Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Modern Dans Kursunda Ne Öğrenilir? Modern Dans Kursları Eğitim İçeriği

Modern Dans Eğitimi Almayı Düşünen ve Modern Dans Kursu Nedir Bilmek İsteyenler… Modern Dans Kursu Size Ne Kazandıracak? 

Modern Dans kursunda ne öğrenilir sorusu Modern Dans ile ilgilenen gençler arasında cevabı oldukça merak edilen soruların başlarında geliyor… Siz de Bir Modern Dans kursu ile merakınızı gidermek, Modern Dans dersleri almadan önce ne öğreneceğinizi bilmek istiyorsanız Modern Dans kursu ne öğretir açıkladığımız bu yazı tam da size göre!

Modern Dans müziklerini sergilemeye başladığınız an ne gibi değişimler sizi bekliyor olacak? Modern Dans kursu nedir, size ne gibi yetenekler kazandırır, Modern Dans’ın size ne gibi faydaları olabilir? Modern dans kursu ne öğretir bir göz atın…

Modern Dans kursunda ne öğrenilir, işte cevabı:

1. Bedeninizin Farkına Varacaksınız

Modern Dans eğitimizin ilk aşamasında kendi bedeninizi tanımayı öğreneceksinz. Modern Dans figürlerine başlamadan öce bedeniniz, esnekliğiniz ve duruşunuz hakkında bilgi sahibi olacak; bedeninizi doğru kullanmayı öğreteneceksiniz. Modern Dans’ın esneklik gerektiren hareketlerine başlamadan önce Stretching hareketleri kaslarınızı esnetmenize yarar sağlayacak ve genel anatomi bilgisi ile bedeninizin sınırlarını daha iyi bileceksiniz. 

Modern dans kursunda ne öğrenilir merak edenlerin ilk edineceği kazanım “Alan, Beden, Efor, Biçim" olgusu, beden uzuvları üzerine çalışmalar olacaktır. Kuvvet ve esneklik çalışmalarıyla bedeninizi geliştirecek ve çok daha verimli Modern Dans dersleri geçireceksiniz.

Modern Dans dersleri öncesinde ısınma sürecinizi ve esneme hareketlerini ihmal etmek dans sırasında sorunlar yaşamanıza ve sakatlıklar yaşamanıza neden olabilir. Modern Dans’tan önce ilk olarak bedeninizi tanımalısınız!

2. Bedeninizi Güçlendirecek Figürler Yapacaksınız

Modern Dans kursunda ne öğrenilir, tabii kü Modern Dans’ın figürleri! Ancak, Modern Dans’I diğerlerinden ayıran bir özelliği var. Modern Dans’ın figürlerinden bazıları denge ve doğru nefes almayı gerektiren hareketlerdir. Bunun hakkında Modern Dans kursu ne öğretir derseniz, dans sırasında dengede durmak, Modern Dans’ın akrobatik bazı hareketlerini başarıyla sergileyebilmeniz için yapacağınız denge ve güç çalışmaları cevabını veririz. 

Modern Dans yaparken postürünüzü düzeltmeye yönelik çalışmalar ve dans sırasında sürekliliğinizi sağlamanız, daha verimli bir dans serüveni geçirmeniz için yapılan nefes egzersizleri sizleri bekliyor! 

3. Müzik Bilginiz ve Ritim Duygunuz Gelişecek

Modern Dans ile müzik ve ritim duygunuzun geliştiğini hissedeceksiniz! Modern Dans, yalnızca uyumlu adımlar ve gösterişli figürler sergilemek ile olmuyor! Modern Dans’ın figürlerini müziğin ritmine uygun gerçekleştirmelisiniz… Bu nedenle Modern Dans kurus programları müzik ve ritim bilgisi konularını da içermektedir. 

Modern Dans’ın özgün ritimlerine siz de ilk günden itibaren aşina olacak ve kendinizi ritimle senkronize bir şekilde dans ederken bulacaksınız!

4. Modern Dans Hakkında Her Şey Sizleri Bekliyor

Modern Dans kursunda ne öğrenilir? Tabii ki Modern Dans ile ilgili her şey! Modern Dans’ın özgün figürlerine bedeninizi alıştırdıktan sonra isterseniz başlangıç seviyesinde isterseniz profesyonel olarak ilerlemek için Modern Dans derslerinde dansın tüm inceliklerini öğreneceksiniz! 

