samimi bir ortamda güvenle Bale öğrenirken bir yandan yeni arkadaşlıklar kuran, kendilerini her Bale eğitimi sonunda daha da geliştiren çocuklar yetiştirmek istiyorsanız Dans Akademi ailesine siz de katılın. Uzman Bale eğitmenlerinden Avrupa standartlarında alacakları Bale eğitimleri çocuklarınızın gelişiminde çok faydalı olacak ve sağlıklı çocuklar yetiştirmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

[widget-178]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46