Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Samba Kursu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kurs Seçerken Bunlara Dikkat!

Dansın eğlenceli dünyasına adım atmak istiyorsanız hiç şüphesiz bunun için en iyi seçeneklerden biri Samba kursu almaktır. Nitekim bugünlerde ülkemizde de Samba kursu veren birçok dans okulu bulunuyor. Ancak Samba kursu fiyatları açısından uygun ve kaliteli bir eğitim veren dans okulu dediğimizde aynı zenginliğin olduğunu söylemek kolay değil.

Yazımızda sizlere Samba kursu fiyat teklifleri ve eğitim kalitesi arasındaki bağlantıyı açıklayacak, ucuz Samba kursu fiyat paketlerinin altındaki gözden kaçan noktaları görmenizi sağlayacak ipuçları vereceğiz. Elbette yüksek fiyat eşittir kaliteli bir eğitim demek istemiyoruz. Ancak yine de Samba kursu fiyatları ve eğitim kalitesi arasında bir bağlantı olduğunu da inkar edemeyiz. İşte Samba kursu fiyatları üzerinde belirleyici olan faktörler:

     

1. MEB Ruhsatı

Samba kursu ücretleri hakkında araştırma yaparken ilk dikkat etmeniz gereken noktalardan biri MEB ruhsatıdır. MEB ruhsatı olmayan bir kurum normal şartlar altında eğitim veremez. Ancak pek çok sektörde olduğu gibi eğitim sektöründe de kaçak veya merdiven altı kurumlar bulunmaktadır. MEB ruhsatı olmayan bir eğitim kurumu ucuz Samba kursu fiyat paketleri ile eğitim verse bile kalite bakımından yetersiz olacağı için hem zamanınızı hem de paranızı boşa harcamanıza neden olur.

2. Kurum Deneyimi

Samba eğitimi fiyatları hakkındaki karşılaştırmanızı etkileyecek bir diğer başlık da kurumların deneyimleri olacaktır. Çoğu zaman yeterli deneyimi bulunmayan dans okulları Samba kurs fiyatları bakımından daha düşük fiyat paketleri sunar, yine de kaliteli bir eğitim verebilecek organizasyonları olmadığı için böylesi bir kuruma güvenmek zordur. Ayrıca sektörde yeni sandığınız pek çok kurum aslında yeni değildir! Sadece geçmiş öğrencilerinin kötü yorumlarını gizlemek ve dans tutkunlarını tuzaklarına düşürebilmek için her yıl isim değiştiren kurumlar; ucuz Samba kursu fiyatları ile öne çıkmaya çalışır!

3. Eğitmen Kadrosu

Ucuz veya ücretsiz Samba kursu veren dans okullarının en zayıf olduğu konulardan biri eğitmen kadrosudur. Çünkü alanında uzman ve deneyimli eğitmenler kurum için hiç kuşkusuz daha maliyetli olacaktır. Bu maliyeti azaltarak daha düşük fiyatlarla ucuz Samba kursu vermek isteyen dans okulları, deneyimsiz eğitmenlerle çalışmayı tercih eder. Ancak deneyimsiz eğitmenlerden alacağınız bir Samba kursu faydadan çok zarar getirecektir.

4. Kurs Lokasyonu

Bulundukları konum itibariyle eğitim verdikleri şubeler toplu taşıma araçlarından uzak olan dans okulları, Samba kursu fiyatları ile bu durumu telafi etmek için ucuz Samba kursu verebilir. Yine de böylesine uzun bir yolculukla Samba kursu almanız, içinizdeki dans tutkusunun sönmesine neden olabilir. Çünkü zamanınızın büyük bir bölümü hobinizle meşgul bir şekilde değil, yolda geçecektir.

5. Sınıf Mevcudu

Ucuz Samba kursu fiyatları ile hizmet veren dans okullarının en büyük eksiklerinden biri sınıf mevcududur. Bu tür kurumlar çoğu zaman tıka basa dolu sınıflarda eğitim vererek öğrencilerini verimsiz bir Samba kursuna mahkum eder. Samba dersi fiyatları açısından uygun olsa da böyle bir kurumdan eğitim almak tam bir zaman kaybıdır. Çünkü Samba öğrenmek için maksimum 10-12 kişilik sınıflarda ders almak gerekir. Kalabalık sınıflarda öğrenciler eğitmenleri ile yeterli oranda etkileşim kuramayacağı için beklentilerini karşılayamayacaklardır.

Tutkularınızdan Taviz Vermeyin!

Samba kursu fiyatları açısından en uygun kurumu bulmak için tutkularınızdan taviz verirseniz sizin için eğlenceli dakikaların kaynağı olması gereken Samba dersleri gerçek bir eziyete dönüşebilir... Samba kursu fiyatları ve eğitim kalitesi arasındaki dengeyi bulmak için yukarıda saydığımız konu başlıklarına dikkat edin, sizin için en uygun Samba kursu programını bulduğunuzdan emin olmak için muhatap olduğunuz kurumlara bu konular hakkında sorular sorun!

Eğer en iyi Samba kursu deneyimini yaşamak, keyifli bir ortamda hem sosyalleşmek hem de Samba dansının tadını çıkarmak istiyorsanız Dans Akademi’ye gelin! Uluslararası standartlarda Samba kursları ile Türkiye’nin en iyi dans okulunda eğitim almanın ayrıcalığını yaşayın!

[widget-193]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46