Modern Dans kursu programları ilk olarak temel Modern Dans adımlarını, figürleri ve erkek ile kadın figürleri arasındaki farklılıkları, temel tutus ve duruş pozisyonlarını ve dönüşleri öğretir. Daha sonra Modern Dans’ın temel teknikleri üzerine biraz daha ekleme yapılarak bacak ve karın kaslarını kuvvetlendirme, denge çalışmaları, temel jumplar (sıçramalar), dönüş hazırlıkları, beden ve alan farkındalığı, dönüşler, köşeden ilerleyen hareketler, jumps (sıçramalar), denge hareketleri, developpe ve kick hareketleri, floor work, doğaçlama, alan kullanma, koreografi çalışmaları, ilerleyen zıplama hareketleri, bedeni esnetme, koreografi, doğru ve etkin beden dili kullanımı, jest ve mimikler, bakışlar, göz teması becerilerini geliştirme gibi Modern Dansınızı sergilerken sahnede estetik görüneceğiniz her şey Modern dans kursları eğitim programlarında sizleri bekliyor!

5. Jest ve Mimiklerinizi Kullanacak, Duygularınızı Aktaracaksınız

Dans yalnızca dans değldir! Size jest ve mimiklerinizi de kullanmayı öğretir! Modern Dans kurslarında ne öğrenilir sorusunun cevapları arasında olmasını beklemeyebilirsiniz ancak jest ve mimik kullanımı bir dansta duygu aktarımı için dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biridir. 

Beden dilinizi daha etkin kullanmaya başladığınız andan itibaren Modern Dans’ın figürlerini daha etkili yapabilecek, Modern Dans yaparken sahnede çok daha etkileyici bir görünüme kavuşacaksınız.

6. Partner ve Grup ile Dans Etme Yeteneği

Modern Dans yalnızca bireysel yapılan bir dans değildir. O nedenle, Modern Dans kursunda ne öğrenilir sorusuna bir cevap olarak grup ve partner ile uyumlu dans etme yanıtını verebiliriz. Koreografi içinde partnerinizle eşsiz bir dans sergilemeyi öğrenecek ve dans etmekten daha da keyif alacaksınız! Senkronize hareket etme becerisi ile  hem müzikle hem de grup içinde daha uyumlu harekete edebileceksiniz!

Konservatuvara Hazırlanan Öğrencilere Modern Dans Eğitimi 

Modern Dans kursunda ne öğrenilir merak edenler için farklı bir yanıtımız var. Konservatuvara hazırlanmak isteyen öğrencilerin de eğitim aldığı Modern Dans kursları, öğrencilerini yetennek sınavlarına hazrılamak için onlara özel bir program hazırlar. 

Yetenek sınavları ile Konservatuvarların Modern Dans bölümünü kazanmayı hedefleyen öğrenciler, Modern dans tekniklerini, bedenlerini daha etkili kullanmayı, stress kontrolü ve sahnede duruşu öğrendikleri gibi yanlışlarını Konservatuvara hazırlık kursları Modern Dans dersleri ile giderebilir ve tekniklerini geliştirebilirler. 

Modern Dans dersleri ile öğrenciler yetenek sınavlarında jüri karşısında daha sakin klamayı öğrenirken tekniklerini de geliştirirler.

Kapsamlı Bir Modern Dans Eğitimi İle Dansı Çok Seveceksiniz!

Modern dans dersleri eğer kapsamlı bir eğitim programı ile verilirse en zevk alacağınız derslerden biri olur! Modern dansın inceliklerini öğreneceğiniz, Modern Dans’tan beklediklerinizi karşılayabilecek bir eğitim planı ile Modern dans dersi sizin için çok verimli olacaktır. 

Hobi ya da profesyonel amaçlı Modern Dans eğitimi almak istiyorsanız Dans akademi ailesine siz de katılın! En kapsamlı eğitim programlarını uzman eğitmenlerden Avrupa standartlarında uygulamalı Modern Dans eğitimleri ile işleyin ve dans etmenin keyfini çıkarın. İstek ve ihtiyacınıza uygun, bireysel farklılıkları esas alarak geliştirilmiş Modern dans eğitimi programları ile siz de hayallerinize bir adım daha yaklaşın veya Modern Dans’tan alacağınız verimi ikiye katlayın!

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46