Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Tango Kursunda Ne Öğrenilir? Tango Kursları Eğitim İçeriği

Tango Dersi Almak İsteyelere ve Tango Eğitimi Ne Kazandırır Merak Edenlere… Tango Kursu İle Ne Öğreneceksiniz?

İzleyene büyük bir seyir zevki veren figürleriyle Tango dans severlerin merak ettiği dansların başında geliyor. Siz de Tango’yu merak ediyor, Tango kursunda ne öğrenilir merak ediyorsanız toplanın, Tango kursu ne öğretir anlatıyoruz! 

Tango eğitimi size hiç düşünmeyeceğiniz faydalar sunuyor ve ders planları da hem Tango’yu en iyi şekilde sergileyeilmeye hem de Tango’dan verim almaya göre programlanıyor. Tango kursu eğitim planı hakkında merak ettiklerinizi yazıyoruz, Tango kursu ne öğretir merak ediyorsanız yazımıza bir göz atın…

1. Bedeninizin Farkına Varın

Tango eğitimi ne öğretebilir? Tabii ki ilk aşamada beden farkındalığı! Tango kursları ile siz de gündelik yaşantınızda fark etmediğiniz duruş bozukluklarınızın ve kas-iskelet sorunlarının farkına varacaksınız, genel anatomi bilgisi ile kendinizi tanıyacaksınız. Tango figürlerine geçmeden önce Stretching hareketleri ile rahatlayacak ve bedeninizi hantallıktan kurtaracak ilk adımı atacaksınız.

Tango derslerinin ilk aşamasında kazandığınız beden farkındalığı ile duruş bozukluklarınızın farkına varacaksınız. Daha sonra yapacağınız esneme egzersizleri ile bedeninizi Tango’nun keskin ritmlerine hazırlayacak; “Alan, Beden, Efor, Biçim" olgusu, beden uzuvları üzerine çalışmalarla verimli Tango dersleri geçirebilirsiniz.

Tango derslerinin ilk aşamasında mutlaka kaslarınızı esnetmeli ve genel bir Tango bilgisi almalısınız. Isınma hareketlerini ve genel anatomi bilgilerini ihmal etmek Tango kursu sırasında sorun yaşamanıza neden olabilir…

2. Doğru Duruş ve Yürüyüş Teknikleri

Figürlerinin temelinde yürüyüş biçimleri olan bir dans olarak Tango size doğru adım atmayı öğretecek. Daha sağlam adımlar atacak, çok daha dik duracaksınız. Tango kursu ne öğretir diyorsanız en temel cevap dans için doğru duruş ve yürüyüş tekniklerini öğretmesi olur. Tango’da adımlama ile beraber figürlerin sürekliliği için gerekli olan nefes egzersizleri de Tango’nun eğitim programları arasındadır. Bedeninizi tanır ve profesyonel eğitmenleriniz aracılığıyla duruş bozukluklarınızın farkına vararak yanlışlarınızın önüne geçebilirsiniz.

3. Müzik ve Ritim Bilginiz Gelişecek

Her dans türünde olduğu gibi Tango’nun da kendine has bir ritmi ve ruhu var ve Tango kursları ile siz de bu müzik türüne aşina olacak, Tango ritmleriyle senkronie hareket etmeyi öğrenerek müzik kulağınızı geliştireceksiniz. Tango eğitim programları için olmazsa olmaz konulardan biri de temel müzik ve ritim bilgisidir. Tango’nun özel figürlerini başarıyla sergilemek için gerekli bilgiye siz de Tango eğitimi boyunca pratik yapacaksınız. 

4. Tango Adımları, Teknikleri ve Tango Eğitimi için Her Şey

Tango kursu nedir, Tango kursu ne öğretir? Bu sorunun en olağan cevabı Tango dansını en keyifli ve başarılı bir şekilde uygulayabilmeniz için her şeyi öğretmesidir. Tango’yu bir hobi haline getirerek danstan keyif almak ya da bir Tango profesyoneli olmak isteyebilirsiniz. Her iki isteğe göre düzenlenen Tango dersleri size erkek ile kadın figürleri arasındaki farklılıkları, temel tutuş pozisyonlarını ve dönüşleri öğretir. Tango’nun figürlerini, dönüş tekniklerini ve Tango Walk, Progressive Side Step, Brush Tap, Closed Promonade, Open Promonade, Back Corte, Basic Reverse Turn, Open Reverse Turn, Rock On Left Foot, Rock On Fight Foot Figürü gii Tango’nun özel danns hareketlerini öğreneceksiniz. Tango kültürünü, Tango’nun ne olduğunu, Ocho Adalente, Ocho Adelante Con Salida, Ocho Atras gibi figürleri öğrenecek ve Tango hakkında gerekli bilgiyi sağlayarak siz de Tango’yu başarıyla sergileyebileceksiniz.

5. Jest ve Mimikleri Unutmuyoruz!

Tango kursunda ne öğrenilir merak edenlere diyebiliriz ki beden dilinizi daha iyi kullanmayı öğreneceksiniz! Tango’nun gururlu ve dik başlı duruşu için yalnızca bedeninizi değil yüz ifadelerinizi ve jestlerinizi de Tango ruhuna uyarlamanız gerekir. Tango eğitim planı beden dilini dansa uygun kullanmaya da yer verir; tüm bedeninizle Tango yapmanın keyfine varırsınız. Tango’nun hırçın duygularını yüz ifadeleriniz ve beden dilinizle daha iyi yansıtır ve mükemmel bir dans sergileyebilirsiniz.

6. Tango Kursu Ne Öğretir? Tabii Ki Partner İle Dans!

Tango eş ile yapılan en güzel danslardan bir tanesidir. Tango kursunda ne öğrenilir diye merak edenlere diyebiliriz ki partnerinizle uyumlu dans edebilme kabiliyeti öğretir! Tango eğitimleriyle siz de sevdiklerinizle keyifli dans saatleri geçirebilir; birlikte dans etmenin keyfine varabilirsiniz. Partnerinizle beraber aldığınız Tango kursu ile birlikte dans etmenin keyfine siz de varabilirsiniz.

En Kapsamlı Tango Eğitimleri Tercihiniz Olsun!

Tango kursunda ne öğrenilir sorusu Tango’yu merak edenlerin ilk aklına gelen sorulardan biri. Eğer siz de Tango kursları eğitim programlarını merak ediyor ve Tango kursunda ne öğrenilir bilmek istiyorsanız ilk elden bir deneyim yaşayın ve kendinize en uygun Tango kursları araştırmasına hemen başlayın! En kapsamlı Tango eğitimleri veren Tango kursları ile siz de Tango’nun inceliklerini öğrenecek ve mutlu bir dans serüveni geçireceksiniz!

15 yıllık deneyimimiz ile geliştirdiğimiz Tango kursu eğitim programıyla Dans Akademi olarak öğrencilerimize en kaliteli ve detaylı Tango eğitimi içeriğini sunuyoruz. Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Tango eğitimi programlarıyla siz de aramıza katılın ve uzman Tango eğitmenlerinden alacağınız Tango eğitimlerinin tadını çıkarın!

[widget-172]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46