Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Profesyonel Swing Dansçısı Olmak İsteyenlere 15 Öneri

Hayatını Dansla Şekillendir!

Son yılların en dikkat çekici danslarından biri swing. Özellikle caz müziğinin popüler olmasıyla birlikte swing tutkunları artarken bu işi profesyonel anlamda yapmak isteyenler de oluyor. Ancak her dansta olduğu gibi swing dansı söz konusu olduğunda da belli kurallar ve zorlu aşamalar yer alıyor. Profesyonel swing dansçısı olmak isteyenlerin bu kurallara uyması gerekiyor.

Eğitmen olarak ya da dansçı olarak swing dansında profesyonelleşmek isteyenler için dansın uzmanlarının verdiği öğütler sayfamızda yer alıyor. Siz de swing dansçısı olmak ve tutkunuzu kariyeriniz haline getirmek istiyorsanız aşağıda sıraladığımız önerilere göz atın. Keyifli bir dans yolculuğu diliyoruz…

   

Profesyonel Swing Dansçısı Olmak İsteyenlere Öneriler

Zor olmasına karşılık büyüleyici figürleri ve caz müziğin esintileriyle swing dansının pek çok yetenekli gencin ilgisini çektiğini biliyoruz. Tam da bu nedenle profesyonel dansçı olmak isteyenlere öneriler vermek ve geleceklerini dansla şekillendirmek için neler yapabileceklerine değinmek istedik. İşte profesyonel swing dançısı olmak isteyenlere öneriler:

 • Swing dansı zordur ya da swing yerine tango ya da salsa yap diyenlere aldırmayın. Swing’i öğrenmek istiyorsanız, eğitiminizi alarak ilk adımı atın. Profesyonel dansçı olmak için ilk olarak kalbinizin sesini dinleyin.
 • Profesyonel swing dansçısı olmak için iyi bir dans kursu seçin. Her eğitim merkezi swing dansı konusunda maalesef uzman değil. Bunun püf noktası da profesyonel eğitmenler elbette. Swing dansında profesyonelleşmemiş eğitmenler ile çalışırsanız içinize sinecek bir eğitim alamazsınız.
 • Profesyonel dansçı olmak için sınırlarınızı bilin. Sınırlardan kastımız kendinizi ve vücudunuzu tanıyın. Neleri yapabildiğinizi ve neleri yapamadığınızı öğrenirseniz profesyonel swing dansçısı olmak için emek verebilirsiniz.
 • Profesyonel swing dansçısı olmak için swing videoları izleyin. Swing dansının nasıl yapıldığını gözlemlemenin size oldukça katkısı olacak. Dansçıların hareketlerini ezberlerseniz eğitim alırken daha rahat edersiniz.
 • Swingin tarihi ve hareketleri ile ilgili kitaplar okuyun. Profesyonel swing dansçısı olmak için swingin nasıl ortaya çıktığını ve geliştiğini bilmelisiniz. Mesleğiniz swing dansçılığı olacaksa hem teorik hem de pratik anlamda uzmanlaşmalısınız.
 • Bol bol pratik yapın. Dansta profesyonelleşmek için pratik yapmak şart. Öğrendiklerinizi vakit buldukça sahnelemezseniz kendinizi geliştiremezsiniz.
 • Konsantrasyonunuzu geliştirin. Profesyonel bir dansçı olmak için yaptığınız işe odaklanabilmelisiniz. Bu nedenle zihninizi geliştirecek egzersizler yapın, konsantrasyonunuzu arttırın.
 • Profesyonel swing dansçısı olmak için partnerinizi iyi seçin. Swing dansı eşli olarak yapıldığı için sadece sizin iyi bir dansçı olmanız yeterli olmuyor. Dolayısıyla partnerinizi seçerken sizin kadar iyi olup olmadığına dikkat edin.
 • Dansçı olmak için yarışmalara katılın. Profesyonel swing dansçısı olmak istiyorsanız kendinizi mümkün olduğunca sahnede görmeniz lazım. Kendinizi test edebileceğiniz düzeyde yarışmalara katılın. Böylece eksiklerinizi görüp ilerlemeniz daha kolay olacak.
 • Dans festivallerini takip edin. Dans festivallerinde yarışmalar dışında workshop etkinlikleri, seminerler ve konferanslar da düzenleniyor. Bu etkinliklere katılarak hem profesyonel dansçılarla bir arada olabilir hem de farklı dallarda eğitim alabilirsiniz.
 • Profesyonel swing dansçısı olmak için kendi tarzınızı oluşturmaya çalışın. Profesyonel swing dansçısı olmak ve kendinizden söz ettirmek için yeni şeyler denemekten korkmayın. Size ait olacak hareketler yaratın, swing dansını geliştirmek için çalışın.
 • Pilates ve yoga yapın. Swing dansçısı nasıl olunur diye merak ediyorsanız güçlü bir vücuda sahip olmanız gerektiğini hemen söyleyelim. Seri adımları, liftleri ve dönüşleriyle dikkat çeken bu dansta kaslarınız, sizi ve partnerinizi taşımalı.
 • Profesyonel dansçı olmak için sağlıklı beslenin. Profesyonel dansçılar beslenmelerine dikkat etmek zorundadır. Kilonuzun swing dansı gibi hareketli dansları yapmaya uygun olması çok önemli. Ayrıca bol bol su içmeli ve günlük kalorinizi hesaplayarak beslenmelisiniz.
 • Kendinize güvenin. Dans etmeyi seviyor ve swing dansçısı olmak istiyorsanız nasıl yapacağım gibi bir endişeye kapılmayın. Kendinize güvenirseniz yapamayacağınız bir şey yok.
 • Kendinize de vakit ayırın. Profesyonel dansçıların sabah akşam dans ettiği yalanına inanmıyorsunuz değil mi? Sürekli dans etmek yaptığınız şeyi görev olarak görmenize neden olacaktır. Bu nedenle profesyonel dansçı olmak istiyorsanız kendinize vakit ayırın, arkadaşlarınızla görüşün, resim yapın, sinemaya gidin…

Özgüveninizi Asla Kaybetmeyin! – Swing Dansçısı Olmak İsteyenlere Bonus Öneri

Profesyonel dansçı olmak isteyen çoğu kişi dans pistine attıkları ilk adımdan itibaren başarılı olmak ister. Yine de bunun mümkün olmadığını, hatalar yapmanızın kaçınılmaz olacağını unutmamalısınız. Yine de profesyonel swing dansçısı olmak istiyorsanız sabırlı bir biçimde çalışmaya devam etmeli, motivasyonunuzu asla kaybetmemelisiniz. Gerçek bir swing dansçısı olduğunuzda tüm bu emeklere değer olduğunu görecek, kendinizle gurur duyacaksınız!

En İyiler Kendilerini Geliştirmeye Asla Ara Vermez!

Hayallerinize kavuşmak, profesyonel swing dansçısı olmak dans pistinde yıldız gibi parlamak istiyorsanız kendinizi geliştirmeye ara vermemeli, eksiklerinizi gidererek her gün bir öncekinden daha yüksek bir performans ortaya koyabilmelisiniz.

Profesyonel swing dansçısı olmak için Türkiye’nin en iyi dans okulu Dans Akademi ile tanışın, Avrupa standartlarında uygulamalı swing eğitimleri ile bireysel farklılıkları esas alan swing kursu programlarımızı inceleyin, başarılı bir dans kariyeri için ilk adımınızı sağlam bir şekilde atın…

[widget-189]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46